برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

صالحی: دایی افترا نبسته، فقط مصاحبه‌های تند انجام داده

یکشنبه، ۲۴ آذر ۱۳۹۲، ساعت ۱۰:۵۵ — باشگاه خبرنگاران

رئیس کمیته استیناف فدراسیون فوتبال گفت: اینکه دایی محروم شده به خاطر مصاحبه‌های تند و تحقیرآمیزی است که انجام داده و فیفا‌ حق و صلاحیت دفاع از دایی را ندارد.

علی دایی

صالحی اظهار داشت: بر طبق ماده ۲۳ مفاد آیین‌نامه فدراسیون فوتبال، بازیکن یا مربی متخلف علاوه بر جریمه نقدی، مشمول محرومیت ۱ تا ۸ جلسه‌ای می‌شود که با توجه به حساسیت موضوع پیگیری‌های لازم انجام دادیم که تخلف کاهش و محرومیت تقلیل پیدا کند که طبق مفاد آیین‌‌نامه کمیته استیناف‌، محرومیت دایی به ۲ جلسه کاهش پیدا کرد.

رئیس کمیته استیناف فدراسیون فوتبال با اشاره به اعتراض طرفین نسبت به آرا افزود: این حق طبیعی طرفین دعوا است که نسبت به رأی صادره اعتراض کنند. طبق همین اصول پس از اعتراض عملا تجدیدنظر صورت می‌گیرد و نباید این ذهنیت را داشته باشند تخلفی مرتکب نشده‌اند زیرا تا تخلفی صورت نگیرد رأی صادر نمی‌شود و خلاصه مجازات اعم از جریمه‌های نقدی و محرومیت شامل متخلفان می‌گردد.

صالحی در خصوص محرومیت علی دایی نیز عنوان کرد: صلاحیت کمیته انضباطی این است که حکمی را صادر کند که قابل اعتراض است، در صورت اعتراض، حکم صادره به کمیته استیناف راه پیدا می‌کند و در این مرحله به پرونده رسیدگی خواهد شد. در مورد دایی نیز اعلام می‌کنم رأی صادر شده پس از تجدید نظر در استیناف، ابلاغ شده است.

وی گفت: تاکنون هیچ گونه اعتراضی از سوی باشگاه پرسپولیس صورت نگرفته است و در واقع اعتراضی ندیده‌ام البته قانونگذاری بر طبق رفع قانون در چنین مواردی پس از یک هفته از تاریخ ابلاغ حکم درخواست اعاده بازرسی می‌کند و بعد از رسیدگی و تجدید نظر باید تصمیم گرفته شود که آیا حکم صادر شده تایید، تخفیف یا رد می‌شود.

صالحی با تأکید بر مسئله " افترا" توسط دایی نیز تصریح کرد: اصلاً قضیه افترا نبوده است اگر افترا باشد طبق قانون باید مشمول محرومیت می‌شد. دایی افترا نبسته فقط از طریق رسانه‌های جمعی مصاحبه‌های تند و توهین‌آمیز داشته است که در چند برنامه ورزشی پخش شده؛ ببینید اگر قرار است کسی افشاگری کند باید از طریق کمیته انضباطی و استیناف عمل کند نه باعث ریختن آبرویی شود نباید با حیثیت و آبروی افراد بازی شود باید از طریق مرجع قضایی اقدام صورت گیرد.

رئیس کمیته استیناف فدراسیون فوتبال ادامه داد: بهترین مرجع برای مسئله روشنگری، کمیته انضباطی، استیناف، دادسرای عمومی و انقلاب می باشد و به محض صدور و ابلاغ حکم عملاً در اختیار فرد متخلف قرار می‌گیرد و دایی نباید به صورت کتبی یا شفاهی مصاحبه صورت می‌داد.

وی در پاسخ به سوال چرا محرومیت علی دایی پیش از بازی با مس اجرا نشد، گفت: طبق مفاد قانون آیین‌نامه انضباطی، محرومیت هر شخصی اعم از بازیکن یا مربی بعد از ۷۲ ساعت از ابلاغ، حکم لازم الاجرا می‌باشد و تا آن زمان می‌توان حکم را اجرا نکرد و چون وقوع بازی مس پیش از ۷۲ ساعت از ابلاغ رأی صورت گرفت بنابراین اجرای محرومیت شامل سرمربی تیم پرسپولیس نشد.

صالحی در پایان با توجه به شکایت پرسپولیس به فیفا تصریح کرد: اولاً پرسپولیس شکایت نکرده است، ثانیاً به هیچ وجه فیفا در قوانین داوری داخلی فدراسیون هیچ کشوری دخالت نمی‌کند بنابراین این مسئله در مورد باشگاه پرسپولیس صدق نمی‌کند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391