برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

عسکری: داوران ایرانی شانس قضاوت در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل را دارند

یکشنبه، ۱۷ آذر ۱۳۹۲، ساعت ۱۶:۳۹ — باشگاه خبرنگاران

رئیس دپارتمان کمیته داوران از شانس قضاوت تیم داوری ایران در رقابتهای جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل خبر داد

حسین عسگری

حسین عسکری رئیس دپارتمان کمیته داوران گفت: انتخاب داورها به خصوص در منطقه آسیا و برای جام جهانی به عملکرد و توانایی داوران از یکسال گذشته تا زمان بازیها بستگی دارد. با توجه به اینکه فغانی در رقابتهای مقدمانی و نهایی جام جهانی ترکیه قضاوت داشته و عملکردش مثبت بوده ، می تواند یکی از داوران قضاوت کننده در بازیهای جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل باشد.وی افزود: سهمیه ای که فیفا برای قاره‌ها در نظر می گیرد ۳ داور و یک داور ذخیره بوده اما با توجه به اتفاقاتی که در کمیته داوران فیفا رخ داده و با توجه به اینکه ۵ عضو کمیته داوران فیفا از آسیا هستند فکر می کنم شرایط تغییر کرده و این به نفع داوری در آسیا است.

ضمن اینکه عملکرد و توانایی تیم های داوری آسیا در سال ۲۰۱۰ خیلی خوب بوده و با صحبتهایی که اعضای کمیته داوران کنفدراسیون فوتبال آسیا داشتیم، قرار است تا مسئولین پیگیری کنند تا سهیمه داوران بیشتر شود و درخواستی که به کمیته داوران فیفا ارسال شده حضور ۴ داور و یک داور ذخیره می باشد و منتظر پاسخ کمیته داوران فدراسیون جهانی فوتبال هستیم.

اگر در جلسه نهایی سهمیه پیشنهادی قطعی شود بی شک تیم داوری ایران متشکل از فغانی، سخندان و کامرانی فر شانس بالایی برای قضاوت در بازیهای جام جهانی را دارند.

رئیس دپارتمان کمیته داوران در پایان درباره حضور تیم داوری ایران در رقابتهای جام باشگاههای جهان به میزبانی مراکش گفت: روز یکشنبه ۱۰ آذرماه از سوی فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا به ما اعلام شد تا طبق آخرین رکوردهای جدید فیفا از فغانی، سخندان و کامرانی‌فر تست بگیریم که بلافاصله مراحل تست انجام و خوشبختانه تیم داوری ایران کاملا آماده بود. ما آمادگی داوران ایرانی را به مسئولین اعلام کردیم و آنها با توجه به تست هایی که از داوران گرفته شده بود، از آنها دعوت کردند تا در رقابتهای جام باشگاههای جهان به میزبانی مراکش قضاوت کنند.

پیش از ایران قرار بود داور اماراتی در این بازیها باشد که با توجه به مصدومیتی که از ناحیه زانو برایش به وجود آمده بود، از تیم داوری ایران تست و در نهایت در بازیها استفاده می شود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391