برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

تحلیل داوری دیدار صبا – استقلال،مظفری‌زاده به تصمیم خودش احترام نگذاشت!

شنبه، ۳۰ آذر ۱۳۹۲، ساعت ۱۲:۰۶ — ایسنا

یک کارشناس داوری با تحلیل داوری دیدار صبا و استقلال در هفته‌ نوزدهم لیگ برتر فوتبال گفت: وقتی داور تصمیمی می‌گیرد باید به آن احترام بگذارد، ولی متاسفانه در یک مورد این اتفاق رخ نداد.

تیم صبای قم و تیم استقلال

رحیم رحیمی مقدم با تحلیل قضاوت سعید مظفری‌زاده و کمک‌هایش در بازی صبا و استقلال در هفته‌ نوزدهم لیگ برتر فوتبال، عملکرد داور و همکارانش را "خوب" توصیف کرد، اما گفت که مظفری‌زاده می‌توانست بهتر از این انجام وظیفه کند.

این داور بین‌المللی قدیمی همچنین گفت: آن طور که از صفحه تلویزیون بازی را دیدم به نظرم آمد که داور به دلیل حواشی قبل بازی قصد داشت بازی را اداره کند تا برای هیچ یک از دو تیم مشکلی پیش نیاید.

وی در ادامه به بررسی چند صحنه مهم بازی پرداخت که در ادامه می‌خوانید.

* تاخیر در شروع بازی مساله ساز می‌شود

بازی با هشت دقیقه‌ تاخیر شروع شد که مسئولان برگزاری مسابقه باید به این مساله توجه می‌کردند. وقتی قرار است چند بازی همزمان برگزار شود این گونه تاخیرها می‌تواند مساله ایجاد کند. مخصوصا اگر سرنوشت قهرمانی یا سقوط تیم‌ها به هفته‌های پایانی بکشد، این مساله خیلی مهم می‌شود.

* دو اخطار استقلال گم شد

در دقیقه‌ ۳۸ ، داور می‌توانست به پژمان نوری از استقلال کارت زرد بدهد، چون از پشت ضربه‌ای را به آشیل بازیکن صبا وارد کرد. همچنین در دقیقه‌ ۵۱ ، تیموریان باید اخطار می‌گرفت که داور این کار را نکرد.

* داور می‌توانست بازی را آرام کند

بازی در نیمه اول فیزیکی و پر برخورد بود، اما در نیمه دوم این مساله شدت بیشتری گرفت. داور می‌توانست در نیمه دوم با دادن کارت زرد به بازیکنان خاصی بازی را آرام کند،‌ اما این کار را نکرد.

*‌داور به تصمیم خودش احترام نگذاشت!

وقت تلف شده در اختیار داور است و اوست که اعلام می‌کند بازی چند دقیقه‌ وقت تلف شده دارد. داور در پایان بازی چهار دقیقه‌ وقت تلف شده اعلام کرد. ولی پس از گذشت سه دقیقه‌ و ۱۰ ثانیه سوت را زد که کار اشتباهی بود. داور می توانست سه دقیقه‌ وقت تلف شده اعلام کند،‌ اما وقتی چهار دقیقه‌ اعلام کرد باید به تصمیم خودش احترام می‌گذاشت تا حق تیمی ضایع نشود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391