برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

فرامرزی: هنگام مسابقات تیم ملی زیر ۲۲ سال نمی‌توانیم بازی کنیم

جمعه، ۶ دی ۱۳۹۲، ساعت ۱۲:۴۵ — ایسنا

سرپرست تیم فوتبال سپاهان از مکاتبه رسمی باشگاهش با فدراسیون خبر داد و گفت: یعقوب کریمی و جهان‌عالیان را که در اردوی تیم ملی زیر ۲۲ سال هستند، ۳ روز پیش از بازی با صبا می‌خواهیم.

محمد فرامرزی

فرامرزی درباره برنامه تیم فوتبال سپاهان در تعطیلی یازده روزه لیگ اظهار کرد: کادرفنی به خاطر مدت زیاد این تعطیلی تصمیم گرفت سه روز به بازیکنان مرخصی دهد و تمرینات از شنبه (فردا) آغاز خواهد شد. همچنین زلاتکو کرانچار هم صبح چهارشنبه عازم انگلستان شد تا به خاطر آغاز سال نوی میلادی دیداری با خانواده‌اش داشته باشد. او یکشنبه به اصفهان می‌آید و در تمرینات حضور دارد. در حال حاضر تنها دو بازیکن تیم یعنی یعقوب کریمی و امید جهان‌عالیان در اردوی تیم ملی زیر ۲۲ سال هستند اما سایر نفرات در تمرینات شرکت خواهند کرد.

سوکای این هفته مقابل صبا می‌تواند بازی کند

وی درباره آخرین وضعیت محرم نویدکیا و جواهیر سوکای نیز تصریح کرد: هر دو بازیکن روند بهبودی را به خوبی طی می‌کنند اما سوکای پیشرفت بیشتری داشته است. او برای دوره تخصصی ۱۵ روزه عازم کرواسی شده بود و در آنجا با پزشک تیم ملی کرواسی کار کرد. او پس از دو هفته برگشت و مدتی است در تمرینات گروهی تیم شرکت می‌کند. پیش‌بینی می‌شود حداکثر تا ۱۰ روز دیگر کاملا آماده بازی در لیگ باشد. بازی کردن او به نظر کادر فنی بستگی دارد اما این بازیکن به لحاظ جسمانی حتی می‌تواند مقابل صبا هم قرار گیرد.

نویدکیا ۲ تا ۳ هفته دیگر آماده می‌شود

سرپرست تیم سپاهان درباره شرایط نویدکیا نیز افزود: محرم دویدن‌ و کار سبک با توپ را زیر نظر مربیان آغاز کرده است. پیشرفت او نیز رضایت‌بخش بوده اما هنوز زمان دقیقی برای آمادگی نهایی او پیش‌بینی نشده است. به نظر می‌رسد حداکثر ۲ تا ۳ هفته دیگر این بازیکن هم با حضور در تمرینات گروهی شرایط بازی در مسابقات را پیدا کند.

بازیکن خارجی جدید سپاهان از فردا در تمرینات

وی درباره وضعیت بازیکن خارجی جدید سپاهان و اینکه آیا این تیم برنامه‌ای برای جذب بازیکن دیگر دارد، نیز به ایسنا گفت: سرجیو وندیک پس از عقد قرارداد با سپاهان برای انجام یک سری امور شخصی ایران را ترک کرد و پس از مدتی برگشت. ۲، ۳ روز است که این بازیکن آماده و شنبه (فردا) اولین تمرینش در جمع بازیکنان سپاهان خواهد بود.

با خارج کردن جالوویچ از لیست یک هافبک هجومی برزیلی می‌گیریم

فرامرزی همچنین خاطرنشان کرد: با توجه به جذب سه بازیکن اروپایی و یک بازیکن آسیایی، سپاهان علاوه بر اینها دیگر نمی‌تواند بازیکن خارجی جدیدی بگیرد ولی ما منتظر آغاز فصل نقل و انتقالات فیفا هستیم تا با خارج کردن یکی از بازیکنان خارجی از لیست تیم که به احتمال فراوان جالوویچ خواهد بود، بتوانیم بازیکن جدیدی را جایگزین او کنیم. چند هافبک هجومی برزیلی مدنظر کرانچار هستند که ممکن است یکی از آنها را جذب کنیم. به هر حال این اتفاق می‌تواند بعد از بازی با صبا بیافتد.

یعقوب کریمی و جهان‌عالیان را ۳ روز قبل از بازی با صبا می‌خواهیم

سرپرست تیم سپاهان در پاسخ به تداخل زمانی بازی سپاهان برابر صبا در ۱۴ دی با دومین دیدار تدارکاتی تیم ملی زیر ۲۲ سال با کره‌جنوبی در روز ۱۳ دی به ایسنا گفت: این مشکل و چالش جدیدی است که برای بعضی از باشگاه‌ها به وجود آمده و نمی‌دانیم فدراسیون نهایتا چه تصمیمی بگیرد. چهارشنبه مکاتبه رسمی با فدراسیون انجام داده و اعلام کردیم با توجه به حسن نیتی که سپاهان نسبت به تیم زیر ۲۲ سال داشت و ۲ بازیکنش را شنبه در اختیار این تیم قرار داد، لذا حداقل ۳ روز پیش از بازی با صبا کریمی و جهان‌عالیان را می‌خواهیم. فکر می‌کنیم فدراسیون هم باید تعامل لازم را با باشگاه‌ها داشته باشد.

چرا در دومین بازی تدارکاتی تیم زیر ۲۲ سال با کره‌جنوبی هم باید تمام نفرات باشند؟

وی افزود: چون بازیکنانی که از تیم ما به تیم زیر ۲۲ سال دعوت شدند همینطور بازیکنان برخی تیم‌های دیگر از جمله پرسپولیس و ذو‌ب‌آهن جزو نفرات اصلی هستند، به هیچ وجه منطقی نیست که در بازی‌های لیگ از آنها چشم‌پوشی کنیم. در حال حاضر بعضی تیم‌ها در کورس قهرمانی هستند و برخی دیگر هم می‌خواهند به دسته پایین‌تر سقوط نکنند. فکر می‌کنم وقتی تیم زیر ۲۲ سال اولین دیدارش را با تیم کره‌جنوبی در هشتم دی برگزار کرد، دیگر الزام چندانی برای استفاده از همین بازیکنان در دومین دیدار تدارکاتی با این تیم نباشد.

بازی‌های سپاهان هنگام مسابقات تیم ملی زیر ۲۲ سال باید لغو شود

فرامرزی در واکنش به اینکه با این موضع‌گیری، برای بازی‌های رسمی تیم زیر ۲۲ سال در عمان که از بیستم دی تا پنجم بهمن برگزار می‌شود، چه درخواستی خواهد داشت، نیز به ایسنا گفت: چالش فرستادن بازیکنان به تیم ملی بزرگسالان و مسایل پیرامونی آن هنوز تمام نشده، یک چالش دیگر به نام تیم زیر ۲۲ سال هم اضافه شده است. نباید باشگاه‌ها و تیم‌های ملی روبه‌روی هم قرار گیرند و معتقدیم نقش فدراسیون باید در اینجا فعالانه باشد. بهتر است مدیریت فدراسیون به موضوع ورود کرده و آن را حل کند. بی‌شک بدون این دو بازیکن اصلی نمی‌توانیم بازی‌هایمان را انجام دهیم و اگر می‌خواهند تحت هر شرایطی این بازیکنان در خدمت تیم زیر ۲۲ سال باشند، باید بازی‌های ما در لیگ به تعویق بیافتد.

باشگاه‌ها قانونا می‌توانند بازیکنانش را برای بازی‌ها عمان نفرستند

وی در واکنش به اینکه طبق روال گذشته معمولا تیم‌هایی که کمتر از ۳ بازیکن در تیم‌های ملی داشتند، مسابقات‌شان به تعویق نمی‌افتاد، نیز اظهار کرد: بی‌تردید نبود دو بازیکن اصلی در عملکرد یک تیم موثر است. اگر طبق قانون فیفا بخواهیم صحبت کنیم، باشگاه‌ها می‌توانند بازیکنان‌شان برای حضور در مسابقاتی که در تقویم فیفا نیست، در اختیار تیم‌ ملی زیر ۲۲ سال قرار ندهند اما رویکرد سپاهان و همینطور باشگاه‌های دیگر تعامل با فدراسیون و تیم‌ ملی است. سپاهان تنها در صورت لغو بازی‌هایش می‌تواند بازیکنانش را به رقابت‌های عمان بفرستد. اگرچه به تعویق افتادن آنها هم بازی‌هایمان را در ادامه لیگ فشرده‌تر می‌کند و ممکن است این اتفاق درست در نزدیکی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا هم باشد اما چون شرایط برای همه یکسان می‌شود، آن را می‌پذیریم.

یکشنبه با گیتی‌پسند بازی می‌کنیم

سرپرست سپاهان در پایان از انجام یک بازی تدارکاتی تیمش تا بازی با صبا خبر داد و به ایسنا گفت: قرار است یکشنبه در اصفهان با تیم دسته اولی گیتی‌پسند بازی کنیم. در این بازی از بازیکنان جوانی که در مسابقات لیگ کمتر به کار گرفته‌ شده‌اند، استفاده خواهد شد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391