برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

نماینده دایی پاسخ کمیته استیناف را داد؛ رأی صادره نادرست است

چهارشنبه، ۲۰ آذر ۱۳۹۲، ساعت ۲۱:۵۳ — فارس

نماینده تام‌الاختیار علی دایی جواب کمیته استیناف را داد.

بهمن دهقان درباره رأی صادره کمیته استیناف مبنی بر محرومیت و جریمه علی دایی گفت:‌ با ادای احترام به اعضای کمیته محترم استیناف باید اعلام کنم متأسفانه این رأی کاملاً نادرست است.

وی افزود:‌ به استحضار اعضای کمیته استیناف می‌رساند اولاً ماده ۴۳ آیین‌نامه انضباطی در مورد روش رسیدگی و موازین تکلل به اجرای آیین دادرسی مدنی تأکید دارد.

دهقان ادامه داد: ثانیاً بند یک ماده ۱۷ آیین‌نامه انضباطی می‌گوید «کمیته استیناف حق دارد جز موارد استثنا شده در آیین‌نامه، احکام بدوی کمیته انضباطی فدراسیون و تعیین و منتسب به بازیکنان فدراسیون را که مورد تجدیدنظر خواهی گرفته است،‌ در چارچوب مقررات مربوطه تأیید یا اصلاح نماید.»

وی یادآور شد: نکته مهم این است طبق ماده ۲۵۸ آیین داوری کیفری صراحت دارد «دادگاه تجدیدنظر نمی‌تواند مجازات تعزیری مقرر در حکم بدوی را تشدید نماید مگر در مواردی که مجازات مقرر در حکم بدوی کمتر از حداقل میزانی باشد که قانون مقرر داشته و این امر مورد اعتراض شاکی تجدیدنظرخواه قرار گیرد که در این موارد مرجع تجدیدنظر با تصحیح حکم بدوی نسبت به مجازاتی که قانون مقرر داشته اقدام خواهد کرد.»

دهقان افزود: خدمت عزیزان استیناف باید این موضوع را بگویم با توجه به موارد فوق که ذکر شد از آنجا که شاکی پرونده باشگاه سپاهان بوده و تجدیدنظرخواهی نداشته و حکم بدوی را کافی دانسته تشدید مجازات در رأی صادره مغایر با آیین دادرسی کیفری است. باید همین جا به عرض برسانم این به آن معناست حتی اگر مجازات مقرر در رأی بدوی کمتر از میزان قانون هم باشد تنها با اعتراض شاکی می‌توان آن را تشدید کرد، فقط با اعتراض شاکی تشدید می‌شود اگرچه جواز اصلاح رأی بدون توجه در آیین‌نامه انضباطی فدراسیون موجود است.

دهقان در پایان تأکید کرد:‌ اما در این موارد این اصلاح نمی‌تواند مفهوم تشدید مجازات را داشته باشد زیرا در پرونده‌ای که شاکی خصوصی وجود دارد باید تقاضای تشدید مجازات کند و این امر در چارچوب اصلاح قانون نمی‌تواند باشد که باید به این موارد توجه شود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391