برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

نگاهی به ورودی و خروجی استقلال و پرسپولیس،جابجایی به خاطر جام‌جهانی!

دوشنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۲، ساعت ۱۱:۴۱ — مهر

نقل و انتقالات داخلی نیم فصل لیگ برتر فوتبال در حالی سه روز دیگر به پایان می‌رسد که تغییرات زیادی در تیم پرسپولیس و استقلال در سال منتهی به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل رخ داده است. با این حال برخی اعتقاد دارند عملکرد آبی‌ها در خریدهای نیم فصل خیلی منطقی و براساس نیاز این تیم نبوده است.

نقل و انتقالات نیم فصل لیگ برتر امسال دست کمی از نقل و انتقالات پیش از فصل نداشت و مذاکره برای خرید بازیکنان جدید هفته‌ها قبل از آغاز نیم فصل استارت خورد. مربیان تمامی تیم‌ها از هفته پنجم و ششم از کاستی‌ها و ضعف‌هایی صحبت کردند کهرفعآن با جذب بازیکن در نیم فصل امکان پذیر بود. این وضعیت در دو تیم استقلال و پرسپولیس مشهودتر بود بخصوص در تیم استقلال که به خاطر حضور در لیگ قهرمانان آسیا و خستگی تعدادی از بازیکنانش در همراهی تیم ملی، میزان مصدومیت‌هایش افزایش یافت.

از سوی دیگر، این فصل به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل منتهی می‌شود و تمام بازیکنان لیگ ایران برای "دیده شدن" وحضور در لیستنهاییتیم ملیانگیزه زیادی دارند. این موضوع هم به داغ‌تر شدن نقل و انتقالات نیم فصل کمک زیادی کرد تا جایی که تعدادی از بازیکنان استقلال و پرسولیس به خاطر نارضایتی از قرار نگرفتن در ترکیب اصلی، قید تیم‌هایشان را زدند و راهی تیم‌های شهرستانی شدند.

بر عکس این مسئله هم مصداق داشت. تا جایی که بعضی از بازیکنان با شرایط مالی کمتر راهی استقلال و پرسپولیس شدند تا بلکه به لطف حضور در این دو تیم، بیشتر در چشم سرمربی تیم ملی باشند. آنچه که در مصاحبه تمام این بازیکنان مرتببا اینعنوان که"می‌خواهیم در جام جهانی باشیم" تکرار می‌شد.

تغییرات نیم فصل در تیم پرسپولیس گسترده‌تر از سایر تیم‌هابود. پنج بازیکن خواسته یا ناخواسته و با رضایت علی دایی از ترکیب سرخپوشان جدا و راهی سایر تیم‌ها شدند. غلامرضا رضایی و هادی نوروزی دو بازیکنی بودند که به خاطر عدم حضور در ترکیب اصلی به ترتیب راهی فولاد خوزستان و نفت تهران شدند. این دو بازیکن که اتفاقا روزی به تیم ملی دعوت می‌شدند، این فصل فرصت زیادی برای حضور در ترکیب اصلی پرسپولیس نیافتند و ترجیح دادند برای رفع این مسئله، به تیم‌های دیگر بروند.

محمدرضا خانزاده، میلاد غریبی و یونس شاکری هم سه بازیکنی بودند که به صورت قرضی به ذوب آهن و پدیده مشهد رفتند. خانزاده و غریبی که با محسن مسلمان از ذوب آهن معاوضه شدند، چندان راغب به ترک پرسپولیس نبودند و می‌شود گفت این اتفاق بر خلاف میل آنها رخ داد.از سوی دیگر، پرسپولیس در این مدت فقط محسن مسلمان و فرزاد حاتمی را به خدمت گرفت تا مشکلاتش را در بخش هجومی برطرف کند.

گفته می‌شود علیرضا حقیقی هم که به صورت قرضی از رابین کازان به پرسپولیس آمده بود و قراردادش با سرخپوشان تا نیم فصل اعتبار داشت، به خاطر درگیری لفظی با دایی و "تمرد از دستور کادر فنی" از جمع سرخپوشان جدا می‌شود.

در ترکیب استقلال هم شاهد سه خروجی در نقل و انتقالات نیم فصل بودیم. فردین عابدینی، گوران لاوره و حسین حسینی از جمع آبی پوشان جدا شدند. البته فرهاد مجیدی هم پیش از پایان نیم فصل از استقلال خداحافظی کرده بود.

در مقابل با نظر امیر قلعه نویی، مهرداد اولادی از تیم نفت تهران، مجید غلام‌نژاد از سایپا و بوبکر کبه از داماش راهی استقلال شدند تا بلکه این بازیکنان بتوانند کاستی‌های آبی‌ها را جبران کنند. استقلال در حال حاضر فقط یک جای خالی دیگر برای جذب بازیکن دارد و احتمالا این سهمیه خالی با خرید یک بازیکن خارجی در پست هافبک بازیساز پر می‌شود.

نقل و انتقالات داخلی نیم فصلروز۱۴ آذرماه به پایان می‌رسد و تیم‌ها فقط سه روز دیگر فرصت دارند تا نسبت به جذب بازیکنان مورد نظر خود اقدام کنند. با توجهبه اقدامات انجام شده، بهنظر نمی‌رسد در این مدت اتفاق خاصی در نقل و انتقالات رخ دهد. پنجره نقل و انتقال بازیکنان خارجی هم روز ۱۶ دی ماه باز می‌شود و تا روز ۱۲ بهمن ادامه خواهد داشت.

پرسپولیس:ورودی: فرزاد حاتمی، محسن مسلمانخروجی: هادی نوروزی، غلامرضا رضایی، میلاد غریبی، محمدرضا خانزاده، یونس شاکری، علیرضا حقیقی

استقلال:ورودی: مهرداد اولادی، بوبکر کبه، مجید غلام نژادخروجی: حسین حسینی، فردین عابدینی، گوران لاوره

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391