برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

افشاریان: پنالتی پرسپولیس درست نبود

جمعه، ۲۲ آذر ۱۳۹۲، ساعت ۱۸:۳۷ — فارس

کارشناس داوری گفت: پنالتی‌ که صالحی برای پرسپولیس در دیدار با مس گرفت،‌ درست نبود.

خداداد افشاریان

خداداد افشاریان در مورد نحوه قضاوت احمد صالحی داور دیدار پرسپولیس و مس کرمان گفت: بازی آنقدر راحت و آسان بود که نباید در مورد داوری زیاد بحث کنیم. زیرا اشتباهات فاحشی رخ نداد به غیر از صحنه پنالتی پرسپولیس بازی کاملا ساکن بود و فقط صحنه‌های گل را ما می‌دیدیم.

وی ادامه داد: رفتاری هم که سرمربی مس کرمان انجام داد رفتار منسوخ شده‌ای در فوتبال است و این رفتار نامتعارف قابل توجیه نیست. قطعا قضاوت داور از سوی ناظر مسابقه مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و بدون شک هیچ ناظری خودش را زیر سؤال نمی‌برد. بحث در مورد داوری این مسابقه بی‌مورد است هر چند به عقیده من پنالتی که برای پرسپولیس گرفته شد، درست نبود اما به غیر از این صحنه صالحی در سایر دقایق خوب قضاوت کرد.

داور بازنشسته فوتبال در مورد تمجید سرمربی پرسپولیس از داوری گفت: خوشحالم که دایی که همواره منتقد داوران بوده امروز با داوران همراه شد. البته او یک برد در خارج از خانه به دست آورد و اکنون آرام شده است و از داوران تعریف می‌کند. اما داوران هیچ وقت با به به کردن مربیان خوشحال نمی‌شوند و با ناراحتی و اه اه کردن آنها نیز ناراحت نخواهند شد.

افشاریان در مورد اینکه بازیکنان مس معتقدند دو پنالتی آنها دیده نشده است، گفت: من صحنه اول را ندیدم اما در مورد صحنه دوم وقتی مهاجم مس با سر به توپ ضربه زد، توپ در حالی به دست بازیکن پرسپولیس خورد که پشتش به صحنه بود و اصلا آن صحنه نمی‌تواند پنالتی باشد. به هر حال وقتی تیم زیر فشار است و شکست سنگینی می‌خورد قطعا کوچکترین اشتباه داور به بزرگترین اشتباه آن تبدیل می‌شود. من به نظر بازیکنان مس احترام می‌گذارم اما واقعیت آن است که به جز صحنه‌ پنالتی در سایر دقایق صالحی خوب قضاوت کرد.

وی در مورد رفتار مظلومی پس از گل سوم پرسپولیس که قصد داشت تیم مس را از میدان بیرون بکشد، گفت:‌ مظلومی برای فوتبال خیلی زحمت کشیده است.شاید در کرمان زیر فشار است. شاید در آن لحظه ناراحت شده و چنین تصمیمی گرفته اما مربیان بهتر است بدانند که با چنین رفتارهایی فقط به خودشان ضربه می‌زنند. مظلومی اخراج شد و روی سکو رفت و تیمش هم ۶ گل خورد. و هیچ چیزی تغییر نکرد جز اینکه مظلومی در بازی بعدی هم محروم است پس بهتر است مربیان وقتی آرام هستند تصمیم بگیرند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391