برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

فغانی: کارشناسی که کسالت دارد و بازی را ندیده نباید کارشناسی کند

سه‌شنبه، ۱۰ دی ۱۳۹۲، ساعت ۱۲:۴۴ — فارس

داور بین المللی فوتبال کشورمان گفت:وقتی به بازیکنان می‌‌گویید بالای چشمتان ابروست تا آخر ماجرا می‌روند آن‌وقت من چطور به آنها توهین کنم و آنها چیزی به من نگویند؟

علیرضا فغانی

علیرضا فغانی درباره اینکه گفته می‌شود تیم داوری ایران برای قضاوت در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل انتخاب شده، گفت: خود من چنین چیزی نشنیده‌ام و تا جایی که می‌دانم جلسه انتخاب داوران قرار است بعد از تعطیلات ژانویه برگزار شود و تا آن موقع تمام این صحبت‌ها گمانه‌زنی است.

داور دیدار تیم‌های استقلال و ملوان در مورد تحلیل پرویز سیار کارشناس داوری کشورمان درباره اخراج بازیکن تیم ملوان افزود: من برای آقای سیار احترام خاصی قائلم اما شنیده‌ام ایشان گفته بازی را به علت کسالتندیده ولی صحنه اخراج جلال رافخایی را کارشناسی کرده است. من امیدوارم کسانی که به علت کسالت بازی را نمی‌بینند کارشناسی هم نکنند و اجازه بدهند کسانی که بازی رادیده انددر مورد اتفاقات بازی حرف بزنند.

وی ادامه داد: بازیکن تیم ملوان کارت زرد گرفت که بعد از کارت اعتراض کرد و من هم کارت زرد دوم را به او دادم اما آقایان مدعی تا تریبونی جلوی خودشان می‌بینند اخلاق‌مدار می‌شوند و با شخصیت حرف می‌زنند و می‌گویند که من به بازیکنان توهین می‌کنم. این آقایان بهتر است رجوع کنند و ببینید در زمین بازی چه حرف‌هایی می‌زنند و وقتی توهین می‌کنند و یا فریاد می‌زنند داور با آنها برخورد می‌کند.

فغانی افزود: من دلیلی برای توهین به کسی ندارم اما هر کسی که ضوابط بازی را رعایت نکند با کارت‌های زرد و قرمزی که در اختیار دارم جریمه می‌کنم و ابایی هم از این موضوع ندارم اما می‌بینم که خیلی راحت درباره عملکرد من در زمین دروغ گفته می‌شود. وقتی به بازیکنان می‌‌گویید بالای چشمتان ابروست تا ته ماجرا می‌روند آنوقت من چطور به آنها توهین کنم و آنها چیزی به من نگویند؟ وقتی کارت زرد را به رافخایی دادم او برای من دست زد که این کار به معنای توهین به داور و تمسخر او به حساب می‌آید و من هم باید او را اخراج می‌کردم.

فغانی در خصوص صحبت‌های اسکوچیچ سرمربی تیمملوان که گفته بود وقتی او را می‌بیند تا یک ماه خوش‌شانسی نمی‌آورد، اظهار داشت: آقای اسکوچیچ شما کمتر از یک سال است به این فوتبال آمده‌ایدو بهتر است کار خودت را بکنی، این مشکل توست که بدشانسی می‌آوری اما این را بدانید که تا زمانی که در زمین فوتبال باشماز کوچکترین خطاگذشت نمی‌کنم و حالا اینکه بعد از بازی درباره من چه بخواهند بگویند اصلا برای من مهم نیست و جوابی هم برای کسی ندارم و کمیته انضباطی باید درباره این مسائل تصمیم بگیرد.

داور بین‌المللی کشورمان ادامه داد: من قدرتی که دارم در زمین است و بیرون از آن این کمیته انضباطی است که باید تصمیم بگیرد. من هیچگاه از بازیکنی ترسی نداشته و ندارم، وقتی بازیکنانی مثل تیموریان و آهی با من محترمانه صحبت می‌کنند من هم با آنها ارتباط خوبی دارم اما وقتی بازیکنی پرخاش می‌کند دلیل ندارد که به او جواب بدهم. در فوتبال دنیا هم همین‌گونه است اما متأسفانه در فوتبال ما باب شده که می‌گویند کاپیتان حق اعتراض دارد.

فغانی افزود: بازیکن تیم ملوان در زمان زدن خطا توپ را چند متر جلوتر می‌گذارد و وقتی به او می‌گویم توپ را به عقب ببر می‌گوید اعصاب ندارم، خب آقای محترم شما اعصاب نداری به من هیچ ارتباطی ندارد. من وظیفه دارم در زمین قانون را اجرا کنم حالا شاید گاهی هم اشتباه کنم چون به هرحال انسان هستم اما هیچ اشتباهی عمدی نیست. من هیچگاه با بازیکن استقلال و پرسپولیس در زمان خطا مهربان نیستم و این موضوع در ذات من وجود ندارد و همیشه هر چیزی را که ببینم قضاوت می‌کنم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391