برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

استقلالی‌ها هر وقت ذوب را بردند قهرمان شدند

دوشنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۲، ساعت ۱۸:۰۷ — گل

استقلال هر گاه در جام حذفی از سد ذوب اهن گذشته قهرمان شده است..

استقلال و ذوب آهن در مجموع ۲۹ بار در لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا به مصاف یکدیگر رفته‌اند که در این بین استقلال ۱۱ بار و ذوب آهن ۸ بار پیروز شده‌اند ضمن اینکه ۱۰ دیدار دو تیم نیز با نتیجه تساوی به پایان رسیده است.در دیدارهای رو در روی دو تیم ۶۱ گل به ثمر رسیده است که در این بین ۲۷ گل سهم ذوب آهن و ۳۴ گل سهم آبی پوشان تهرانی بوده است.

استقلال هروقت برده قهرمان شده

ذوب آهن و استقلال در دو دوره جام حذفی به مصاف هم رفته‌اند که در هر دو مرتبه این استقلال بوده است که حریف اصفهانی خود را حذف کرده است.در فصل ۸۰-۸۱ مسابقات به صورت رفت و برگشت برگزار می‌شد اما در فصل ۸۶-۸۷ مسابقات به صورت تک حذفی برگزار شد.اولین دیدار دو تیم در جام حذفی به دیدار رفت مرحله یک چهارم نهایی فصل ۸۰-۸۱ باز می‌گردد که دو تیم در اصفهان به تساوی بدون گل دست یافتند اما در دیدار برگشت استقلال در ورزشگاه تختی تهران با نتیجه ۳ بر یک از سد ذوب آهن گذشت.

استقلال در ادامه جام حذفی فصل ۸۰-۸۱ در نیمه نهایی سپاهان را هم در دو دیدار رفت و برگشت مغلوب کرد تا در فینال حریف فجرسپاسی شود و با برتری ۴ بر ۳ در مجموع دو دیدار رفت و برگشت قهرمان جام حذفی شود.

اما سومین و آخرین نبرد ذوب آهن و استقلال در جام حذفی به فصل ۸۶-۸۷ بازمی‌گردد که دو تیم در مرحله یک هشتم نهایی در ورزشگاه فولادشهر به مصاف هم رفتند. آن دیدار در پایان ۱۲۰ دقیقه به تساوی یک بر یک رسید اما در ضربات پنالتی استقلال با نتیجه ۳ بر یک از سد حریف گذشت و جالب اینکه در پایان این دوره هم استقلال قهرمان جام حذفی شد.

ذوب آهن یک پیروزی تا تساوی دارد

ذوب آهن و استقلال ۲۵ بار در لیگ برتر به مصاف هم رفته‌اند که استقلال ۹ بار و ذوب آهن ۸ بار پیروز شده‌اند ضمن اینکه ۸ دیدار دو تیم نیز با تساوی به پایان رسیده است.در ۲۵ دیداری که دو تیم در لیگ برتر به مصاف هم رفته‌اند ۵۳ گل به ثمر رسیده است که ۲۵ گل سهم تیم اصفهانی بوده است و ۲۸ گل را نیز استقلال به ثمر رسانده است.جالب اینکه اولین و آخرین مصاف دو تیم در لیگ برتر با پیروزی ذوب آهن به پایان رسیده است. سبزپوشان در اولین دیدار رو در رو با استقلال در تاریخ لیگ برتر ۲ بر یک پیروز شده‌اند و در آخرین دیدار در لیگ برتر هم چند ماه پیش با نتیجه ۲ بر صفر استقلال را از پیش رو برداشتند.

لیگ قهرمانان آسیا؛ یک بازی و یک پیروزی برای استقلال

تیم‌های ذوب آهن و استقلال یک بار در مرحله مقدماتی و در دیدار تک حذفی در لیگ قهرمانان آسیا در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند که آن دیدار با نتیجه ۲ بر صفر به سود استقلال به پایان رسید تا این استقلال باشد که به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا صعود می‌کند.

ذوب آهن- استقلال در آیینه لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا(نام تیم میزبان در ابتدا آمده است):

جام حذفی- فصل ۸۰-۸۱

یک چهارم نهایی:

ذوب‌آهن صفر- استقلال صفر

استقلال ۳- ذوب‌آهن یک

جام حذفی- فصل ۸۶-۸۷

یک هشتم نهایی:

ذوب‌آهن یک- استقلال یک

پنالتی: ذوب آهن یک- استقلال ۳

لیگ برتر – فصل اول:

ذوب‌آهن ۲- استقلال یک

استقلال ۲- ذوب‌آهن ۲

لیگ برتر – فصل دوم:

استقلال صفر- ذوب‌آهن صفر

ذوب‌آهن صفر- استقلال ۳

لیگ برتر – فصل سوم:

ذوب‌آهن ۲- استقلال یک

استقلال یک- ذوب‌آهن صفر

لیگ برتر – فصل چهارم:

ذوب‌آهن ۳- استقلال یک

استقلال صفر- ذوب‌آهن ۳

لیگ برتر – فصل پنجم:

استقلال ۳- ذوب‌آهن صفر

ذوب‌آهن یک- استقلال یک

لیگ برتر – فصل ششم:

استقلال ۲- ذوب‌آهن یک

ذوب‌آهن صفر- استقلال صفر

لیگ برتر – فصل هفتم:

ذوب‌آهن صفر- استقلال یک

استقلال یک- ذوب‌آهن

لیگ برتر – فصل هشتم:

استقلال ۲- ذوب‌آهن صفر

ذوب‌آهن یک- استقلال یک

لیگ برتر – فصل نهم:

ذوب‌آهن یک- استقلال صفر

استقلال یک- ذوب‌آهن صفر

لیگ برتر – فصل دهم:

ذوب‌آهن یک- استقلال یک

استقلال یک- ذوب‌آهن ۲

لیگ برتر- فصل یازدهم:

ذوب‌آهن صفر- استقلال ۲

استقلال ۲- ذوب‌آهن ۲

لیگ برتر- فصل دوازدهم:

استقلال یک- ذوب‌آهن صفر

ذوب‌آهن صفر- استقلال صفر

لیگ برتر- فصل سیزدهم:

ذوب‌آهن ۲- استقلال صفر

پلی آف لیگ قهرمانان آسیا

استقلال ۲- ذوب‌آهن صفر

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391