برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

کفاشیان: شوخی‌های مردم با مسی از شدت علاقه است

سه‌شنبه، ۱۹ آذر ۱۳۹۲، ساعت ۱۱:۵۱ — تابناک

برنامه نود امشب کم و بیش طعم جام‌ جهانی داشت. مشخص شدن هم‌گروه‌های تیم ملی و حمله ایرانی‌ها به صفحه فیس‌بوک مسی از موضوعات جالب برنامه نود بود. کفاشیان که مهمان تلفنی این برنامه بود گفت: حمله ایرانی‌ها به صفحه مسی از شدت علاقه به وی بوده، نه چیز دیگر!

برنامه نود امشب کم و بیش طعم جام‌ جهانی داشت. مشخص شدن هم‌گروه‌های تیم ملی و حمله ایرانی‌ها به صفحه فیس‌بوک مسی از موضوعات جالب برنامه نود بود. کفاشیان که مه‌مان تلفنی این برنامه بود گفت: حمله ایرانی‌ها به صفحه مسی از شدت علاقه به وی بوده، نه چیز دیگر!

به گزارش «تابناک»، مشخص شدن هم‌گروهی‌های ایران در جام‌ جهانی در کنار چندین و چند سوژه حاشیه‌ای دیگر درباره جام‌ جهانی، طعم برنامه امشب نود را کمی تا قسمتی با حال و هوای جام جهانی گره زد، به ویژه که پرسش پیامکی برنامه امشب هم این بود که‌ به نظر مردم، ایران از گروه خود در جام جهانی صعود خواهد کرد یا خیر که در بیشتر بخش‌‌های برنامه با یک برتری اندک مردم ایران را صاحب شانس صعود به مرحله بعدی جام‌ جهانی می‌دانستند؛ چیزی که البته بیشتر از مردم، عادل فردوسی‌پور به آن اعتقاد داشت.

پخش گزارشی از تیم‌های هم‌گروه ایران، بخش دیگری از برنامه نود بود که در بخش نخست آن گزارشی از تیم ملی آرژانتین به نمایش درآمد. پس از این گزارش که فردوسی‌پور همه ستاره‌های نیجریه را ردیف کرده بود، علی کفاشیان ‌روی خط برنامه آمد تا با عادل فردوسی‌پور درباره وضعیت تیم ملی در جام جهانی سخن بگوید. پرسش نخست فردوسی‌پور درباره بازی‌های تدارکاتی تیم ملی در راه آماده‌سازی برای جام‌ جهانی بود.

کفاشیان گفت: در حال رایزنی با تیم ملی کویت هستیم تا از فرصت آن بازی برای برگزاری بازی تدارکاتی برای تیم ملی بزرگسالان استفاده کنیم. کفاشیان از مطرح بودن نام آفریقای جنوبی برای بازی تدارکاتی سخن گفت و ادامه داد، به دلیل قوی بودن این تیم، شاید امکان برگزاری این بازی نباشد.

وقتی فردوسی‌پور با تعجب پرسید که «یعنی برای بازی تدارکاتی به دنبال تیم‌های ضعیف هستید؟»، کفاشیان پاسخ داد، ‌نظر کی‌روش بر این است که با تیم‌های قوی در راه جام‌ جهانی بازی نکنیم و از آنجا‌ که خودشان علاقه دارند، مذاکرات بازی‌ها را انجام دهند ما همه مسائل را به شخص ایشان واگذار کردیم.

فردوسی‌پور با اشاره به اتفاقی که برای ایویچ رخ داد، گفت: شاید کی‌روش هم از کسب نتایج ضعیف در مرحله آماده‌سازی می‌ترسد! بهتر نیست که شما اطمینانی به او بدهید که با ‌هر نتیجه‌ای در بازی‌های تدارکاتی روی نیمکت ما در جام‌ جهانی بنشیند و موجب ‌‌شود ‌او هم از بازی با تیم‌های بزرگ‌تر نترسد. به هر حال، باختن در بازی‌های تدارکاتی، بهتر از باختن در جام‌ جهانی است.

کفاشیان در پاسخ به این پرسش گفت: ما به کی‌روش پیشنهاد دادیم تا قراردادش را تا جام ‌ملت‌های استرالیا تمدید کنیم و حتی به او گفته‌ایم که بازی‌های تدارکاتی را باخته فرض کن و برای آماده‌سازی تیم ملی به میدان بیا.

پس از این موضوع، ماجرای حمله ایرانی‌ها به صفحه فیس‌بوک لیونل مسی، سوژه بعدی فردوسی‌پور بود که کفاشیان در پاسخ به آن، ‌حرف عجیبش را که صبح امروز در رسانه‌ها هم مطرح کرده بود، بیان داشت و آن اینکه «مردم از شدت دوست داشتن دست به این کار زدند».

مجید جلالی که در این روز‌ها منطقی‌ترین موضع‌گیری‌ها را نسبت به وضعیت گروه تیم ملی ‌داشت، ‌روی خط آمد و درباره شانس راهیابی ایران به مرحله بالا‌تر گفت، ایران در جام جهانی بین صفر تا دو امتیاز به دست خواهد آورد و تیم ملی کشورمان، هیچ شانسی برای صعود به مرحله بعدی ندارد. او گفت که برای صعود به مرحله بعدی جام جهانی باید از هم‌اکنون ‌برای دوازده سال آینده برنامه‌ریزی کرد و این موضوعی نیست که با شش ماه برنامه‌ریزی حاصل شود.

او در خصوص ماجرای فحاشی سایبری ایرانی‌ها به مسی، آن را مسأله‌ای فرهنگی و حل ناشدنی ‌خواند و وضعیت ورزشگاه‌ها و جو فرهنگی حاکم بر ورزش کشور را در آن دخیل دانست.

فردوسی‌پور بار دیگر به سراغ کفاشیان رفت و او بار دیگر این نظر عجیب را مطرح کرد که «مردم مسی را خیلی دوست دارند و اتفاقی که در فیس‌بوک مسی رخ داده، از شدت علاقه است».

وی همینطور از احتمال نوشتن نامه به رئیس فدراسیون فوتبال آرژانتین و توضیح دادن اتفاقات پیش رو سخن گفت و از فردوسی‌پور خواست تا تاریخ تولد مسی را برای او «درآورد» تا برایش کادویی تهیه کند!

پس از خداحافظی کفاشیان، جلالی هم در سخنان پایانی خود گفت: «این چه جور دوست داشتنی است که زشت‌ترین الفاظ را به فرد نسبت می‌دهند» و بعد به کنایه به کفاشیان گفت «با همه مسائل اینقدر ساده برخورد کردید که وضعیت فوتبال ما امروز چنین است».

بعد از این گفت‌وگو و پس از دیدن نتیجه نظرسنجی که در آن صعود ایران به مرحله بعدی جام‌ جهانی ۵۵ به ۴۵ از صعود نکردنمان پیش بود، گزارش «نود درجه» پخش شد که شوخی و کنایه‌های فردوسی‌پور به شیث رضایی، بازیکن تازه مس کرمان که شماره ۹۰ این تیم را هم به تن کرده از نکات جالب آن بود.

در این بخش هدایت ممبینی مهمان و کار‌شناس داوری نود بود که پیش از دیدن خلاصه بازی استقلال و سپاهان، گفت‌وگوی کوتاهی میان او و فردوسی‌پور در خصوص دعوای کمیته و دپارتمان داوری در‌گرفت. فردوسی‌پور در این بخش به کنایه در خصوص نبی گفت: «آقای نبی یک کشوی جادویی دارند که هر پرونده‌ای را که علاقه‌ای به رسیدگی به آن ‌ندارند، در آن می‌گذارند و هر وقت که دلشان خواست آن را بیرون می‌آورند».

ممبینی هم در خصوص درگیری کمیته و دپارتمان گفت: هم‌اکنون جهت گیری دپارتمان به سمت فدراسیون است و این استقلال کمیته داوران را کمی تهدید می‌کند و این مهم‌ترین موضوع مناقشه در این میان است.

خلاصه بازی استقلال و سپاهان با گزارش حاشیه‌ای از وضعیت بلیت فروشی و سایر حواشی پخش شد و پس از گزارشی که از وضعیت ورزشگاه نقش جهان نمایش داده شد، ممبنی به بررسی داوری این بازی پرداختند.

دومین گزارش نود از حریفان ایران در جام‌ جهانی به آرژانتین اختصاص داشت و پس از آن گزارشی از نظر مردم آرژانتین در خصوص همگروهی با ایران پخش شد.

پس از این گزارش‌ها فردوسی‌پور با اشاره به گزارش هفته گذشته نود در خصوص وضعیت تیم فوتبال بانوان استقلال گفت:همه اعضایی که هفته گذشته با نود مصاحبه کرده بودند، از تیم استقلال اخراج شدند و گفت که اگر آقای فتح‌الله‌زاده حاضر باشند، می‌توانند در این باره توضیح دهند.

بازیکنان اخراجی استقلال بار دیگر با نود مصاحبه کردند و از اخراج خود خبر دادند و نظری جویباری هم مصاحبه علیه باشگاه را علت اصلی اخراج این بازیکنان دانست.

خلاصه بازی سایپای البرز و راه‌آهن سورینت و فجر سپاسی شیراز و فولاد خوزستان بخش دیگر برنامه نود بود.

از آنجا‌ که در بازی سایپا و راه‌آهن، ورزشگاه بازی را به اشتباه به داور چهارم اعلام کرده بودند، این بازی بدون داور چهارم قرار بود برگزار شود که به یکباره رئیس هیأت فوتبال تهران به عنوان داور چهارم زمین قرار گرفت. این اتفاق عجیب در فوتبال سوژه گزارش جالب نود پس از پخش بازی این دو تیم بود.

بعد از بررسی داوری این دو بازی و تحلیل آماری آن، خلاصه یکی از دو داربی هفته گذشته فوتبال ایران پخش شد. خلاصه بازی گسترش فولاد و تراکتورسازی بخش بعدی برنامه نود بود.
بعد از پخش این بازی، گزارشی از وضعیت لژیونرهای فوتبال ایران پخش شد.

گلزنی اشکان دژاگه و جباری در لیگ‌های انگلستان و قطر در کنار بازی کردن آزمون، داوری، جهانبخش و شجاعی، مهم‌ترین بخش‌های این گزارش بود. فردوسی‌پور در پایان این گزارش گفت که علاقه‌مند است تا با لژیونرهای تیم ملی درباره وضعیت گروه ایران در جام‌ جهانی گفت‌و گو کند. فردوسی‌پور و ممبینی پس از این گزارش داوری بازی گسترش و تراکتور را بررسی کردند.

کمی نگذشت تا وعده فردوسی‌پور محقق شد و رضا قوچان‌نژاد روی خط آمد و به گفت‌وگو با وی پرداخت. قوچان‌نژاد گفت علی رغم سخت بودن گروه ایران در جام‌ جهانی از گروهمان در جام‌ جهانی راضی است. فردوسی‌پور پرسید، آیا از گروهمان صعود می‌کنیم و قوچان‌نژاد پاسخ داد که بالاخره برای زنگ تفریح نمی‌رویم و انشاءلله از گروهمان صعود می‌کنیم.

فردوسی‌پور در بخش بعدی این گفت‌وگو در خصوص وضعیت او در تیمش که قصد جدا شدن از آن را دارد، پرسید و قوچان‌نژاد پاسخ داد که در ژانویه از تیمش جدا خواهد شد.

قوچان‌نژاد در پاسخ به این‌ که دوست دارد در بلژیک به بازی ادامه دهد یا نه گفت که دوست دارد لیگش را عوض کند و علاقه دارد تا در تیمی باشد که در فرصت ‌مانده تا جام‌ جهانی بازی کند و گل بزند و نقش مهمی در تیمش داشته باشد.

پس از خداحافظی با قوچان‌نژاد خلاصه بازی پرسپولیس و ذوب‌آهن پخش شد و فردوسی‌پور قول داد تا در ادامه برنامه ارتباط تصویری با دانیال داوری هم برگزار شود.

در حاشیه گزارش بازی پرسپولیس و ذوب آهن، میلاد غریبی بازیکن سابق پرسپولیس که در نیم فصل به ذوب آهن رفته بود از مسئولان پرسپولیس به خاطر نحوه انتقالش اعتراض کرد و گفت که از پرسپولیس طلب مالی دارد که هنوز پرداخت نشده و شیرینی هم به تلفن او پاسخ نمی‌دهد.

غریبی گفت که از شیرینی به خاطر بی‌احترامی به بازیکنان پرسپولیس گلایه دارد.
دانیال داوری در ادامه برنامه به کمک اسکایپ روی خط برنامه آمد و پس از خوش و بش اولیه به زبان فارسی به زبان انگلیسی از سخت بودن گروه ایران سخن گفت و آرژانتین را مهم‌ترین حریف ما در این گروه خواند. او در خصوص امکان صعود ایران از گروه خود گفت که با یک آماده‌سازی مناسب امکان دارد که نتیجه مناسبی در این گروه بگیریم.

بعد از خداحافظی داوری جمشید مشایخی، پیشکسوت سینمای ایران روی خط برنامه آمد و ضمن زشت خواندن اتفاقی که در صفحه فیس‌بوک مسی رخ داده، گفت کسانی که این کار را انجام داده‌اند، ‌ایرانی نیستند، چون ایرانی‌ها اساسا بی‌ادب نیستند.

مشایخی همچنین در ادامه از فردوسی‌پور ‌خواست ‌که مسی را به ایران دعوت کند تا فرهنگ ایرانی را به خوبی بشناسد. فردوسی‌پور در پایان از مشایخی پرسید که آیا ایران از گروه خود صعود می‌کند یا خیر که مشایخی گفت اینکه ما قهرمان اخلاق بشویم، از این هم مهتر است.

موضوع فروش بلیت‌های الکترونیکی در بازی‌های لیگ و خالی ماندن جایگاه روبه‌روی سکو در بازی‌های مهم در یک نیمه و هدایت تماشاگران در نیمه دوم به جایگاه موضوع گزارش کوتاهی در برنامه نود شد و سپس بهروان روی خط برنامه آمد در این خصوص توضیح داد.

در ادامه برنامه فردوسی‌پور صفحه فیس‌بوک مسی را بررسی کرد که مردم در آن از مسی سعی در عذرخواهی داشتند. فردوسی‌پور پس از خواندن چند پیام گفت، بهترین کار این است که افرادی که کامنت گذاشتند، کامنتسان را از صفحه مسی بردارند.

فردوسی‌پور سپس در ادامه ضمن تشکر از صادقی و بیگ‌زاده که در برنامه روز قرعه‌کشی جام جهانی نود شرکت کرده بودند، به صورت ضمنی از شوخی که با بیگ‌زاده انجام داده بود عذرخواهی کرد.

علی فتح‌الله‌زاده، مدیر عامل باشگاه استقلال مهمان تلفنی بعدی نود بود که برای توضیح در خصوص وضعیت تیم فوتبال بانوان استقلال روی خط آمد.

پرحاشیه‌ترین بازی هفته هفدهم بازی ملوان و داماش و بخش بعدی برنامه نود بود. گزارش جالب برنامه نود از کل‌کل طرفداران ملوان و داماش، یکی از جذاب‌ترین بخش‌های این برنامه بود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391