برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

جلالی: اتمام لیگ تا پایان سال به سود آسیایی‌هاست؛ تنها راه حل مشکل، برگزاری جلسه مشترک است

جمعه، ۲۲ آذر ۱۳۹۲، ساعت ۱۲:۳۲ — ایسنا

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز که موافق ایده تاج برای تمام کردن مسابقات لیگ تا آخر سال است،‌ در عین حال اعتقاد دارد تنها راه‌حل مشکل بوجود آمده، برگزاری جلسه مشترکی میان نمایندگان تیم‌ها، فدراسیون و سرمربی تیم ملی است.

مجید جلالی

مجید جلالی با بیان اینکه صحبت و تصمیم‌گیری درباره زمان پایان یافتن مسابقات لیگ و هماهنگی با برنامه‌های تیم ملی تنها از طریق برگزاری جلسه‌ای با حضور تمامی اعضای فدراسیون، تمامی باشگاه‌ها و سرمربی تیم ملی امکان‌پذیر است، اظهار کرد: برای حل این مشکل باید ایده‌ها را با هم و در کنار هم جمع کرد و در یک جلسه مشترک به نتیجه نهایی رسید. تاج به عنوان رییس سازمان لیگ ایده‌اش مبنی بر امکان تمام کردن مسابقات لیگ تا پایان اسفند را مطرح کرده که این ایده‌ها جنبه‌های مثبت و منفی مختلفی دارند. بنابراین شاهد نظرات موافق و مخالفی خواهیم بود که نهایتا مشکلی را حل نمی‌کند.

** وقتی از هم دوریم نظراتمان با هم جمع نمی‌شود

وی افزود: طبیعی است هر کدام از مسوولان و مربیان تیم‌های لیگ از منظر منافع تیم خودشان صحبت می‌کنند و از طرفی فدراسیون و سرمربی تیم ملی هم منافع تیم ملی را در نظر می‌گیرند. اینها با هم جمع نمی‌شوند مگر اینکه جلسه‌ای با حضور نمایندگان تیم‌ها، فدراسیون و تیم ملی برگزار شود و همه افراد با ذهن مثبت‌ و یک ایده مشخص برای حل مشکل به جلسه بیایند.

سرمربی تیم تراکتورسازی با تاکید بر اینکه هر دو طرف باید مقداری از منافع شان کوتاه بیایند تا این مساله حل‌ شود، به ایسنا گفت: برای برطرف شدن این مشکل باید منافع هر دو طرف دیده شود و در عین حال همه بپذیرم شرایط عادی نیست و هر کسی باید مقداری از منافع مورد انتظارش کم کند. وقتی ایده‌ها را روی هم جمع و درباره اش بحث کنیم، نهایتا می‌توان به فرمول مشخصی برای هماهنگی برنامه مسابقات لیگ و برنامه‌های آماده‌سازی تیم ملی رسید. اینکه از هم دور باشیم و هر کسی حرفش را بزند نتیجه‌ای نداشته و نظرهایمان را به هم نزدیک نمی‌کند.

** اتمام باز‌ی‌های لیگ تا آخر سال به سود نمایندگان ایران در آسیاست

وی با بیان اینکه فدراسیون با برگزاری چنین جلسه‌ای باید ایده‌ها را جمع‌بندی کرده و تصمیم نهایی را بگیرد، ادامه داد: ایده‌ای که تاج برای تمام کردن مسابقات لیگ و جام حذفی تا آخر سال، مطرح کرده علاوه بر اینکه برای تیم ملی فوق‌العاده است، قطعا به سود نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا هم خواهد بود؛ چون آنها می‌توانند در فروردین‌ماه تمام تمرکزشان را روی ۴ مسابقه مرحله گروهی این رقابت‌ها بگذارند. اما باشگاه‌های دیگر ممکن است بخاطر اینکه دوره رکودشان میان ۲ فصل لیگ برتر به حدود ۳ ماه می‌رسد، کمی ضرر کنند. البته فشرده شدن ادامه مسابقات لیگ هم ممکن است باعث اذیت برخی از تیم‌های لیگ باشد هرچند شرایط برای همه تیم‌ها یکسان می شود.

** پیش از جام جهانی ۹۸ پرسپولیس را از لیگ کنار گذاشتند

جلالی در پاسخ به اینکه اگر بپذیرم باشگاه‌ها بخاطر تیم ملی مقداری‌ ضرر را بپذیرند و ضرر تیم‌های غیرآسیایی هم طولانی شدن دوره رکود میان ۲ فصل درنظر بگیریم، تراکتورسازی به عنوان یکی از آسیایی‌ها می‌پذیرد ضررش در استفاده نکردن از بازیکنان ملی پوش در دو بازی پایانی مرحله گروهی لیگ قهرمانان باشد؟ به ایسنا گفت: همانطور که گفتم حل این مسایل فقط از طریق برگزاری یک جلسه با حضور نمایندگان باشگاه‌ها امکان‌پذیر است. درباره تیم‌های آسیایی هم باید نشستی با حضور نمایندگان این تیم‌ها و فدراسیون برگزار شود. یادم هست زمان جام جهانی ۱۹۹۸ لیگ با ۱۷ تیم شروع و با ۱۶ تیم تمام شد و تیم پرسپولیس بخاطر افزایش بیش از حد بازی‌های عقب‌مانده‌اش از لیگ کنار گذاشته شد و البته تصمیم خوبی در آن زمان نبود. اگرچه بسیاری‌ از تیم‌ها ضرر می‌کنند اما باید به یک تصمیم اصولی و منطقی رسید.

** مشکل همیشگی تیم امید انتخاب سرمربی‌اش نیست

این کارشناس فوتبال همچنین درباره موضوع انتخاب سرمربی و تشکیل تیم ملی المپیک (امید) هم اظهار کرد: هنوز هم مانند گذشته که در دوره‌ای کاندیدای سرمربیگری این تیم بودم، معتقدم باید به تیم امید نگاه ویژه داشت. اینکه سرمربی خارجی برای این تیم انتخاب کنیم یا نکنیم جزو ویژه نگاه کردن به این تیم نیست. طی ۴۰ سال گذشته به دفعات مربیان ایرانی و خارجی برای تیم امید انتخاب شدند اما نتوانستیم به المپیک برویم! علت چیست؟ در تمام این ۴۰ سال تیم امید مشکلات مشترکی داشته است!

** نداشتن متولی و سرگردانی، اصلی‌ترین مشکل تیم امید است

جلالی افزود: اولین اصل تیم امید مربی آن نیست بلکه اصلی‌ترین و ریشه‌ای ترین مشکل این تیم نداشتن متولی است؛ چالش‌های مدیریتی همواره باعث سرگردانی این تیم شده است. دومین مشکل مساله سربازی و خروج از کشور بازیکنان تیم امید است. سومین مشکل بحث در اختیار گذاشتن بازیکنان ملی پوش توسط باشگاه‌هاست. همیشه باشگاه‌ها برای دادن بازیکنان شان مشکل داشتند اما مسوولان مدام مربی عوض می‌کردند! انتخاب سرمربی خوب موضوع مهمی است اما قطعا مشکلات تیم امید با تعویض مربی حل نمی‌شود. نمی‌دانم چرا از گذشته درس نمی‌گیریم.

** ۳۶ روز بازیکنان را خواستم مخالفت شد اما الان کی‌روش همین را می‌خواهد!

وی با اشاره به مسائل چند سال پیش زمانی که یکی از کاندیدای هدایت تیم امید بود، به ایسنا گفت: به کفاشیان گفتم باید به تیم امید نگاه ویژه داشت؛ آن زمان درخواست کردم بازیکنان این تیم را به مدت ۳۶ روز در اختیار داشته باشم و این بازیکنان از لیگ منفک شوند. آن درخواست را داشتم چون تیم قرار بود برای بازی‌های مقدماتی المپیک ۲۰۱۲ لندن آماده شود و پس از ۳۶ سال به این رقابت‌ها راه یابد. الان کارلوس کی‌روش دقیقا همین درخواست را برای تیم بزرگسالان دارد و می‌خواهد در زمان قابل توجهی بازیکنانش را در اختیار بگیرد! آن موقع با من برخورد کردند و درخواستم را نشدنی دانستند اما الان فدراسیون از مواضع و درخواست‌های کی‌روش در راستای منافع تیم ملی حمایت می‌کند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391