برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

روشن: یکبار با پنالتی به آرژانتین باختیم

شنبه، ۱۶ آذر ۱۳۹۲، ساعت ۱۵:۳۱ — باشگاه خبرنگاران

پیشکسوت فوتبال گفت: در گروه نسبتا خوبی افتادیم و این ثابت شده است که ایران در مقابل تیم های قوی، بهتر بازی می‌کند.

حسن روشن

حسن روشن گفت: تمامی علاقمندان به فوتبال قبل از قرعه کشی گروه های جام جهانی آرزو می کردند که در گروه قوی قرار گیرند و دلیل آن هم این بود که بازیکنان در مقابل تیم های قوی بهتر بازی می‌کنند.

وی ادامه داد: تیم نیجریه تیم خیلی خوبی است که تمام بازیکنانش در اروپا بازی می‌کنند و تیم آرژانتین که هم جای خود را دارد، از نظر من گروه خوب و متوسطی است.

وی ادامه داد: ما می‌گوییم قرعه متوسطی است که اگر از گروه خودمان بالا آمدیم بتوانیم بگوییم که گروه‌مان مدعی های قوی داشته و گروه مهمی بوده است به گفته وی این گروهی که ایران در آن قرار گرفته است مثل گروه مرگ که در آن انگلیس، ایتالیا، اروگوئه نیست که صعود از آن دور از دسترس باشد.

وی بیان داشت: ما برای اینکه بتوانیم در این بازی‌ها خوب ظاهر شویم و بتوانیم از گروهمان صعود کنیم باید بازیکنان را جمع و اردوهای منظم برگزار کنیم.

وی افزود: ما در تمام بازی های که مقابل حریفان داریم همیشه قبل از بازی‌ها منتظر این بودیم که اگر فلان تیم فلان تیم را ببرد یا اگر فلان تیم ببازد برای ،خوب است و ما می توانیم از یک مرحله ای صعود کنیم اما هیچوقت در این مدت نیامدیم به خودمان و وضعیت تیم مان برسیم.

وی خاطر نشان کرد: ما برای سرو سامان به تیم باید سرو پا کی روش گوش فرا دهیم و هر چی که می‌خواهد برای او فراهم کنیم و از عید به بعد اردوها را و بازی‌ها دوستانه را شروع کنیم و هرچه بیشتر این اردوها را برگزار کنیم برای تیم ملی بهتر است.

وی ادامه داد: ما باید اردوها را طوری برگزار کنیم که بازیکنان لژیونر را در اردوها به همراه داشته باشیم چون آنها فقط ده روز می‌توانند با بازیکنان همراه باشندو بعد باید به باشگاه خود برگردند.

وی در رابطه با تیم های ژاپن و کره جنوبی که نسبت به گروه های ضعیف تر از ایران قرار گرفته اند گفت: ژاپن و کره به خودشان رسیده اند و آمادگی کامل برای بازیهای جهانی دارند و ما باید به فکر خودمان باشیم وگرنه که این دو تیم قطعاً شانس بالاتری برای صعود به مرحله بالاتر را دارند.

وی در رابطه با اینکه بازی تدارکاتی با آمریکا برای ایران میتواند خوب باشد یا خیر گفت: هر بازی تدارکاتی برای ما می توان خوب باشد، هر چقدر که بازی بیشتر انجام دهیم به آمادگی بیشتری خواهیم رسید.

وی ادامه داد: ما در تحریم هستیم و مسائل سیاسی بر روابط ما با باشگاه های کشور‌ها تاثیر گذار است ومسئله مهم اینکه ما به هر تیمی نمی توانیم بگوییم که با ما بازی تدارکاتی داشته باشد زیرا همه تیم‌ها برای خودشان برنامه ریزی دارند و روابط فدراسیون فوتبال ایران باید تا می تواند برای ایران بازی تدارکاتی ایجاد کند.

وی در رابطه با بازیهای دوستانه که برگزار خواهد شد گفت: ما اگر بازی دوستانه ای قرار است داشته باشیم باید از ۷-۸ بازیکن فیکس استفاده کنیم که قرار است در جام جهانی با تیم ملی همراه باشند نه اینکه در این بازیها از بازیکنانی استفاده شود که حضورشان در ترکیب اصلی تیم ملی کم است.

روشن خاطر نشان کرد: درسال ۱۹۷۶ که بازیهای ۷۵ سالگی تاسیس باشگاه رئال مادرید بود ما یکبار مقابل تیم آرژانتین قرار گرفتیم که کل بازیکنان تیمشان به جز دروازه بانشان تمام بازیکنانی بودند که یک سال قبل قهرمان شده بودند و ما در مقابل همچنین تیمی در ۹۰ دقیقه ۱-۱ مساوی کردیم و در آخر در ضربات پنالتی بازی را واگذار کردیم.

وی افزود: بازیکنان کنونی تیم ملی پتانسیل بالایی دارند فقط ما نمی دانیم چطور از آنها استفاده کنیم و وجود مدیران ناآگاه باشگاه‌ها و دلال‌ها باعث شده اند که پول بیاید و غیرت برود.

وی بیان داشت: ما باید بازیکنان را پرورش دهیم و اینکه ما در نگه داشتن و به ثمر رساندن بازیکنان خوب ضعف داریم و باید فکر بچه هایی که می توانند آینده فوتبالمان را تامین کنند باشیم، نه اینکه به فکر رفتن پول از بازیکنان که توانایی فوتبال بازی کردن دارند باشیم.

وی در پایان خاطر نمای کرد: ما بعد از اینکه تیم کره جنوبی را شکست دادیم و و الان که در گروه نسبتاً خوبی افتادیم و در کشور که بعد از مدتی موقعیت زندگی برای همه خوب شده است، این بازی‌ها می تواند کمکی برای خوشحالی ملت و روحیه دادن به آنها باشد و امیدواریم تیم ملی ایران بتواند با بازی خوب و قابل قبول ملت ایران را خوشحال کند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391