برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

ابراهیم‌زاده: اگر جایی کوتاهی کردم بگویند

دوشنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۲، ساعت ۱۵:۴۸ — فارس

سرمربی تیم فوتبال راه‌آهن گفت: اگر جایی کوتاهی کرده‌ام به من بگویند ولی حمایت فقط این نیست که به سرمربی بگویند بماند.

منصور ابراهیم زاده

منصور ابراهیم‌زاده در خصوص شرایط تیم فوتبال راه‌آهن و همچنین صحبت‌های روز گذشته رئیسی‌کیا مبنی بر اتخاذ تصمیمات معقولانه در خصوص کادر فنی صحبت‌هایی را انجام داد که در ذیل می‌خوانید:

در جلسه مبارزه با دوپینگ شرکت کرده بودید، این جلسه چگونه بود؟

همیشه قانون فدراسیون فوتبال اینگونه است که اطلاعاتی را به بازیکنان و مربیان تیم‌های دیگر بدهد ما هم جلسه خوبی داشتیم و بازیکنان‌مان هم حضور فعالی در این جلسه داشتند که اطلاعات قابل تأملی را از مسئولان بازخواست می‌کردند. سوالات خوبی صورت گرفت و در مجموع این جلسه بار آموزشی خوبی داشت.

در هفته گذشته باز هم راه‌آهن شکست خورد و نهمین باخت را تجربه کردید. چرا این اتفاق افتاد؟

وقتی می‌گویید باز هم، یعنی این مسئله یک روال عادی شده است!

مثل اینکه شما به قضاوت داور دیدار مقابل مس هم معترض بودید، آیا از این داور شکایت کردید؟

این مسئله برعهده باشگاه است و آنها در این‌باره تصمیم می‌گیرند. رئیسی‌کیا فیلم را بازبینی خواهد کرد و هرچه صلاح بدانند انجام می‌دهد.

چه اتفاقی باید بیفتد که راه‌آهن هم همچون تیم‌های گذشته ابراهیم‌زاده نتیجه بگیرد؟

شما می‌گویید تیم منصور ابراهیم‌زاده اما یک عامل «ابراهیم‌زاده »است تا تیم موفق باشد. عوامل مختلف دیگری وجود دارد که برای موفقیت تیم ضرورت دارد. ما روند خوبی پس از بازی با پرسپولیس داشتیم و بازی‌های خوبی برگزار کردیم. در جام حذفی موفق بودیم اما در دیدار مقابل مس سه بازیکن خود را به علت محرومیت در اختیار نداشتیم. همچنین بازیکن آسیب دیده داشتیم که ۲ روز قبل از بازی مشخص شد تیم کاملی مقابل مس به میدان نرفت. مطمئنا اگر تیم‌مان کامل بود اینگونه نتیجه را واگذار نمی‌کردیم. اتفاقاتی هم در جریان بازی رخ داد به نظرم اگر کمک داور آن اشتباه را نمی‌کرد ما فرصت جبران داشتیم.

در نیم‌فصل بازیکنان مدنظرتان را توانستید جذب کنید؟

فقط دیوید ویکروم را توانستیم جذب کنیم و سایر بازیکنان نتوانستند به تیم ما ملحق شوند. علی حسینی هم که به تیم ما اضافه شد بازیکن سابق راه‌آهن بود در واقع فقط ما یک بازیکن جذب کردیم. یونس شاکری، میلاد غریبی، خانزاده و تعداد دیگری از بازیکنان مدنظرمان بودند که به‌هرحال نتوانستند به تیم اضافه شوند.

در چند روز باقیمانده دنبال جذب بازیکنی هستید؟

مسلما ما مدافع وسط، هافبک و مهاجم نیازمندیم. اسامی را به باشگاه داده‌ایم اما نمی‌دانم آنها هم‌اکنون پیگیر این موضوع هستند که بازیکنی به تیم اضافه شود یا خیر؟ همیشه در نیم‌فصل زمانی برای ترمیم و تکمیل تیم‌هاست. ما هم از یک‌ماه و نیم گذشته اسامی خود را برای جذب بازیکن اعلام کردیم و امیدوارم که بتوانیم در چند روز باقیمانده اقدامات لازم صورت بگیرد.

مثل اینکه شما شاه‌علیدوست بازیکن سایپا را هم می‌خواستید؟

بله. ما تمایل داشتیم و با توجه به اینکه خود او هم تمایل نشان داده بود، قصد داشتیم او را جذب کنیم اما سایپا رضایتنامه او را صادر نکرد.

صادق رئیسی‌کیا روز گذشته مصاحبه‌ای کرد و گفت که از کادر فنی حمایت‌های لازم را انجام داده و حالا نیازمند تصمیم‌گیری معقولانه است.

من نمی‌دانم منظور از حمایت چیست؟ من با باشگاه قراردادی دارم و نسبت به‌ آن متعهد هستم اصولم را رعایت می‌کنم و در حیطه وظایف کاری‌ام فعالیت خواهم کرد. اگر جایی من کوتاهی کرده‌ام بگویند. صحبت از حمایت که می‌شود یعنی باید در تمام زمینه‌ها این موضوع عملی شود. حمایت فقط این نیست که ابراهیم‌زاده در تیم باقی بماند. برای جذب بازیکن تعهداتی که نسبت به بازیکنان وجود دارد، البسه مناسب، بازیکنان و همه موارد دیگر از جمله مسائلی است که دربرگیرنده حمایت باشگاه است. به‌ هر حال اتفاقات در فوتبال رخ می‌دهد و تیم‌ها بالا و پایین می‌روند من هم می‌دانم جایگاه راه‌آهن نباید در این رده باشد، می‌دانم هم توقع از من است اما باید همه چیز فراهم باشد از لحاظ سخت‌افزاری باید مناسب باشد لباس بازیکنان، کفش ورزشی بازیکنان همه مسائل باید دست به دست هم دهد تا یک تیم موفق شود. جذب بازیکن باید در زمان ویژه و خاص خودش صورت بگیرد، مسائل مالی بازیکن هم باید در زمان خاص خود برطرف شود.

مثل اینکه از حمایت‌های باشگاه راه‌آهن راضی نیستید؟

من چنین حرفی نزدم! نگفتم که چنین کارهایی را انجام نمی‌دهند! می‌گویم جذب بازیکن در زمان خاص خودش صورت بگیرد باید برای آن وقت گذاشت که البته این کار هم صورت می‌گیرد. تعهدات نسبت به بازیکن هم باید در زمان خاص خودش صورت بگیرد با توجه به شخصیت و جایگاه راه‌آهن این تیم باید بهترین لباس‌ها را داشته باشد، کامل‌ترین شرایط برای آن فراهم شود تا با آرامش و حمایت‌های همه‌جانبه تیم بتواند نتیجه بگیرد. باید همه افراد از مدیریت، کادر فنی تا بازیکنان مشکلات و ایرادات را متوجه شوند و آن را حل کنند.

مثل اینکه قرار بوده جلسه‌ای با مسئولان باشگاه داشته باشید این جلسه برگزار شد؟

من قبل از نیم‌فصل جلسه‌‌ای با مسئولان داشتم و برنامه‌های خود را به آنها دادم و پس از آن دیگر جلسه‌ای نداشتم. قرار بوده روز گذشته جلسه‌ای با مسئولان داشته باشم اما اطلاع و خبری به من ندادند.

بابک زنجانی از شما حمایت کرده است.

او لطف دارد، من حمایت را اینگونه تعریف می‌کنم که همه شرایط برای تیم مهیا باشد حمایت فقط این نیست که سرمربی در تیم بماند.

پس از دیدار با صبا اتفاقاتی افتاد و مسائلی در مورد خداحافظی شما مطرح شد ممکن است بار دیگر این مسائل تکرار شود؟

ذهنیت شما نسبت به این قضیه منفی است،پس از آن دیدار هم من گفتم پس از تمام بازی‌ها با بازیکنانم خداحافظی می‌کنم. با تمام وجود کار خود را دنبال می‌کنم و تابع تصمیمات باشگاه هستم و قراردادی دارم و به آن متعهدم. همه می‌گویند از ابراهیم‌زاده انتظار می‌رود اما انتظارات بر مبنای امکانات و شرایط باید باشد. خیلی وقت‌ها شرایط فقط مسائل مالی و زمین نیست، بعضی وقت‌ها جذب بازیکن مسائل روحی و روانی و وقت گذاشتن از جمله مواردی است که می‌تواند در این مقوله قرار بگیرد. به‌ هر حال باید آسیب‌شناسی صورت بگیرد و راه‌حل در این زمینه مطرح شود. این مسئله باید در تمام رده‌ها صورت بگیرد. آیا رئیسی‌کیا برای حل و فصل مشکلات کاری کرده است؟ آیا ابراهیم‌زاده کمک کرده که مسائل برطرف شود؟!‌ آیا بازیکن با خود خلوت کرده که مسائل را برطرف کند؟! این مسئله باید در تمام بخش‌ها صورت بگیرد.

با توجه به تغییر و تحولاتی که در باشگاه به وجود آمده حسین پاشایی به عنوان سرپرست پیشنهاد شده است در این مورد نظرتان چیست؟

حسین پاشایی همواره الگویی برای بازیکنان بوده او به عنوان بزرگ تیم ارتباط خوبی با بازیکنان دارد ما هم صحبتی با مسئولان باشگاه کردیم و گفتیم که پاشایی همیشه چه به عنوان سرمربی در سال‌های آینده و چه در قسمت‌های دیگر حضور داشته باشد در مقطع فعلی هم تصمیم گرفتیم با توجه به تصمیمات او وی به عنوان مدیر تیم در کنار کادر فنی باشد که از لحاظ روحی و روانی با جوان‌ها بتواند ارتباط خوبی برقرار کند. زندی در زمانی که با باشگاه فعالیت می‌کرد تمام تلاش خود را در تیم هم انجام می‌داد و هیچ کوتاهی نکرد اما با توجه به مشغله کاریش تصمیم بر این گرفته شد که تغییراتی انجام شود.

مثل اینکه فرزاد آشوبی مدتی در تمرینات حاضر نشد مشکل او چه بود؟

او بحث مالی داشت که مسائلی را با باشگاه عنوان کرده بود تا تعهدات آنها نسبت به او حل شود. شخصا دیدم فرزاد از لحاظ روحی و روانی شرایط مناسبی ندارد. نخواستم اتفاقی بیفتد که او آسیب ببیند به همین دلیل آشوبی را با باشگاه در ارتباط قرار دادم تا مسائلش حل شود ممکن است باشگاه پولی هم به او نداده باشد اما پس از صحبت‌هایی که شد او به تمرینات بازگشت. متاسفانه ۲ روز قبل بازی با مس از ناحیه کمر دچار مصدومیت شد و نتوانست در این دیدار ما را همراهی کند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391