برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

کوتوله های پرسپولیس و کوتوله های بارسا؛ با اینها فوتبال زیبا می شود

یکشنبه، ۲۴ آذر ۱۳۹۲، ساعت ۱۸:۲۲ — گل

البته نکته اساسی اینجاست که به خاطر مصدومیت عالیشاه هنوز این مربع شکل نگرفته اما مثلث خلعت – پیام – مسلمان حداقل دقایقی از بازی مس در آن زمین ناهموار حرکات ترکیبی ریزی انجام داند

علی دایی در دوران بازیگری خود گلزن فوق العاده ای بود ؛هم خوبتقه های آخر را می زد،هم سرزن قهاری بود،هم شوتاز راه دور می زد و هم اینکه پنالتی زن بزرگی بود اما با همه این ویژگی هایمهم او تکنیک چندانی نداشت و از ظرافت های بازیکن تکنیکی مثل خداداد عزیزی بهره نمی برد که البته درصد عمده ای از اینکمبود به فیزیک بدنی او بر می گشت.نگاه نکنید به زلاتان ایبراهیموویچ که با قامتی حتی بلندتر از دایی یک بازیکن همه فن حریف و البته فوق العاده باتکنیکی است که همه کاربا توپ می‌کند و در آژاکس یکی از زیباترینگل هایانفرادی تاریخ فوتبال رابه نام خود به ثبت رسانده.تقریبا۹۰ درصد بازیکنان بلند قامت و درشت اندام فاقد تکنیکو حرکاتریز ودلپذیری هستند که بازیکنان کوتاه قامت ونحیف می توانند از عهده اش بر آیند و این یکقانون پذیرفته شده در دنیای فوتبال است.

علی دایی با این خصوصیات اما در دوران مربیگری در نقش مهاجم و خط حمله بیشتر بازیکنانی را دوست داردو می پسندد کهاصلا شبیه خودش نیستند و به گروه دوم تعلق دارند.داییدر زمان سرمربیگری تیم ملی و حتی زمانی کهبرای انتخاب مرد سال فوتبال جهانحق رایداشت همواره به لئو مسی رای می داد و همین حالا هم حتما رای او مسی است.دایی ، مسیو بازیکنانی از جنس او را میستایدو بارها گفته که شیفته بازی روی زمین و تیکی تاکای بارسلوناست.

حتما به خاطر همین هم هست که او حالا جمعی از بازیکنان کوتاه قد اما با تکنیک و سریع را در تیمش جمع کردهتا به آنچه ایده آل ذهنش بوده و احتمال هنوز هم هست دست پیدا کند.هر چنداین قیاس ،قیاس مع الفارغی است امادر حال حاضر محسن مسلمان در نقش ژاوی هرناندز،پیام صادقیاندر قالب اینیستا،عالیشاه در نقش پدرو و خلعتبرینقش مسیرا برایپرسپولیس ایفا می کنند تا مربع کوتوله های پرسپولیسبا الگوبرداری از بارسا هم فوتبالتیم شان را زیباتر کنند هم اینکهبه نتایج جالبی دست یابند.

البته خلعتبری در نقش ستاره همه فن حریف تازه دو بازی است کهاین نقش رابازی می کنداما صادقیان از ابتدای فصل مشابه کارهای اینیستا را تا حدودی انجام داده و مسلمان هم که تازه سه بازی است برایسرخ‌ها انجام می دهد موفق شده مثل ژاوی ریتم تیمش را تند و کند کردهو البته با خلاقیتشهم گل بزندهم اینکه گره بازی را باز کند.

البته نکته اساسی اینجاست کهبه خاطر مصدومیت عالیشاه هنوز این مربع شکل نگرفته اما مثلث خلعت – پیام – مسلمان حداقل دقایقی از بازی مس در آن زمین ناهموار حرکات ترکیبی ریزی انجام داند و توپ را کوتاه کوتاه جلو بردند که ناخوداگاه نوع حملات بارسا و حفظ توپ آنها در زمین حریفدر ذهن تداعی می شد.

در این میان به نظر می رسد حضور مسلمان در ترکیب اصلی روی بازی خلعتبری هم تاثیر مستقیم گذاشتهو این بازیکن حالا همان ستاره سابق تیم ملی است که قبل از این در نقش قاتل پرسپولیس کارکرد عمده ای داشت.

باید دید دایی با کامل شدن این مربعبه آنچه ایده آل ذهنش بوده خواهد رسید یابرای آینده برنامه های مفصل تری دارد؟

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391