برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

بیانیه باشگاه نفت تهران در خصوص اتفاقات اخیر داوری؛ متاسفانه ناداوری‌ها روز به روز دامنه‌دارتر می‌شوند

یکشنبه، ۱۵ دی ۱۳۹۲، ساعت ۰۰:۴۳ — فارس

باشگاه نفت تهران بیانیه‌ای در خصوص اتفاقات داوری فوتبال منتشر کرد.

تیم نفت تهران

به نقل از سایت باشگاه نفت تهران، در پی اشتباهات مکرر اخیر و تاثیرگذار داوری، موسسه فرهنگی ورزشی نفت تهران بیانیه‌ای صادر کرد. متن این بیانیه به شرح زیر است:

اشتباهات داوری جزئی از فوتبال و زیبایی‌های آن است. این جمله تکراری و البته کلیشه‌ای را بارها و بارها شنیده‌ایم و به آن اعتقاد راسخ داریم اما روال طبیعی امر چنین است که هر تیمی از برخی اشتباهات سهوی داوران متضرر شود و از برخی دیگر منتفع. حتی ممکن است بروز چنین اشتباهاتی به دفعات در نتیجه دیدارهای هر تیمی تاثیر مستقیم نیز داشته باشد اما آیا این بدان معنی است که سرنوشت یک تیم، زحمات چند ماهه مجموع عوامل یک باشگاه، سرمایه گذاری‌ها و ... همه و همه تحت تاثیر اشتباهات داوری، ناکام بمانند؟!!

هرگز قصد ایراد تهمت و افترا به شخصیت پاک جامعه داوری کشورمان نداریم چرا که ایراد اتهاماتِ بعضاً بی‌پایه و اساس رایج در فوتبال امروز کشورمان، با ماهیت اخلاق مداری موسسه فرهنگی ورزشی نفت تهران و باورها و ارزش‌های این باشگاه در تضاد کامل است اما، اتفاقات روی داده در بسیاری از دیدارهای این تیم، شائبه‌هایی را در اذهان تداعی می‌کند که بسیار آزاردهنده و هضم ناشدنی است. شائبه‌هایی که متاسفانه روز به روز پر رنگ تر شده و رنگ واقعیتی مطلق به خود می‌گیرند.

اینکه جامعه شریف داوران کشورمان این روزها هدف آماج انواع فشارهاست را می‌پذیریم اما راه حل انتخاب شده برای رهایی از این فشارها را نه!! آیا برای رهایی از این فشارها باید تیم‌های کم هوادار و بی‌‌حاشیه را قربانی کرد؟! آیا برای اثبات پاکی داوران، باید از تیم‌های قانون‌مدار که همواره با همه ارکان فوتبال کشورمان در تعامل هستند مایه گذاشت؟! آیا باید به سراغ تیم‌هایی رفت که سرمربیانی محجوب داشته و برای هر موضوعی جنجال‌آفرینی نمی‌کنند؟! به راستی راه حل مناسب این است؟!

چندی است که قضاوت های داوران در بازی‌های نفت تهران سمت و سوی این چنینی به خود گرفته و متاسفانه این ناداوری‌ها روز به روز دامنه‌دا‌رتر می‌شوند. نظرات کارشناسان محترم داوری پس از هر یک از بازی‌های نفت تهران موید این ادعاست. شاه بیت این شعر غم بار نیز وقایع اتفاق افتاده در بازی روز جمعه مقابل پرسپولیس است. گل سالم تیم نفت از سوی کمک داور بازی به اشتباه مردود اعلام شده و از سوی داور مسابقه نیز تایید می‌شود. اشتباهی که حتی از سوی ریاست محترم دپارتمان داوری نیز پذیرفته شده و رسانه‌ای می‌گردد. ضربه مهلک محسن مسلمان، هافبک تیم حریف بر بدن احمد آل نعمه مدافع نفت تهران که به اذعان بسیاری از کارشناسان داوری مستحق جریمه با کارت قرمز مستقیم بوده، از سوی تیم داوری نادیده گرفته می‌شود و... .

آیا همچنان می‌توان با خیالی آسوده به تماشای ورزش زیبای فوتبال نشست و با اعتقاد راسخ گفت که اشتباه داوری جزئی از فوتبال است؟! اگر حتی یکی از اشتباهات برشمرده شده اتفاق نمی‌افتاد، جدول رده‌بندی لیگ اکنون چه تفاوت‌هایی با وضعیت فعلی داشت؟!

موسسه فرهنگی ورزشی نفت تهران بار دیگر ضمن صحه گذاردن بر پاکی قشر زحمتکش داوری، از دپارتمان محترم داوری، کلیه مسئولان فدراسیون و تمامی داوران استدعا دارد برای اثبات حقانیت و سلامت کار خود، شیوه ای مقبول‌تر برگزینند. شیوه‌ای که بتوان سلامت را با سلامت اثبات کرد و به همه تیم‌ها، با دیدی یکسان نگریست. ان‌شاءالله...

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391