برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

ایرانجوان در آستانه قهرمانی

شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۲، ساعت ۱۷:۲۶ — مهر

هفته دوازدهم از رقابتهای فوتبال لیگ دسته اول با شکست گل‌گهر و نساجی برابر قعرنشینان گروه "الف"، شکست پاس همدان، البدر و استقلال اهواز، صعود گیتی پسند و تحکیم جایگاه ایرانجوان بوشهر در صدر جدول گروه "ب" پیگیری شد.

هفته دوازدهم مسابقات فوتبال لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور عصر امروز شنبه با برگزاری ۱۲ دیدار از گروه‌های دوگانه پیگیری شد که در گروه "الف" دو تیم قعرنشین فولاد یزد و شهرداری یاسوج دست به شگفتی زده و برابر تیم‌های بالای جدول، نخستین برد خود را در فصل جاری بدست آوردند.

در سیرجان تیم صدرنشین گل‌گهر برابر تیم قعرنشین شهرداری یاسوج تن به شکست یک بر صفر داد اما همچنان دو تیم در رده‌های صدر و قعر جدول این گروه قرار گرفته‌اند. در مازندران هم، نساجی با یک گل برابر دیگر قعرنشین این گروه یعنی فولاد یزد مغلوب شد و با توجه به پیروزی ارزشمند گیتی پسند در زمین استقلال اهواز، جایگاه دوم را به این تیم اصفهانی سپرد و به رده سوم سقوط کرد.

سیاه جامگان هم در مشهد با یک گل از سد شهرداری بندرعباس عبور کرد و به خاطر تفاضل گل کمتر نسبت به تیم نساجی مازندران به رده چهارم صعود کرد. پیروزی الوند همدان در زمین نیروی زمینی هم از نتایج جالب توجه دیدارهای این هفته بود که باعث صعود تیم همدانی به رده پنجم شد.

نتایج دیدارهای هفته دوازدهم از گروه "الف" لیگ دسته اول و جدول رده‌بندی این گروه به شرح زیر است:گروه الف: *گهر دورود یک - پدیده مشهد یک *سیاه جامگان یک - شهرداری بندرعباس صفر *گل‌گهر سیرجان صفر - شهرداری یاسوج یک *نیروی زمینی یک - الوند همدان ۳ *نساجی مازندران صفر - فولاد یزد یک *استقلال اهواز یک - گیتی پسند ۳

جدول رده‌بندی گروه الف:۱- گل‌گهر سیرجان ۱۹ امتیاز (از ۱۱ بازی) ۲- گیتی پسند اصفهان ۱۷ امتیاز (از ۱۲ بازی)۳- نساجی مازندران ۱۶ امتیاز - تفاضل گل ۱+ (از ۱۰ بازی) ۴- سیاه جامگان ۱۶ امتیاز - تفاضل گل صفر (از ۱۰ بازی)۵- الوند همدان ۱۵ امتیاز (از ۹ بازی) -----------------------------------------------۱۲- فولاد یزد ۹ امتیاز - تفاضل گل ۲- (از ۱۰ بازی)۱۳- شهرداری یاسوج ۹ امتیاز - تفاضل گل ۲- (از ۹ بازی)

در گروه "ب" هم ایرانجوان در بوشهر با گل دقیقه ۲+۹۰ مهدی طارمی برابر تیم مس رفسنجان به پیروزی دست یافت تا ضمن تثبیت جایگاهش در صدر جدول این گروه، به قهرمانی در نیم فصل نخست این مسابقات نزدیک‌تر شود.

تیم نفت و گاز رفسنجان هم که پیروزی را با تساوی در زمین پیکان عوض کرد، هرچند در رده دوم باقیماند اما جایگاهش متزلزل شد. پیکان هم با این تساوی خانگی، ۲ پله در جدول سقوط کرد و به رده یازدهم رسید. پارسه تهران نیز دست به کار بزرگی زد و در زمین پاس همدان به پیروزی دست یافت، نتیجه‌ای که این تیم تهرانی را به لطف تفاضل گل به رده سوم رساند.

در دیگر دیدار مهم این هفته، تیم راهیان کرمانشاه توانست در خانه، البدر بندرکنگ را شکست داده تا به لطف ۳ امتیاز این بازی، ۲ پله در جدول رده‌بندی این مسابقات صعود کند. یزد لوله هم در نبرد قعرنشینان برابر سایپا شمال به پیروزی دست یافت تا با توجه به توقف تیم‌های پیکان و ابومسلم، از رده دوازدهم به رده دهم برسد.

نتایج دیدارهای هفته دوازدهم از گروه "ب" لیگ دسته اول و جدول رده‌بندی این گروه به شرح زیر است:گروه ب: *پیکان تهران ۲ - نفت‌ و گاز گچساران ۲ * یزد لوله یک - سایپا شمال صفر *آلومینیوم هرمزگان صفر - ابومسلم مشهد صفر * پاس همدان صفر - پارسه تهران ۲ * ایرانجوان بوشهر یک - مس رفسنجان صفر *راهیان کرمانشاه ۲ - البدر بندرکنگ یک

جدول رده‌بندی گروه ب: ۱- ایرانجوان بوشهر ۲۱ امتیاز (از ۱۱ بازی) ۲- نفت و گاز گچساران ۱۷ امتیاز (از ۱۱ بازی) ۳- پارسه تهران ۱۶ امتیاز - تفاضل گل ۳+ (از ۱۰ بازی) ۴- البدر بندرکنگ ۱۶ امتیاز - تفاضل گل ۴- (از ۱۱ بازی) ۵- آلومینیوم هرمزگان ۱۴ امتیاز (از ۱۱ بازی) ---------------------------------------------------- ۱۲- ابومسلم مشهد ۱۰ امتیاز (از ۸ بازی) ۱۳- سایپا شمال ۶ امتیاز (از ۱۰ بازی)

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391