برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

عسگری: از خداحافظی مظفری زاده شوکه شدیم

شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۲، ساعت ۱۳:۳۸ — باشگاه خبرنگاران

رئیس کمیته دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال در خصوص خداحافظی مظفری زاده گفت: این خداحافظی تصمیم شخصی مظفری زاهد بوده و ما نمی‌توانیم به اجبار وی را به قضاوت باز گردانیم.

سعید مظفری زاده

حسین عسگری رئیس کمیته دپارتمان داوری فوتبال افزود: من در پایان بازی دیروز هم خوشحال و هم ناراحت بودم خوشحال از اینکه بازی پر حاشیه دربی بدون مشکلات داوری تمام شد و ناراحت از اینکه داور با تجربه و توانایمان تصمیم به خداحافظی از دنیای داوری گرفت.

عسگری در ادامه اظهار داشت: به هر حال مظفری زاده در مورد خداحافظی‌اش از دنیای داوری به ما چیزی نگفته بود به خاطر همین بعد از بازی از تصمیمش مبنی بر خداحافظی شوکه شدیم.

وی تصریح کرد: داور‌ها با اختیار خودشان می‌آیند و می‌روند بر اساس قانون داور‌ها می‌توانند تا ۴۵ سالگی قضاوت و هر موقع که خواستند از دنیای داوری خداحافظی کنند.

عسگری عنوان کرد: به طور حتم مظفری زاده برنامه مهم‌تری دارد که تصمیم گرفته داوری را کنار بگذارد تا به کار‌هایش برسد بر این اساس جامعه داوری به امثال مظفری زاده نیاز دارد اما وی تصمیم قطعی گرفته که از دنیای داوری خداحافظی کند.

رئیس کمیته دپارتمان تصریح کرد: مظفری زاده چراغ خاموش خداحافظی کرد اما ما تصمیم داریم که از این داور به خاطر خد‌ماتش طی مراسمی تقدیر و تشکر کنیم.

عسگری بیان کرد: ما دوست داریم که مظفری زاده به داوری برگردد اما اختیار دار این داور نیستیم به هر حال اگر مظفری زاده بخواهد می‌تواند دوباره به داوری باز گردد.

عسگری درباره مهلت شش ماه مظفری زاده برای قضاوت کردن گفت: مظفری زاده ۴۰ سالش است وتا پنج سال دیگر می‌توانست داوری کند. به هر حال وی در سال ۲۰۱۴ هم در لیست داوران بین المللی قرار گرفت و تا چهارسال دیگر می‌توانست قضاوت کند.

وی بیان کرد: شغل داوری آماتور است. بر این اساس داور با اختیارخودش می‌اید و بعد ازمدتی از داوری خداحافظی می کند. هر داوری تعهداتی به خانواده‌اش دارد. بر این اساس مظفری زاده فعالیت‌های دیگرش را مهمتر از داوری دانست و خداحافظی کرد.

وی عنوان کرد: یک داور استرالیایی که در دو جام جهانی سوت زده بومد در سن ۳۸ سالگی تصمیم گرفت که از داوری خداحافظی کد. این داور هم به خاطر خانواده‌اش تصمیم به خداحافظی گرفت.

رئیس کمیته دپارتمان درباره عملکرد داور بازی دربی ۷۸ گفت: دربی سرخابی‌ها یک بازی معمولی نیست و از هفته‌های قبل در مورد داوری این دیدار صحبتهای مختلف صورت می‌گیرد.

به هر حال مظفری زاده از پس بازی های دربی بر‌آمد و قضاوت خوبی در این بازی داشت. اشتباهاتی که نتیجه بازی دربی را تحت تأثیر قراردهد دراین بازی وجود نداشت.

وی اظهار داشت: داوری بازی دربی در حد استاندارد بود به هرحال مظفری زاده به یکباره تصمیم گرفت که از داوری خداحافظی کند و با قضاوت کم اشتباهش در دربی سابقه درخشانی ازخود به جا گذاشت.

عسگری در پایان خاطر نشان کرد: محسن ترکی به علت گرفتاریش ازقضاوت دور شد. همچنین این داور قرار است بعد زا دو، سه هفته دیگر تستش در AFC را بدهد و بعد از قبول شدن در این تست از وی استفاده می‌کنیم.

گفتنی است، سعید مظفری زاده داور فوتبال کشورمان بعد از پایان بازی دربی ۷۸ از دنیای داوری خداحافظی کرد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391