برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

بیانیه هواداران تراکتورسازی در اعتراض به فدراسیون فوتبال

دوشنبه، ۲۵ آذر ۱۳۹۲، ساعت ۱۵:۰۰

هواداران تراکتورسازی در اعتراض به تصمیم فدراسیون فوتبال بیانیه‌ای صادر کردند.

مارکو ماتراتزی و تیم تراکتورسازی تبریز

در اقدامی جالب روز جمعه شاهد این بودیم که در دیدار تراکتورسازی و ذوب آهن تشویق بوندسلیگایی ممنوع شد ولی هواداران تراکتورسازی احساس کردند که اشتباهی رخ داده که بازیکن این تیم به این سبک تشویق نشد.

یک روز پس از آن و با گزارش تسنیم مبنی بر اینکه "تشویق بوندسلیگایی ممنوع شد" بسیاری از هواداران تراکتور پی به واقعیت بردند و بسیار متعجب شدند. هواداران تراکتورسازی که از این تصمیم ناراضی بودند امروز در بیانیه ای اعتراض خود را به این تصمیم فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ اعلام کردند.

رحمان یاوران رئیس کانون هواداران باشگاه تراکتورسازی در این خصوص به خبرنگار تسنیم گفت: به نظر من وقتی چنین تشویق های خوبی در ورزشگاه‌ها دیده می شود نباید نمایندگان فدراسیون فوتبال مانع این تشویق‌ها شوند.

وی در خصوص اینکه آیا بیانیه صادر شده مورد تایید کانون هواداران این باشگاه است یا خیر، خاطرنشان کرد: ما در جریان این بیانیه هستیم و این بیانیه مورد تایید ما است.

در متن این بیانیه آمده است:

خواهشمندیم با ما به از این باشید که هستید در خورجینمان چرا و چراها داریم که نیازمندیم که بدانیم جوابگوی ما کیست!

معروفیم به اولین ها، پرشورها، متعصب ها، مهمان نوازها، والاتر اینکه دارنده باکری‌ها و پایتخت تشیع؛ بیائید کلاهمان را قاضی کنیم که تا به حال بودن ما چه سود و زیانی به فوتبال مملکتمان داشته است. ما سودها را می گوییم و شما زیان‌ها را بگویید.

ما نیاز نمی دانیم که تاریخ و قدمت باشگاهمان تراکتورسازی را بازگو کنیم، پس اکتفا می کنیم به چندین سال اخیر، اوج شکوه و خودنمایی خود در سطح اول فوتبال ایران که آماده ایم و در زمان حذف فوتبال ایران از جام جهانی و بی روحی و سردی سکوها، جان تازه ای بر فوتبال بخشیدیم، آبروداری کرده ایم، روح بخشیده ایم، شور بخشیده ایم، هیجان داده ایم، سبک جدیدی بوده ایم، جنس جدیدی از هوادار بوده ایم و …

شاید ضررهای احتمالی ما این گونه باشد، خارج کردن فوتبال از دو قطبی بودن، حمایت از فوتبال شهرستانی و مردمی، تابو شکنی و حضور پنجاه هزار نفری در استادیوم آزادی و امتیازی که بر سهمیه آسیایی ایران آورده ایم و قدرت نمایی کرده ایم.

بزرگترین مشکل ما این بود که بازیکنان تیمی از آسیا، الجزیره امارات بجای گرم کردن از هیبت ما فیلمبرداری کرد!

ناداوری را دیده ایم و قهرمانی را از دست داده ایم و گفته ایم که بخشی از فوتبال است. برنامه ریزی فدراسیون را دیده ایم و گفته ایم مصلحت است ولی حال چه بگویم؟ خود را چگونه راضی کنیم؟

ما اولین‌ها هستیم و این خصلت ماست و باز هم خواهیم ماند و این بار شما بیهوده چوب لای چرخ ما می گذارید و این بار سکوت ما یعنی مرگ.

چرا نباید به سبک روز فوتبال دنیا شادی کنیم؟ چرا کارناوال شادی نداریم؟ چرا ما تافته جدا بافته هستیم؟ چرا اشد مجازات‌ها برای ماست؟ اسم این ناعدالتی را چه بگذاریم؟ دادمان را به کدامین دادگاه ببریم؟ چرا با شادی ما هیچکس همگام نیست؟ چرا ما؟ چرا؟ چرا؟ چرا؟

اگر بویی از منطق در دلایلتان نباشد دیگر تقصیر از مانیست و بر گردن خودتان.

” به خدا قسم ما بیگانه نیستیم و ایران وطن ماست “

یا حق - جمعی از هواداران تیم تراکتورسازی

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391