برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

تحلیل داوری دیدار پرسپولیس – سایپا؛ عملکرد خوب داور و اشتباه فردوسی‌پور!

جمعه، ۲۹ آذر ۱۳۹۲، ساعت ۱۳:۴۵ — ایسنا

کارشناس داوری فوتبال، عملکرد داور دیدار تیم‌های پرسپولیس و سایپا را "عالی" ارزیابی کرد و تنها اشتباه داور را ندادن کارت زرد به بازیکن سایپا دانست.

تیم پرسپولیس و تیم سایپا

محمد ریاحی با تحلیل داوری دیدار تیم‌های پرسپولیس و سایپا، عملکرد حسین زرگر، داور بازی و کمک‌هایش را "عالی" توصیف کرد و گفت: در غیاب امثال ترکی و قهرمانی، زرگر می‌تواند پدیده داوری فوتبال ما باشد. او در بازی پرسپولیس و سایپا عالی قضاوت کرد.

وی در ادامه به بررسی و تحلیل دقیقه به دقیقه صحنه‌های داوری بازی پرداخت که در ادامه می‌خوانید.

* دقیقه ۴، مهاجم پرسپولیس با سرعت زیاد به سمت دروازه سایپا رفت و داخل محوطه جریمه دریبلِ درجا زد. در این لحظه مدافع سایپا با او برخورد داشت ولی برخوردش آن قدر شدید نبود که خطا باشد. داور هم به درستی به ادامه بازی رای داد.

* دقیقه ۷، زرگر با آوانتاژ بسیار خوبش به بازی سرعت داد. همان توپ می‌رفت که به گل تبدیل شود.

* دقیقه ۲۱، کارت زردی که به خلعتبری داده شد کاملا درست بود چون به سمت بازیکن حریف هجوم برده بود.

* دقیقه ۳۰، کمک داور آفساید گرفت که مورد تایید قرار گرفت و تصمیم درستی بود.

* دقیقه ۴۰، باز هم زرگر آوانتاژ داد. این بار هم تصمیم او درست بود و بازی را از سرعت نینداخت.

* دقیقه ۶۰، مدافع سایپا توپ را زد در حالی که نمی‌دانست بازیکن پرسپولیس پشت سرش است. مسلمان از پرسپولیس هم با سر توپ را دور کرد و خطایی صورت نگرفت. تصمیم داور کاملا درست بود.

* گل پرسپولیس کاملا صحیح بود.

* دقیقه ۷۶، داور به درستی خطایی را که روی بازیکن پرسپولیس انجام شده بود، اعلام کرد.

ریاحی در ادامه گفت: تنها اشتباه زرگر در این بازی لحظه‌ای بود که روزبه شاه علی دوست، از سایپا بدون توپ بازیکن پرسپولیس راسرنگون کرد. چون پرسپولیس در حال حمله بود و بازیکن سایپا بدون توپ خطا کرد و بازیکن حریف را گرفت، باید اخطار می‌گرفت ولی داور به اشتباه به او کارت نداد.

وی افزود: وقتی داور ۷۰ تا ۷۵ درصد تصمیم‌هایش درست باشد، می‌گویند قضاوتش قابل قبول است. حال آنکه زرگر قضاوت خیلی خوبی داشت و تنها در یک مورد اشتباه کرد.

ریاحی در پایان به نکته مهم و جالب توجهی اشاره کرد: در جریان پخش زنده بازی، در دقیقه ۴ ، عادل فردوسی‌پور که بازی را گزارش می‌کرد گفت که داور خطای پنالتی را نگرفت! او نمی‌دانست که آن صحنه خطا نیست ولی با این حرفش همه را به این فکر انداخت که آن صحنه پنالتی بوده. این کار اصلا درست نیست. کار فردوسی پور اشتباه بود. قضاوت درباره این موارد را باید به کارشناسان سپرد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391