برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

محسن ترکی: مردم می‌گویند شماره حساب بده!

چهارشنبه، ۱۵ آبان ۱۳۹۲، ساعت ۱۲:۰۰ — گل

من به قهرمانی کار ندارم. با مدیریت ضعیف اصفهانیان ۱۰ سال داوری کشور عقب افتاد. من واقعاً برای مسوولان فوتبال و داوری کشور متأسفم که در قبال انتخابات سکوت کرده‌اند

محسن ترکی

«شماره حساب شما چند است؟ راستی چند می‌گیری یک بازی را در بیاوری؟» این سؤالات چند وقتی است که داوران را کلافه کرده. هرکدام از داوران اعم از تهرانی و شهرستانی گلایه دارند از شرایط موجود و مدعی هستند حتی برای خرید یک نان هم مشکل دارند. خرید چند نان منجر می‌شود به دوره شدن توسط مردم و نانوا وقتی می‌خواهد نان را تحول داور بدهد می‌پرسد: «راستی شماره حسابت چند است؟!» همین مسأله باعث شده تا داوران آب خوش از گلویشان پایین نرود. شاید هزار و یک دلیل باعث شده تا روزگار داورانی سیاه شود و دل و دماغ خرید حتی نان برای خانه را نداشته باشند.حتی دامنه این بدبینی‌ها به داوران ایرانی به قول مظفری‌زاده به خارج از کشور هم کشیده است. اما در این میان داوری که تاب و تحمل این قضایا را ندارد و به خاطر کسوتی که در این کار دارد خیلی زود نسبت به وقایع داوری‌ها واکنش نشان می‌دهد، محسن ترکی است. داور مشهدی که به خاطر هجمه‌ها علیه جامعه داوری کنار کشید و حالا انگشت انتقادها به طرفش نشانه رفته اما این داور برای شرایط موجود و دلیل کنار کشیدنش توضیحاتی دارد. مصاحبه ی وی را به نقل از ایران ورزشی در زیر می توانید بخوانید:

حتماً شنیده‌اید که آقای اصفهانیان گفته‌اند با شما برخورد تندی خواهند داشت؟

برای ایشان متأسفم که حرف‌هایشان را با رسانه‌ها می‌زنند،‌ نه با من و این رفتار باعث شرمندگی جامعه داوری است.

یعنی در این مدت با هم هیچ صحبتی نداشتید؟!

هیچ صحبتی نداشتیم. فقط یک شب با آقای اصفهانیان تماس گرفتم که چرا در رسانه‌ها صحبت می‌کنید و با خود من حرف نمی‌زنید؟!

اما اینطور که گفته می‌شود خود شما داوری را کنار گذاشتید و ابلاغتان را قبول نکردید؟!

اصلاً‌ اینطور نیست، حرف خودشان است. خودشان ابلاغ کردند و خودشان هم بدون اطلاع من ابلاغ را باطل کردند! متأسفانه در کمیته داوران بلبشویی است و هیچ حساب و کتابی ندارد. برای اصفهانیان متأسفم که جای شنیدن حرف‌های من در رسانه‌ها حرف می‌زند.

اما شما در برابر اتفاقات اخیر موضع گرفتید و حتی حاضر نشدید برای بازی ملوان به انزلی بروید.

من به خاطر هجمه‌های اخیر علیه داوری کشور موضع گرفتم و این موضوع را کتمان نمی‌کنم. موضعی که من گرفتم باید در اصل رییس کمیته داوران می‌گرفت.

اما به نظر می‌رسد شما به خاطر همشهری‌تان قهرمانی موضع گرفتید!

اصلا بحث همشهری بودن نیست. من به قهرمانی کار ندارم. با مدیریت ضعیف اصفهانیان ۱۰ سال داوری کشور عقب افتاد. من واقعاً برای مسوولان فوتبال و داوری کشور متأسفم که در قبال انتخابات سکوت کرده‌اند. مگر می‌شود در تمام جلساتی که قهرمانی را خواسته‌اند این آقا حضور نداشته باشد. تنها در آخرین جلسه بوده آن هم به درخواست خود قهرمانی.

در این زمینه چه کاری از دست آقای اصفهانیان برمی‌آمده، مسوولان دیگر به دنبال رسیدگی به پرونده بودند!

من می‌خواهم بدانم چه کسی باید در جریان این مسائل باشد و از حیثیت داوری دفاع کند و من تا حالا هرچه آقایان گفته‌اند سکوت کردم و صحبت نکردم اما وقتی در رسانه‌ها با من صحبت می‌کنند من هم مجبورم در رسانه‌ها از خودم دفاع کنم. این آقا چطور مسوول شورای یک شهر است ولی نمی‌تواند چهار تا داور را مدیریت کند. این شیوه مدیریت خجالت‌آور است.

اما شما با قضاوت نکردن به نظر می‌رسد به کمیته انضباطی اعتراض کرده باشید تا شخص آقای اصفهانیان و کمیته داوران!

اصلا چنین چیزی نیست. من با کمیته انضباطی مشکلی ندارم. قبلاً به تصمیمات کمیته انضباطی اعتراض داشتم اما امسال این کمیته خوب برخورد کرد و جرایم مناسبی را در نظر گرفت. الان اعتراض من به کمیته داوران است. هر وقت از این آقا سؤال می‌کنند خیلی راست می‌گوید خبر ندارم خنده‌دار است مگر می‌شود به جامعه داوری اتهام بزنند و رییس کمیته داوران خبر نداشته باشد.

با قضاوت نکردن ترکی چه چیزی حل می‌شود؟! کنار کشیدن یک داور چه چیزی را حل می‌کند؟

من نمی‌توانم بگویم بقیه داوران هم سوت نزنند. در این مدت خیلی از داوران تماس گرفتند و خواستند به خاطر حمایت از من قضاوت نکنند اما من دخالت نکردم. اما شرمسارم وقتی تا بقال هم از ما می‌پرسد داوران پول می‌گیرند، واقعاً طعنه‌های مردم سنگین است. وقتی در اداره یا در جامعه می‌گویند شماره حساب بدهم. وظیفه من نیست که از حرمت داوران دفاع کنم بلکه رییس کمیته داوران باید دنبال اعاده حیثیت باشد.

اگر وظیفه شما نیست از حیثیت داوران دفاع کنید پس چرا کنار کشیده‌اید؟

متأسفانه ذهنیت مردم به خاطر رفتار غلط آقایان عوض شد و دیگر نتایج بازی ما خارج از زمین تعیین می‌شود. به جای اینکه در زمین حق‌شان را بگیرند نگاه می‌کنند تا ببینند داور بازی‌شان چه کسی است و شروع می‌کنند به مصاحبه کردن و فریاد در زمین سر داور.

یعنی باید حکم نهایی را زودتر بدهند؟

بله پیدا کردن آن خانمی که پول به حساب‌اش ریخته شده کاری ندارد.

نگران نیستید از اینکه به خاطر قضاوت نکردن محروم شوید؟

من نباید محروم شوم باید مسوولان محروم شوند. افرادی که به جای دفاع از حیثیت داوران سکوت کرده‌اند. آقایان فاتحه داوری کشور را خوانده‌اند کاری کرده‌اند که داور کشور به زیر صفر برسد. واقعاً کسی نیست از آنها بپرسد آقایان پس شما در کمیته داوران چه کاره‌اید که روز به روز داوری ضعیف‌تر می‌شود. به جرأت می‌گویم کاش تاج رییس کمیته داوران می‌ماند. تاج واقعاً از داوران حمایت می‌کرد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391