برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

ابلاغیه سازمان لیگ فوتبال ایران در مورد نشست‌های خبری

پنجشنبه، ۲ آبان ۱۳۹۲، ساعت ۱۷:۰۵ — ایسنا

سازمان لیگ با انتشار بیانیه‌ای در مورد نشست‌های خبری قبل و بعد از بازی بر رعایت اصول اخلاقی و پرهیز از اتهام زنی از سوی سرمربیان تاکید کرد.

سازمان لیگ فوتبال ایران بدنبال بروز مشکلاتی در جریان برگزاری کنفرانس های خبری قبل و بعد از بازی های لیگ برتر که از سوی برخی از مربیان بوجود آمده است، برای برقراری آرامش در فوتبال کشور و جلو گیری از منحرف شدن مسیر این مصاحبه‌ها به مسائل حاشیه ای و اتهام زنی، ابلاغیه ای را به باشگاه های لیگ برتر ارسال کرده است.

در این ابلاغیه به موارد مهم و لازم اجرایی اشاره شده که اجرای آن برای مدیران باشگاه‌ها ،کادر فنی و خبرنگاران الزامی است.

موارد این ابلاغیه بشرح ذیل است.

۱-سرمربیان باید در نشست های خبری حاضر شوند.

۲-مدیر رسانه ای باشگاها باید در کنفرانس های خبری از طرح سوالات غیر از موارد مرتبط با آن بازی جلوگیری کند.

۳-زمان نشست خبری پیش و پس از هر بازی به مدت ۱۵ دقیقه است.

۴-نشست خبری با هدف پرداختن به مسائل فنی بازی‌ها لیگ برتر برگزار می شود و مربیان باید درباره شرایط فنی تیم‌شان صحبت کنند و از پرداختن به مسائلی غیر از بازی مورد نظر خوداری کنند.

۵ -کادر فنی باشگاه‌ها از هر گونه مصاحبه که منجر به اتهام زنی،افشاگری،تشویش اذهان عمومی جامعه و هواداران که دارای بار حقوقی هستند پرهیز کنند و اگر اسناد و مدارک مستدل برای افراد وجود دارد ظرف مدت ۴۸ ساعت به حراست یا کمیته انضباطی فدراسیون و یا کمیته نظارت و ارزشیابی سازمان لیگ تحویل شود.

۶-در صورت رعایت نکردن موارد فوق از سوی مدیران،کادر فنی وبازیکنان ، متخلفان با جریمه و محرومیت روبرو خواهند شد.

۷- سرمربیان در نشست های خبری نباید به افراد غایب و کسانی که در جلسه امکان دفاع از خود را ندارند، اتهام بزنند و مطالبی را مطرح کنند که جنبه حقوقی و قضایی دارد.

۸-خبرنگاران و اصحاب رسانه در نشست های خبری از طرح سوالاتی که پاسخ آن منجر به اتهام زنی به دیگران است خودداری کنند.

۹- سازمان لیگ فوتبال از ورود افراد متفرقه در نشست های خبری جلوگیری به عمل می آورد.

۱۰-همراه داشتن کارت خبرنگاری برای خبرنگاران جهت حضور در کنفرانس های خبری الزامی است.

در پایان این ابلاغیه آمده است از مدیران باشگاه‌ها ، کادر فنی، بازیکنان ، اصحاب رسانه و اشخاص حقیقی و حقوقی و درخواست می شود با رعایت موارد فوق در تلطیف فضای رفتاری و اخلاقی فوتبال مساعدت کنند .

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391