برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

صالحی: در مورد دایی اصل قانون را اجرا کردیم؛آیین‌نامه انضباطی مورد تایید مدیران باشگاه‌ها است

جمعه، ۲۲ آذر ۱۳۹۲، ساعت ۱۲:۰۵ — فارس

رئیس کمیته استیناف فدراسیون فوتبال گفت: غیرقانونی عمل نکردیم و غیرقانونی حکم ندادیم. کسانی که مصاحبه می‌کنند ابتدا آئین‌نامه را مطالعه کنند و سپس صحبت کنند تا باز هم مرتکب تخلف نشوند.

علی دایی

علیرضا صالحی بادر گفت‌وگویتلفنیبا برنامه ورزش و مردم درباره انتقادات علی دایی نسبت به رأی کمیته استیناف گفت: اگر انتقادی نسبت به شخص یا دستگاهی وجود دارد، نباید در رسانه‌ها به عنوان نشر اکاذیب، افترا و توهین عنوان شود.

وی ادامه داد: بدون شک انتقادات سازنده موجب پیشرفت می‌شود و لازمه هر جامعه‌ای است اما برخی انتقادات مخرب هستند و از سوی حب و بغض و منافع شخصی مطرح می‌شود. کسی مخالف انتقاد نیست و جلوی آن را نمی‌گیرد.

صالحی با بیان اینکه انتقاد در جامعه ما آزاد است و هر کس می‌تواند صحبت کند اما نباید توهینی صورت گیرد، گفت: اگر صحبتی به عنوان پیشنهاد سازنده باشد بهتر است اما متأسفانه ما از تریبونی که در اختیار داریم برای زیر سؤال بردن افراد و بیان نظرات شخصی خود استفاده می‌کنیم. به هر حال مراجعی برای حفظ نظم در جامعه داریم که اگر انتقاد و گلایه‌ای هست بهتر است در آنجا مطرح شود نه اینکه با توهین و افترا رفتار کنیم.

وی تصریح کرد: وقتی قانون به ما اجازه می‌دهد نسبت به حکم صادر شده اعتراض داشته باشیم این قبیل رفتارها محکوم است. در پرونده دایی وی عنوان کرده بود که داور به سمت ما آمد اما پذیرای او نبودیم و به سمت تیم حریف غش کرد، این یعنی اینکه از طرف مقابل رشوه گرفته است. خود این موضوع از مصادیق افترا و توهین است و طبق قانون مجازات جرم است اما در فوتبال به آن تخلف گفته می‌شود.

صالحی افزود: هر کس مرتکب این عمل شود مطابق آئین‌نامه انضباطی فدراسیون فوتبال به پرداخت جریمه نقدی و یک تا ۸ جلسه محرومیت محکوم می‌شود اما کمیته انضباطی دایی را تنها ۷ میلیون تومان جریمه کرده بود در حالی که ما اصل قانون را اجرا کردیم همین آئین‌نامه کمیته انضباطی که مورد انتقاد خیلی‌ها قرار می‌گیرد و به اشتباه می‌گویند حکم بی‌قانون صادر شده است مورد تأیید مدیران عامل تمام باشگاه‌ها است.

وی تصریح کرد: برای ایجاد نظم حتما باید قانون را رعایت کنیم. هر کدام از باشگاه‌ها که عضو فدراسیون فوتبال هستند تابعیت از این قانون را پذیرفته‌اند.

رئیس کمیته استیناف فدراسیون فوتبال درباره حکم دایی و شکایت او به فیفا گفت: رأی کمیته انضباطی محکومیت به ۷ میلیون تومان بود اما در بند ۲ ماده ۲۳ آئین‌نامه انضباطی عنوان شده این موضوع شامل جریمه نقدی و محکومیت می‌شود به همین خاطر ما رأی را صادر کردیم. غیرقانونی عمل نکردیم و غیرقانونی حکم ندادیم. کسانی که مصاحبه می‌کنند ابتدا آئین‌نامه را مطالعه کنند و سپس صحبت کنند تا باز هم مرتکب تخلف نشوند چرا که این صحبت‌ها باز هم تخلف محسوب می‌شود.

صالحی گفت: تمام تلاش ما این است که انتقادات ناصواب و مشتمل بر توهینو افترا انجام نشود اما باز هم شاهد آن هستیم. اگر قرار است افشاگری صورت گیرد باید از مجاری قضایی مربوطه انجام گیرد نه اینکه هر وقت تریبونی در اختیار ما قرار گرفت صحبت کنیم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391