برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

افاضلی: در این مقطع بازی‌ با تیم‌های بزرگ سود ندارد

سه‌شنبه، ۳ دی ۱۳۹۲، ساعت ۱۱:۴۱ — فارس

کارشناس فوتبال ایران گفت: به نظر من خروجی لیگ ما بین‌المللی نیست و در این مقطع بازی با تیم‌های بزرگ نمی‌تواند سود داشته باشد.

هومن افاضلی در مورد شرایط حریفان ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل گفت: کی‌روش قبل از فاز آماده سازی نهایی سه اردو برای تیم ملی تدارک دیده است. این سه اردو یکی در اروپا یکی در آفریقا و دیگری اردوی نهایی در برزیل است. البته ما امکان حضور در اردوی آمریکا و پیشنهادات دیگری هم داشتیم که کادرفنی این سه اردو را در نظر گرفت. به نظر من باید به دنبال حریفان دوستانه‌ای باشیم که سبک بازی آن‌ها شبیه به تیم های همگروهمان است.

وی افزود: بازی اول بسیار مهم است اگر در این دیدار نتیجه خوبی بگیریم در صورت عدم کسب نتیجه در دیدار دوم به مسابقه سوم امید داریم. کسب نتیجه در دیدار اول نتیجه بسیار مهم است و این مسابقه تاثیر زیادی در کار ما دارد.

کارشناس فوتبال ایران در ادامه در مورد اینکه چرا کی‌روش علاقه ای به انجام بازی دوستانه با تیم های بزرگ ندارد، خاطرنشان کرد: این مسئله از دو منظر قابل بررسی است یکی از منظر خودمان و یکی هم از منظر تیم هایی که قرار است با ما بازی کنند. وقتی یک تیم بزرگ می خواهد با ما بازی کند باید با یک حریف، ما را شبیه سازی کنند. در میان تیم های آسیایی سبک ژاپن و کره جنوبی مثل یکدیگر است و به ما شبیه نیستند. حریف دیگری هم وجود دارد به نام استرالیا که این تیم نیز سبکش مثل ما نیست. از نظر ورزشی فقط تیم هایی سراغ ما می آیند که حریفشان شبیه ایران باشد که در گروه های جام جهانی این تیم وجود ندارد. همچنین مسئله اقتصادی نیز در نظر گرفته می شودمطمئنا برای تیمی مثل ایتالیا بازی با اسپانیا بسیار سود آورتر از رویارویی با ما است. تعامل کشورها با یکدیگر نیز در این مسئله مد نظر قرار داده می شود. از طرف دیگر خود کی‌روش نیز در این مقطع تمایل به دیدار با تیم های بزرگ جهان را ندارد و این مسئله را درک می کند. او اعتقاد دارد لیگ ما توانایی آماده کردن بازیکنان برای حریفان بزرگ را ندارد و نمی توانیم در این مقطع با حریفی قدرتمند بازی کنیم. آن وقت اگر ما با یک حریف بزرگ بازی کنیم که شبیه حریفان ما در جام جهانی نباشد و متحمل یک شکست سنگین شویم از لحاظ روانی نیز در کارمان اثر می گذارد.

وی با اشاره به اینکه یک تیم بزرگ خواهان انجام بازی با ما بود، عنوان کرد:می دانم شیلی علاقمند به بازی با ما بود که کی‌روش تمایل به این اتفاق نداشت به نظر من نیز خروجی لیگ ما بین المللی نیست و در این مقطع بازی با تیم های بزرگ نمی تواند سود داشته باشد.

افاضلی در مورد اینکه نیجریه قرار است با گینه یا ژاپن بازی کند، خاطرنشان کرد: یک سری از بازی‌ها از قبل تدارک دیده شده است و این دیدار‌ها برای نیجریه از قبل تدارک دیده شده است. فکر نمی کنم نجریه با این بازی‌ها بخواد ما را شبیه سازی کند. بازی‌های دوستانه اصلی تیم های حاضر در جام جهانی در نزدیکی مسابقات در نظر گرفته می شود. این بازی‌ها را راحت تر می توان تدارک دید چرا که در نزدیکی جام جهانی است و تیم‌ها تقویم خود را برای انجام بازی های دوستانه خالی گذاشته اند.

کارشناس فوتبال ایرن در مورد اینکه احتمال دارد ایران با گینه،‌ آفریقای جنوبی و آمریکا بازی دوستانه داشته باشد، عنوان کرد: فکر می کنم با توجه به تجربه خودم در جام جهانی اولین بازی ما بسیار مهم است. پس کی‌روش باید تمرکز خود را روی دیداربا نیجریه بگذارد حداقل دو یا سه دیدار تدارکاتی می توانیم با آفریقایی‌ها داشته باشیم. یک بازی با تیم های اروپای شرقی که شبیه با اسلوونی باشد باید انجام دهیم می توانیم با تیمی مثل اسلوونی و کرواسی بازی کنیم. یک بازی هم باید با تیمی شبیه به آرژانتین داشته باشیم. با توجه به اردویی که در آفریقای جنوبی و برزیل داریم فکر نمی کنم سامان دهی این بازی‌ها سخت باشد.

وی در مورد اینکه چرا کارلوس کی‌روش مخالف بازی با شیلی بود، خاطرنشان کرد: در سال ۲۰۰۲ تیم های ملی خود را آماده حضور در جام جهانی می کردند. آن‌ها برنامه داشتند دقیقه ای ۲ کار انجام دهند و سپس ریکاوری کنند این دو کار می تواند حرکت بدون توپ، شوت، پاس و ... باشد. این ۲ کار در طول ۹۰ دقیقه می شود ۱۸۰ کار برای هر بازیکن و برای ۱۰ بازیکن تیم در طول مسابقه ۱۸۰۰ کار می شود. الان فوتبال به سمتی می‌رود که در یک دقیقه ۳ کار انجام دهید و ریکاوری کنید که در طول مسابقه ۲۷۰ حرکت برای یک بازیکن و ۲۷۰۰ کار برای ۱۰ بازیکن می شود. در لیگ ایران این آمار ۶۰ کار برای یک بازیکن در طول ۹۰ دقیقه است و برای ۱۰ بازیکن ۶۰۰ کار می شود که در مقیاس جهانی تقریبا هیچ است. شما در جام جهانی ۲۰۰۶ دیدید که از دقیقه ۶۰به بعد بازیکنان ما نزول می کردند چرا که انرژی کم می آوردند پس منطقی است که کی‌روش نخواهد الان با یک تیم بزرگ بازی کند و شکستی سنگین را متحمل شویم.

افاضلی در مورد شرایط حریفان ایران خاطرنشان کرد: کارمان واقعا سخت است و حریفانمان تیم های پر قدرتی هستند. لیستی از تیم ملی نیجریه دیدم که آن‌ها ۱۷ لژیونر اروپایی داشتند. تکلیف آرژانتین هم بسیار مشخص است. بوسنی نیز در ترکیب خود ۳ یا ۴ سوپر استار دارد که این کار ما را سخت می کند. این نشان می دهد بازی های سختی داریم و آن موج شادی که در کشور به راه افتاد و عده‌ای فکر می کردند خیلی راحت به مرحله بعد صعود می کنیم بسیار ساده انگارانه بود.

وی در مورد اینکه اگر جای کارلوس کی‌روش بود چند بازی تدارکاتی در نظر می گرفت، خاطرنشان کرد: من سعی می کردم ابتدا خوب تمرین کنیم و بازی های دوستانه را برای انتهای اردو می گذاشتم. دو بازی دوستانه مقابل تیم های آفریقایی و دو بازی دوستانه هم برای تیم هایی که شبیه آرژانتین و بوسنی بودند می گذاشتم.

افاضلی در مورد تمایل کی‌روش به اتمام زود هنگام لیگ گفت: این اتفاق خیلی خوب است در این شرایط او می تواند بازیکنان داخلی را آماده کند و آن‌ها را به شرایط بازیکنان لژیونر ما برساند و سپس کل نفرات را از لحاظ گروهی آماده حضور در جام جهانی کند.

افاضلی در مورد تفاوت این تیم با تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان گفت: تیم ۲۰۰۶ به لحاظ کیفیت فردی از این تیم بالاتر بود. آن تیم تکرار نمی شود. در آن تیم سه بازیکن با سابقه حضور در بایرن مونیخ داشتیم. چهار بازیکن ما بهترین بازیکن آسیا شده بودند و به جز خداد عزیزی سه بازیکن دیگر به جام جهانی آمدند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم تعامل خوبی بین تیم ملی و باشگاه‌ها به وجود بیاید. آماده سازی جام جهانی به لحاظ روانی از الان شروع شده است باید از همین الان از تیم ملی حمایت کنیم تا بازیکنان با یک روحیه خوب بتوانند خود را آماده حضور در این رقابت‌ها کنند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391