برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

گودرزی: مشکلات پرسپولیس و استقلال با خصوصی سازی حل نمی‌شود

شنبه، ۲ آذر ۱۳۹۲، ساعت ۱۴:۲۷

وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد که مشکلات دو باشگاه پرسپولیس و استقلال با خصوصی سازی حل نخواهد شد.

محمود گودرزی در پایان مراسم معارفه خود به عنوان وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به پرسش خبرنگار تسنیم مبنی بر مشکلات بودجه و تخصیص اعتبار به فدراسیون‌های ورزشی گفت: طبیعتا بحث بودجه روی ورزش تاثیر می‌گذارد. آن چیزی که در سال ۹۲ برای بودجه وزارت ورزش و جوانان تصویب شده همان مبلغی است که در سال ۹۱ بوده است.

وی ادامه داد: اینکه چقدر بودجه تخصیص داده شود بسته به منابع دولت دارد. ضمن اینکه ما در سال جاری و سال آینده انتظار افزایش بودجه را نداریم.

وزیر ورزش و جوانان اضافه کرد: برای برگزاری اردوها و مقدمات برای حضور در جام‌جهانی قول‌هایی به ما داده شده که کمک‌های ویژه‌ای در این راستا به ما شود اما فعلا در حد مذاکره است. امیدوارم این منابع به صورت خاص تامین شود. البته ما پیگیر هستیم و با دوستان خود در دولت در خصوص این موضوع صحبت کرده‌ام. امروز هم آقای جهانگیری در خصوص آن صحبت کرد.

گودرزی در خصوص ساختار وزارت ورزش و ورزش گفت: در جلسه تودیع و معارفه کارگروهی را تعیین کردیم که برای نوشتن قانون در ورزش که سال ۱۳۵۰ تا به امروز تغییری نکرده است اقدام کند. پیگیر این موضوع هستیم و امیدوارم تا پایان سال جاری تهیه و به مجلس ارائه داده شود.

وی در ادامه با بیان اینکه در دوره گذشته در بازی‌های آسیایی به عنوان چهارمی دست یافتیم، خاطرنشان کرد: در همان دوره از بازی‌ها کره در رده سوم قرار گرفت؛ آنها سال آینده میزبان هستند و طبعا از امکانات میزبانی بهره خواهند برد. ما حدود ۵ ماه از سال را از دست داده‌ایم و طبعا عقب هستیم. باید تلاش وافری در این راستا صورت بگیرد.

گودرزی در خصوص فدراسیون‌هایی که با سرپرست اداره می‌شوند گفت: فدراسیون‌هایی که زمان زیادی از سرپرستی‌شان گذشته در ۲ هفته آینده تکلیف‌شان مشخص و برنامه انتخابات آنها نیز اعلام می‌شود.

وی ادامه داد: پیش‌بینی در خصوص کسب نتایج بازی‌های آسیایی سخت است ولی امیدوارم دچار افت نشده و یک پله به بالاتر برویم که این نتیجه عالی خواهد بود.

وزیر ورزش و جوانان در خصوص انتخابات کمیته ملی المپیک گفت: همانطور که در مصاحبه‌هایم اعلام کرده‌ام نه خودم و نه هیچ کدام از مدیران اجرایی نزدیک به من در انتخابات کمیته ملی دخالتی نخواهیم کرد. مطابق اساسنامه پیش خواهیم رفت و هر کس باید در چارچوب قانون کار خود را انجام داده تا خدای ناکرده شائبه‌ای پیش نیاید ضمن اینکه فرقی ندارد چه کسی در رأس کمیته ملی المپیک باشد.

گودرزی اظهار داشت: در برنامه‌های کلان ترجیح من این است که سازمان ورزش شامل وزارتخانه، کمیته ملی المپیک، ادارات کل تربیت‌بدنی، فدراسیون‌های ورزشی و هیئت‌های استانی می‌شود توسط شخصی اداره شود که متخصص است. تلاش ما این است که متخصصان اداره ورزش را بر عهده بگیرند. دیدگاه بنده در این موضوع چنین است البته نه به صورت غیرقانونی. اینکه چه اتفاقی در کمیته ملی المپیک رخ می‌دهد به آینده موکول می‌شود و هر فردی انتخاب شد به او احترام می‌گذاریم.

وی در خصوص واگذاری استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی تصریح کرد: «تز» دکترای یکی از دانشجویانم موانع خصوصی‌سازی در فوتبال بود که اتفاقا به بحث استقلال و پرسپولیس اشاره داشت. روز اولی که به وزارتخانه آمدم با او تماس گرفتم و وی را مامور کردم با دوستانم در سازمان خصوصی‌سازی تماس بگیرد. البته در گذشته کارگروهی هم در این خصوص تشکیل شده بود به واقع در حال حاضر ۳ گروه شامل کارگروه زمان آقای صالحی‌امیری، افرادی که من مامور کردم و سازمان خصوصی‌سازی روی این موضوع به جدیت کار می‌کند.

وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد: تحلیل من این است که خیلی باور ندارم با خصوصی‌سازی مشکل این ۲ باشگاه حل شود چرا که باید بستر به لحاظ فرهنگی، اجتماعی و سیاسی لحاظ شود. شاید واگذاری به این نوع خوب نباشد.

گودرزی گفت: این ۲ تیم از تیم‌های خوب پایتخت و کشور هستند که هواداران زیادی دارند و قرار نیست به واسطه خصوصی‌سازی ضعیف شوند. باید مطالعه بیشتری در این راه صورت بگیرد. صرف خصوصی‌سازی کاری نمی‌کنند. ما می‌خواهیم این ۲ تیم قوی باشند. استقلال و پرسپولیس تیم‌هایی هستند وابسته به دولت که باید حمایت شوند. آنها بدهی‌های زیادی دارند و باید به این ۲ تیم توجه شود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391