برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

عابدینی: با "دور باطل" طرف هستیم،بعد از جام‌جهانی باید خانه‌تکانی منطقی داشته باشیم

دوشنبه، ۴ آذر ۱۳۹۲، ساعت ۱۳:۳۵ — ایسنا

مدیرعامل داماش با انتقاد شدید از اساسنامه فدراسیون فوتبال می‌گوید در زمان شکل‌گیری آن گفته است که اول باید افراد فوتبالی سالم باشند تا بتوانند یک ساختار را اداره کنند.

فردین عابدینی و امیر عابدینی

امیر عابدینی در نشست اتحادیه باشگاه‌های فوتبال با انتقاد از عملکرد اعضای فدراسیون و سازمان لیگ گفت: اتحادیه تلاش زیادی کرد تا مجمع فدراسیون شکل گرفت. باید این اقدام را ارج بنهیم. در حال تجربه شرایطی هستیم که اگر می‌گوییم یک جای کار ایراد دارد، برایمان چاقو نکشند و در صدا و سیما هنجره پاره نکنند و برغلط‌شان اصرار نورزند.

او افزود: سه فرم فیفا که فدراسیون به باشگاه‌ها داده بود و در برنامه نود هم نشان داده شد را سپردم تا ترجمه رسمی شود. خیلی از مدیران ما انگلیسی بلد هستند ولی در برنامه تلویزیونی همین را به عنوان چوب تحقیر بر سر مدیران زدند که انگلیسی بلد نیستند چون این فرم‌ها به دروغ ترجمه شده بود و کار به جایی رسید که فردوسی‌پور در برنامه‌اش گفت می‌خواهد سرش را به سقف بکوبد. وقتی امانت را درست به دست ما می‌رسانند، درد از ساختار نیست که از بی‌اعتقادی به مبانی شرعی و قانونی است.

عابدینی ادامه داد: وقتی یک مشت آدمی که هیچ اعتقادی به این مسائل ندارند در جایی قرار می‌گیرند، اگر ساختار از الماس هم باشد آن را ذغال می‌کنند و به شما تحویل می‌دهند. باید در گزینش‌ها دقت کنیم. زمانی‌ که ساختار سازمان لیگ شکل می‌گرفت هم گفتم که اول باید خودمان سالم باشیم تا بتوانیم یک ساختار را اداره کنیم.

مدیرعامل داماش در ادامه گفت: در مجمع فدراسیون فوتبال با یک دور باطل طرف هستیم. رئیس فدراسیون، رئیس مجمع هم هست اما بر اساس کدام قانون؟ اساسنامه را عوض کردند و اعضای مجمع هم حواسشان نبود و به آن رای دادند. رئیس مجمع توسط اعضای مجمع انتخاب می‌شد و چون رئیس فدراسیون، رئیس هیات رئیسه فدراسیون هم هست و این هیات ریسه باید به مجمع هم پاسخگو باشد، مگر می‌شود کسی به خودش پاسخگو باشد؟ این گونه می‌شود که وقتی در مجمع وقت می‌گیرید که از فدراسیون انتقاد کنید، به شما وقت نمی‌دهند. ماده ۲۳ و ۲۵ اساسنامه صراحتا گفته که هیات ریسه فدراسیون باید پاسخگوی مجمع باشد. آن وقت در تلویزیون می‌گویند کدام دستگاه اجرایی پاسخگو بوده که ما باشیم! آنها باید بدانند کارشان به سازمان بازرسی نیفتاده است چون آنها همه چیز را بررسی می‌کنند.

مدیرعامل داماش همچنین درباره جدال لفظیش با رویانیان گفت چشم‌ها و بله قربان‌گویی‌ها نتیجه‌اش هشت سال گذشته بوده است. امیر عابدینی پیش از مراسم رای گیری نماینده باشگاه‌ها در کمیته ملی المپیک،‌ درباره درگیری کلامی‌اش با رویانیان گفت: ما دو نفر دعوا کردیم به دلیل اینکه برداشت‌ها و نگاه‌هایمان متفاوت بود. اگر تقابل نظرات نباشد، دموکراسی را تجربه نکرده‌ایم. امروز رویانیان با یک اندیشه و یک فکر با من مخالفت کرد و من هم به او اعتراض کردم. همین اختلاف نظرهاست که کار را جلو می‌برد. متاسفانه چشم‌ها و بله قربان گویی‌ها نتیجه‌اش هشت سال گذشته شد. اگر یک روز به پرسپولیس بازگردم باز هم همین انتقادات را دارم و حرفم را می‌زنم.

او در پاسخ به سوالی درباره فساد در فوتبال ایران بیان کرد: فساد در کجا نیست؟ مسئله این است که نسبت‌ها چقدر هستند؟ متاسفانه در ایران از ناهنجاری‌ها لذت می‌بریم. منکر فساد در فوتبال ایران نیستم اما اگر قرار باشد به فساد در کشور رسیدگی شود، پرونده فوتبال در کجایش قرار می‌گیرد؟ چه زمانی نوبت فوتبال می‌شود؟ من اعتقاد دارم باید بعد از جام جهانی یک خانه تکانی منطقی در این‌باره داشته باشیم.

مدیرعامل داماش افزود: یکی از دلایلی که معتقدم اساسنامه باید تغییر کند، همین است. بسیاری از مشکلات در تعاریف است. اگر غیر از این چیزی باشد، نتیجه‌اش همین می‌شود که در جلسه فریادها بلند می‌شود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391