برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

فیفا صلاحیت رسیدگی به پرونده محرومیت دایی را ندارد

شنبه، ۲۳ آذر ۱۳۹۲، ساعت ۱۶:۱۸ — تسنیم

رئیس کمیته استیناف فدراسیون فوتبال گفت: فیفا به هیچ وجه در پرونده‌های داخلی فدراسیون‌ها وارد نمی‌شود و فکر نمی‌کنم صلاحیت این را داشته باشد که به پرونده دایی رسیدگی کند.

علیرضا صالحی در تازه‌ترین اظهار نظر خود مواردی را در خصوص محرومیت علی دایی اعلام کرده که بخش‌هایی از آن را در گفت‌وگوی روز گذشته و همچنین مصاحبه امروز با تسنیم وجود داشت و به همین دلیل بخش‌های غیرتکراری آن در ادامه می‌آید.

رئیس کمیته استنیاف در خصوص اینکه پرونده‌های انضباطی چه زمانی به کمیته استیناف می‌رسد اظهار داشت: زمانی که تخلفی صورت بگیرد در کمیته انضباطی پرونده تشکیل و سپس رای صادر خواهد شد. اگر تخلفی صورت گرفته باشد و کمیته انضباطی رای صادر کند که مورد اعتراض متخلفان باشد این پرونده به کمیته استیناف می‌رسد و ما وارد می‌شویم.

صالحیدر پاسخ به این سوال که باشگاه پرسپولیس در پرونده اخیر اعتراضی داشته یا نه، گفت: من هنوز اعتراضی از آنها ندیدم. البته باید بگویم بعد از اینکه کمیته استیناف یک بار پرونده را بررسی کند اعتراض وارد نیست و متخلفان باید اعاده دادرسی کنند. این موضوع نیز یک هفته بعد از ابلاغ رای می‌تواند صورت بگیرد و اگر درخواست اعاده دادرسی شود بعد از اینکه رئیس کمیته انضباطی اعتراض را وارد بداند کمیته استیناف بار دیگر پرونده را بررسی خواهد کرد که این حکم یا لغو یا کمتر می‌شود و یا اتفاقی صورت نمی‌گیرد.

وی درباره اینکه محرومیت دایی به این معناست که محسن قهرمانی تبرئه شده است، خاطرنشان کرد: اصلا این موضوع درست نیست و رای صادره درباره دایی به دلیل افترا نبوده بلکه ایشان به خاطر مصاحبه‌های توهین‌آمیز محروم شده‌اند. افترا در قانون تعریفی دارد که به آن عمل مجرمانه می‌گویند و باید بگویم که پرونده محسن قهرمانی همچنان در حال بررسی است و رای صادره برای محرومیت علی دایی دلیلی بر تبرئه محسن قهرمانی نیست.

صالحی افزود: آقای دایی در مصاحبه‌هایی که داشتند به صورت توهین‌آمیز صحبت کرده بودند و بعد از شکایتی که از باشگاه سپاهان به کمیته انضباطی رسید پرونده ایشان بررسی شد. ما معتقدیم اگر قرار است افشاگری صورت بگیرد قبل از اینکه در رسانه‌ها این موضوع مطرح شود باید در مراجع مربوطه (کمیته انضباطی و دادگاه انقلاب) مورد بررسی قرار گیردما نباید قبل از محرز شدن جرم با حیثیت افراد بازی کنیم. قانون می‌گوید اگر قرار است علیه کسی افشاگری صورت بگیرد بعد از صادر شدن حکم و اجازه دادن مرجع ذیصلاح می‌توانیم متخلفان را به چالش بکشیم. حکم صادر شده با امضای دبیر کل به ابلاغ می‌رسد و حرف ما در این پرونده این بود که نباید مصاحبه توهین‌آمیز علیه کسی انجام دهیم بلکه باید اعتراض خود را به صورت مکتوب به کمیته انضباطی بدهیم.

رئیس کمیته استیناف فدراسیون فوتبال درباره اینکه به چه دلیل دایی بعد از محرومیت توانست در بازی با مس کرمان روی نیمکت پرسپولیس بنشیند، تصریح کرد: طبق آیین‌نامه بعد از ۷۲ ساعت که رای ابلاغ می‌شود قابل اجراست و این حکم قبل از بازی با مس ابلاغ شده بود که قابل اجرا نبود.

وی درباره اینکه پرسپولیسی‌ها اعلام کرده‌اند در فیفا به این پرونده اعتراض می‌کنند، گفت: فیفا به هیچ وجه در پرونده‌های داخلی فدراسیون‌ها وارد نمی‌شود و فکر نمی‌کنم فیفا صلاحیت این را داشته باشد که به این پرونده رسیدگی کند.

صالحی مبنی بر اینکه کفاشیان موافقت خود را برای اعاده دادرسی پرسپولیسی‌ها در این پرونده اعلام کرده ، خاطرنشان کرد: هنوز هیچ پرونده‌ای به دست ما نرسیده و موافقت اینطور نیست که به صورت شفاهی بتوان پرونده‌ای را بررسی کرد. طبق ماده ۲۹ قانون بعد از درخواست اعاده دادرسی باید موافقت رئیس کمیته انضباطی اعلام شود و بعد از آن کمیته استیناف پرونده را بررسی خواهد کرد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391