برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

نبی:دوست ندارم با برزیل هم‌گروه شویم

جمعه، ۱۵ آذر ۱۳۹۲، ساعت ۱۵:۲۳ — فارس

دبیرکل فدراسیون فوتبال گفت: بریل تیم دوم ایرانی‌هاست و دسوت نداریم که با این کشور هم‌گروه شویم.

مهدی محمد‌نبی در خصوص قرعه‌کشی رقابت‌های جام جهانی اظهار داشت: ما استحقاق داشتیم که به عنوان تیم اول گروه به جام جهانی صعود کنیم که این امر محقق شد. حالا هم خود را برای حضوری موفق در جام جهانی آماده می‌کنیم البته قرعه‌کشی رقابت‌ها اهمیت دارد که با چه تیم‌هایی روبرو شویم.

وی ادامه داد: طبق سیدبندی‌ای که صورت گرفته حتما با یک تیم اروپایی همگروه می‌شویم و دوست هم داریم یک تیم آفریقایی در گروهمان حضور داشته باشد البته تمام تیم‌هایی که به جام جهانی صعود می‌کنند یکی از یکی بهتر است و نمی‌توانیم دنبال تیم ساده باشیم. البته دوست نداریم با برزیل همگروه شویم. در واقع برزیل تیم دوم مردم ایران است و علاقه زیادی به این تیم وجود دارد.

دبیرکل فدراسیون فوتبال در مورد اینکه انتظار می‌رود هم‌اکنون با تیم‌های بزرگ بازی کنیم خاطرنشان کرد: حتما در گروه ما یکی دو تیم قدرتمند حضور دارند و بازی‌هایی انجام می‌دهیم. ما هم به دنبال برگزاری بازی دوستانه هستیم البته نمی‌خواهیم بازی نمادین برگزار کنیم. کی‌روش به دنبال آماده کردن تیم است و نمی‌خواهد بازی‌های نمادین هم برگزار کند.

وی افزود: می‌خواهیم بازی‌هایی انجام دهیم که کمک حال ما باشد تا در جام جهانی با تیم‌های بزرگ روبرو شویم. نمی‌خواهیم نمادین بازی کنیم که در جام جهانی هم نتواند مثمر ثمر باشد. همه چیز مرحله به مرحله پیش می‌رود. نباید به گونه‌ای باشد که نتوانیم نتیجه بگیریم.

نبی در مورد اینکه کی‌روش اعلام کرده مذاکراتی با تیم‌های حاضر در جام جهانی برای برگزاری بازی دوستانه صورت گرفته و پیشنهاد‌هایی داده‌اند گفت: بله پیشنهاد‌ها انجام شده است اما باید قرعه‌کشی انجام شود تا پس از آن مذاکرات جدی خود را انجام دهیم. مهمترین پیشنهادی هم که صورت گرفته کشور غنا بوده البته ایتالیایی‌ها هم توسط واسطه‌شان این موضوع را اعلام کرده‌اند.

دبیرکل فدراسیون فوتبال در مورد اینکه کی‌روش واقعا از وضعیت موجود ناراحت است اظهار داشت: کی‌روش حرفه‌ای است و برنامه‌های او هم طبق اصول حرفه‌ای بسته می‌شود. بودجه‌ای که او در نظر گرفته بر اساس دلار است و اگر دولت و فدراسیون این مسئله را فراهم کنند امکاناتش مهیا خواهد شد. ما پس از بازگشت به تهران جلسه‌ای را با کی‌روش، کفاشیان برگزار خواهیم کرد.

وی افزود: کی‌روش همچنین نسبت به برنامه‌های سازمان لیگ و لیگ قهرمانان آسیا نگرانی‌هایی دارد که تداخل صورت نگیرد که ما این موضوع را برطرف خواهیم کرد. سه کمپی هم که کی‌روش در نظر گرفته واقعا هزینه‌های بالایی دارد که اگر این بودجه تامین شود می‌توانیم در این کمپ‌ها مستقر شویم. در هر کمپ ۴۰ نفر می‌توانند حضور داشته باشند که ۲۳ بازیکن‌ خواهند بود.

نبی یادآور شد: تیم ملی پرواز شخصی ندارد. بازیکنان باید در بهترین شرایط به برزیل اعزام شوند و آنجا هم در بهترین شرایط حضور داشته باشند. بهترین انتخاب‌ها را باید انجام دهیم. برآورد‌های کلی نشان می‌دهد که برای حضور یک شب در برزیل چه هزینه‌های بالایی صورت می‌گیرد. ما برای حضور موفق در جام جهانی باید هزینه کنیم. هزینه‌ها در برزیل بالاست.

وی تاکید کرد: سه ماهی که تیم ملی در اختیار ماست باید بودجه کامل داشته باشیم. حالا آقایانی که صحبت از چرایی هزینه‌های بالا می‌کردند متوجه می‌شوند که در برزیل چه هزینه‌هایی باید تقبل شود. کمک فیفا به فدراسیون‌ها تا بعد از جام جهانی صورت نخواهد گرفت. ما در زمان حساس کنونی نیاز به منابع مالی داریم تا این موضوع برطرف شود.

نبی در مورد اینکه تیم‌ها برای حضور موفق در جام جهانی به دنبال راهکارهایی هستند گفت: ما هم این مسئله را در مجمع اعلام کردیم که و برخی دوستان گفتند که این پول‌ها زیاد است اما هم‌اکنون می‌بینند که چه هزینه‌هایی صورت می گیرد. ما هم باید با قدرت شرایط را برای حضور در جام جهانی فراهم کنیم.

دبیرکل فدراسیون فوتبال در مورد اینکه تا شروع جام جهانی چه برنامه‌هایی برای ایران در نظر خواهد گرفت گفت: من قول می‌دهم که اگر منابع مالی ما فراهم شود ما در گروهمان بتوانیم مقتدرانه حاضر شویم و پس از آن هم ادامه دهیم. باید این مسئله هرچه زودتر برطرف شود.

نبی در مورد اینکه دوست دارد با چه تیم‌هایی همگروه شود و گروه ایده‌آل ایران چیست خاطرنشان کرد: تاکنون به این موضوع فکر نکرده‌ام. این مسئله را به خدا واگذار کرده‌ام. خود خدا تاکنون برای ایران خوب خواسته است و مطمئن هستم در قرعه‌کشی هم همین گونه خواهد بود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391