برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

دایی به فیفا شکایت کند بررسی نمی‌شود،حکم ما در مورد دایی ارتباطی به کفاشیان ندارد

شنبه، ۲۳ آذر ۱۳۹۲، ساعت ۱۴:۳۶ — باشگاه خبرنگاران

رئیس کمیته استیناف فدراسیون فوتبال در‌خصوص گفته‌های رویانیان و دایی گفت: من بی احترامی و توهینی به علی دایی نکردم بلکه جواب این مربی را دادم.

علیرضا صالحی رئیس کمیته استیناف فدراسیون فوتبال افزود: من قصد بی احترامی به علی دایی را ندارم فقط جوابگوی گفته‌هایش بودم.

صالحی در ادامه اظهار داشت: آنچه که ما در مورد دایی حکم دادیم عین قانون است، کمیته انضباطی جریمه نقدی برای علی دایی در نظر گرفته بود اما ما حکم کمیته انضباطی را تکمیل کردیم و دو جلسه محرومیت برای دایی در نظر گرفتیم.

وی بیان کرد: به استناد ماده۲ بند ۲۳ توهین و افترای اهالی فوتبال علاوه بر جریمه نقدی محرومیت یک تا هشت جلسه را دارد، بر این اساس ما برای دایی محرومیت‌ دو جلسه ای در نظر گرفتیم.

رئیس کمیته استیناف عنوان کرد: اگر قهرمانی مرتکب جرم شده است برای طرح شکایت مربیان تخلف قهرمانی مراجعی همچون کمیته انضباطی و دادسرا هستند علی دایی نباید رسانه‌ها را وسیله افشاگری قرار می داد و تهمت‌هایی را علیه قهرمانی در رسانه‌ها می زد.

صالحی تصریح کرد: بر این اساس پرونده تخلف قهرمانی در مراجع ذیصلاح رسیدگی می‌شود علی دایی نباید آبروی و حیثیت قهرمانی را خدشه دار کند.


** دایی متنبه نشده است

وی درباره گفته‌های علی دایی در مورد بزرگتر از صالحی هم نمی‌تواند حکمی بر علیه ام صادر کند، بیان کرد: ما حکم صادر می‌کنیم تا فرد متخلف متنبه شود، اما این حکم برای دایی مثمر ثمر نبوده است دایی با مصاحبه‌هایش نشان داد که حکم صادر شده تاثیری بر رفتار و ‌کردارش نداشته است.

وی بیان داشت: قانون برای همه است و فقط شامل علی دایی نمی‌شود این مربی باید بداند به حقوق شهروندی دیگران احترام بگذارد.

وی درباره تجدید نظر خواهی علی دایی بیان کرد: در هیچ قانونی تجدید نظر خواه مشمول تخفیف نمی‌شود علی دایی نسبت به حکم کمیته انضباطی اعتراض کرد و ما حکم را تشدید نکردیم بلکه عین قانون رای را صادر کردیم.

وی در مورد شکایت علی دایی به فیفا بیان کرد: فیفا در مسائل داخلی دخالت نمی کند مگر اینکه فیفا تشخیص دهد که صلاحیت ورود به این قضیه را دارد آن وقت به حکمهای صادر شده ورود می‌کند .

وی درمورد ورود کفاشیان به حکم علی دایی بیان کرد: کفاشیان هیچ وقت در احکام استیناف مداخله نمی کند. همچنین رئیس فدراسیون به کمیته استیناف اختیار تام داده است و به هیچ وجه به احکام این کمیته ورود نمی کند.

وی در ادامه تصریح کرد: قانون شخصی است و اگر علی دایی اعتراضی نسبت به حکمش دارد باید اعاده دادرسی کند و اسناد و مدارکش را به ما ارائه دهد . دایی باید بداند با حرفهای غیر محکمه پسند به جایی نمی رسد و حکمش تغییر نمی کند.

** بازرسی کل کشور به همه پرونده‌ها ورود نمی کند

وی در مورد اعتراض دایی به حکم قلعه نویی بیان کرد: اطلاعات غلط به رسانه‌ها مشمول تخلف میشود . دایی باید بداند ه مصاحبه غیر واقعی تخلف محسوب می شود.

وی در ادامه تصریح کرد: مشاوران علی دایی اطلاعات غلط به وی دادند. همچنین این مربی بداند که هر کس باید در مورد پرونده خودش صحبت کند. دایی وکیل مدافع قلعه نویی ، بازرس پرونده و تجدید نظر خواه پرونده قلعه نویی نیست.

رئیس کمیته استیناف اظهار داشت: علی دایی با گفته‌هایش شائبه در ذهن مردم ، تشویش اذهان عمومی وایجاد بد بینی بین اهالی فوتبال به وجود آورده است.

وی در ادامه تصریح کرد: کمیته انضباطی حکم شکایت امیر قلعه نویی از باشگاه تراکتور سازی را به نفع باشگاه تراکتورسازی صادر کرد.

بر این اساس این حکم مورد اعتراض قلعه نویی قرار گرفت و ما جلسه‌ای تشکیل دادیم و به خاطر حضور نیافتن نمایندگان تراکتورسازی حکم را به نفع قلعه نویی صادر کردیم، قلعه نویی بر اساس ماده ۲۹ آئین نامه انضباطی اعاده دادرسی کرد.

وی بیان کرد: پولهایی که باشگاه تراکتورسازی به قلعه نویی داده است بر اساس قراردادی است که در فدراسیون فوتبال ثبت شده است، اما اختلاف باشگاه باشگاه تراکتورسازی و قلعه نویی بایکدیگر برای قرارداری بود که در فدراسیون فوتبال ثبت نشده بود. دایی همانند قلعه نویی مطالباتی از این دست از باشگاه داشته است.

وی بیان کرد: ما طبق قرارداد قلعه نویی حکم صادرکردیم. علی دایی با مطرح کردن بحث قرارداد قلعه نویی می خواهد چه چیزی را ثابت کند؟

مطرح کردن این موضوع فقط باعث تخریب عملکرد فدارسیون فوتبال و ایجاد تفرقه انگیزه ای میان اهالی فوتبال و تشویق اذهان عمومی می شود.

وی درباره حضور ناظران بازرسی کل کشور در پرونده قلعه نویی گفت: بازرسی کل کشور هیاتی درفدراسیون فوتبال دارد که این هیات برخی از پرونده های حقوقی را بررسی می کند. همچنین بازرسی کل کشور علاوه بر نظارت بر عملکرد پرونده های حقوقی فدارسیون فوتبال، بر اقدامات باشگاه‌ها هم نظارت می‌کند.

وی بیان کرد: بر این اساس سازمان بازرسی کل کشور فقط پرونده قلعه نویی را بررسی نکرده است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391