برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

رویانیان: بزرگتر از من نمی‌تواند یک‌نفره مشکلات را حل کند

دوشنبه، ۲۵ آذر ۱۳۹۲، ساعت ۱۵:۰۳ — تسنیم

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: بزرگتر از من نمی‌تواند بک‌نفره مشکلات را حل کند.

محمد رویانیان

محمد رویانیان در نشست خبری افتتاح صندوق سرمایه‌گذاری پرسپولیس در بورس گفت: در دو سال گذشته برای تبدیل شدن به باشگاه تلاش کردیم. هر چند حرکت ما رو به جلو است اما هنوز برای باشگاه شدن فاصله داریم و باید تلاش‌های بهتر و موثرتری انجام دهیم. یکی از مواردی که تقریبا یک سال گذشته آن را شب و روز پیگیری کرد‌ه‌ام افتتاح صندوق سرمایه‌گذاری پرسپولیس در بورس بود.

وی افزود: یکی از بزرگترین چالش‌هایی که پیش روی ما قرار دارد مسئله توجه اساسی به تیم‌های پایه است. متاسفانه هنوز تیم‌های پایه ما در وضعیت صفر هستند و چه از نظر سخت‌افزاری و نرم‌افزاری وضعیت خوبی ندارند. این در حالی است که توجه به تیم‌های پایه موجب توسعه فوتبال می‌شود.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس دلیل عدم توجه به فوتبال پایه در ایران را توجه بیش از حد به تیم بزرگسالان دانست و عنوان کرد: جامعه، رسانه‌ها و به دنبال آن مردم بیشتر به لیگ برتر اهمیت می‌دهند. این مسئله باعث می‌شود مدیران توجه خود را روی تیم اصلی بگذارند و پایه‌ها همیشه در حاشیه باشند. من که هیچ، بزرگتر از من هم نمی‌تواند گره مشکلات را به تنهایی باز کند. البته با تفکر، اندیشه و تلاش می‌شود کارهای زیربنایی کرد.

رویانیان گفت: یکی دیگر از مسائل باشگاه‌داری توجه برنامه‌ریزی شده و درست به پیشکسوتان است که سرمایه بزرگ باشگاه پرسپولیس هستند. از نظر من باشگاهی که پیشکسوت ندارد اعتبار ندارد و پیشکسوتان بزرگترین سرمایه هر باشگاهی هستند. آنها چه بخواهند و چه نخواهند مدیریت باشگاه‌داری اقتضا می‌کند برای باشگاه‌داری سرمایه زیربنایی خود را حفظ کنیم که پیشکسوتان این سرمایه و آیینه و صاحب باشگاه هستند.

وی با بیان اینکه ما در دو بخش پایه و پیشکسوتان می‌خواهیم سرمایه‌ها را حفظ کنیم خاطرنشان کرد: خوشحالیم که امروز موسسه‌ای افتتاح می‌شود که به صورت ریشه‌ای حامی پایه‌ها و پیشکسوتان باشگاه پرسپولیس است که این موسسه صندوق بورس پرسپولیس خواهد بود. یک سال برای گرفتن مجوز،‌ ثبت شرکت و گرفتن مجوز قانونی وقت خود را گذاشتیم و در جشن ۵۰ سالگی باشگاه پرسپولیس که ۱۴ دی ماه است نام‌نویسی در این صندوق را آغاز می‌کنیم.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با اشاره به سوددهی این صندوق اظهار داشت: این صندوق سالی ۵ تا ۱۰ میلیارد درآمد خواهد داشت و همه درآمد آن برای تیم‌های پایه و پیشکسوتان خرج می‌شود و هیچ مدیرعاملی بعد از من نمی‌تواند از این سود به بازیکن بزرگسال تیم بدهد.

رویانیان خطاب به حسین کلانی، جعفر کاشانی، حمید استیلی و زادمهر که در جلسه حضور داشتند گفت: آقایان پیشکسوت! کمک کنید این سود بعد از من توسط هیچ مدیری خرج بزرگسالان نشود و این پول باید به فوتبال پایه و حمایت پیشکسوتان برسد.

وی گفت: امروز از لوگوی صندوق پرده‌برداری خواهیم کرد و ۱۴ دی‌ماه سهام باشگاه را می‌فروشیم. هر سهم ۱۰۰ هزار تومان است و از حالا خیلی‌ها اعلام کرده‌اند که می‌خواهند به این صندوق پول بریزند. البته این به این معنا نیست که هر کسی پول داد وارد باشگاه می‌شود چون این پول به حساب باشگاه ریخته نمی‌شود و وارد سیستم بانکی و بورس خواهد شد. تنها سود این پول به باشگاه‌ها خواهد رسیدو بازگشت این پول به سهامداران را دولت و سازمان بورس تضمین می‌کند.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس تاکید کرد: باز هم می‌گویم این پول به حساب باشگاه نمی‌آید و سهامداران فردا نگویند که باشگاه پرسپولیس پول ما را گرفت و پس نداد. یک نظام اقتصادی در سازمان بورس درست شده که روی این پول نظارت خواهد کرد. بعد از این هم به هنر مدیران باشگاه بستگی دارد که پول بیشتری به این صندوق بیاورند و هرچقدر این پول بیشتر شود سود بیشتری به ما خواهد داد.

رویانیان افزود: در حاشیه افتتاح این صندوق سامانه کمک هواداری هم افتتاح می‌شود به این ترتیب که قبل از هر بازی هوادارانی که سیم کارت ایرانسل دارند یک پیامک خالی به شماره ۸۰۴۰۶ می‌فرستند که پول این پیامک‌ها به حساب باشگاه پرسپولیس واریز می‌شود ما هم قرعه‌کشی انجام می‌دهیم و جوایز نفیسی از قبیل اتومبیل به هواداران اهدا می‌کنیم.

پس از صحبت‌های اولیه رویانیان شهریار شهنوری مدیرعامل کارگزاری سهم آشنا توضیحاتی را در خصوص صندوق سرمایه‌گذاری پرسپولیس در بورس ارائه داد و گفت: تا به حال چنین صندوق سرمایه‌گذاری ورزشی وجود نداشته اهداف این صندوق کمک به باشگاه در خصوص فعالیت‌های تیم‌های پایه پیشکسوتان است.

در ادامه این نشست جعفر کاشانی پیشکسوت پرسپولیس در خصوص اقدامات این باشگاه برای پیشکسوتان گفت: هر اقدامی که سطح علمی باشگاه را بالا ببرد خوب است و من امیدوارم روزی برسد که پرسپولیس به یک باشگاه واقعی تبدیل شود. البته با توجه به صحبت‌های امروز باید بگویم که شخصیت و بینش پرسپولیس پیشکسوتان هستند. پیشکسوتان نیاز به مسائل مالی و مادیات ندارند و باید ارزش‌شان حفظ شود چون ویترین باشگاه هستند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391