برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

درگذشت آخرین بازمانده اولین تیم ملی فوتبال ایران

جمعه، ۱۳ دی ۱۳۹۲، ساعت ۱۴:۳۵ — فارس

آخرین بازمانده از اولین تیم ملی فوتبال ایران درگذشت.

کریم کشاورز آخرین بازمانده از اولین تیم ملی فوتبال ایران امروز درگذشت.

کشاورز عضو اولین تیم ملی فوتبال ایران بود که در ۴ شهریور ۱۳۲۰ به کابل سفر کردند و دیداری دوستانه با تیم ملی افغانستان انجام دادند.

قرار بود تیم ملی ایران در آن سفر دو سه دیدار دوستانه با افغانستان انجام دهد که ملی پوشان از رادیوی فارسی زبان آلمان خبر حمله متفقین به ایران را می‌شنوند و دیدارهای دیگر لغو می‌شود.

کریم کشاورز عضو تیم فوتبال دانشکده کشاورزی بوده و در سال ۱۳۴۱ به عنوان خادم تشرفی امام رضا(ع)نایل شد.

در اولین تمرین تیم ملی فوتبال ایران امیرحسین صدقیانی سرمربی تیم بود، فریدون شریف‌زاده کمک مربی، شعاع معتمد شیرازی سرپرست بود.

اسامی اولین تیم ملی فوتبال ایران به شرح زیر است:

کریم کشاورز، آرتوش آسا توریان، عباس غریب، اکبر حیدری، ابراهیم رحیمیان، محمد انشا، احمد گلبو، ذبیح‌الله خبیری، محمد بلورفروشان، حسین قاسمی، عباس تنیده‌گر، احمد خطیبی، احمد میلانیان، غلام حیدر بهادر زاده، حسن ناظری، حسن سهی‌فر

ضمن اینکه فتح الله میم مباشیان و عزیز فرزانگان دو بازیکن نظامی تیم ملی ایران بودند که اجازه خروج از کشور به آنها داده نشد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391