برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

رمزگشایی از فسخ یک طرفه قرارداد لاوره

دوشنبه، ۱۶ دی ۱۳۹۲، ساعت ۱۷:۴۰ — گل

یک بند ویژه در قرارداد لاوره وجود دارد که منطبق با ان، رای کمیته انضباطی نسبت به فسخ قرارداد باطل است.

روز گذشته رای کمیته انضباطی در مورد گوران لاوره صادر شد.استقلالی‌ها که می خواستند با خارج کردن نام او از لیست، جا را برای جذب یک بازیکن جدید باز کنند شکایتی را پیش از این در اوائل برج ۹ به کمیته انضباطی بردند و این کمیته سرانجام روز گذشته با توجه به اطلاعاتی که در اختیارش گذاشته بودند، رای به فسخ یک طرفه قرارداد، داد. این اتفاق در حالی رخ می دهد که گوران لاوره بخش اعظمی از مبلغ قرارداد خود را از استقلال طلبکار است و حتی پیرو این موضوع شکایت خود را به فیفا برده.اما آیا از لحاظ حقوقی کمیته انضباطی ما می توانست این قرارداد را فسخ کند؟

در این مورد هوشنگ نصیرزاده صحبت کرد که این کارشناس بحث حقوقی ورزش، توضیحاتی را در این مورد داد. نصیرزاده گفت:«فسخ قرارداد شرایط خاص خودش را دارد و نمی شود بی جهت یک قرار داد را فسخ کرد. اگر یک بازیکن حرفه ای فوتبال بعد از عقد قرارداد، ۴ ماه هیچ حق و حقوقی را دریافت نکند می تواند به صورت یک طرفه می تواند قراردادش را فسخ و شکایتش را نزد فیفا ببرد»

نصیر زاده سپس توضیح داد:« الان به صورت دقیق مشخص نیست لاوره اولین حقوقش را چند ماه بعد از عقد قرارداد گرفته است، اگر این زمان بالای چهار ماه باشد حق با اوست اما اگر زیر این مدت باشد، استقلال دست بالا را در پرونده دارد» گفته می شود رقم قرارداد لاوره حدود ۲۰۰ هزار دلار است و یک بند ویژه در قرارداد او ذکر شده است. طبق این بند باشگاه استقلال موظف بود ۴۰ درصد قرارداد را در ابتدا بدهد و در صورت اهمال در این کار به لاوره این حق داده می شود که در تمرینات تیمش حاضر نشود. طبق همین بند خاص بود که گوران لاوره اجازه پیدا کرد یک طرفه حضور در تمرینات استقلال را تحریم کند. البته او در هنگان خروج از ایران موفق شد تنها ۲۰ درصد قرار داد خود را بگیرد.

البته مسولان استقلال هم که می خواستند به هر نحوی قرارداد را فسخ کنند تا بازیکن جدید جای او بیاورند مستندات خود را به صورت کامل،به کمیته انضباطی ارجاع ندادند و این کمیته بدون انکه بداند این قرارداد چگونه تنظیم شده است در اقدامی عجیب رای به فسخ قرارداد ، داد.

لاوره هم اینک شکایتش را پیش فیفا برده و علاوه بر ۲۰۰ هزار دلار ۱۵۰ هزار دلار هم به عنوان غرامت می خواهد و باید دید سرانجام این پرونده چه می شود.فعلا که استقلال یک بر صفر نسبت به لاوره پیش است اما بعید به نظر می رسد فیفا هم مثل کمیته انضباطی ما یک طرفه سمت و سوی باشگاه آبی‌ها را بگیرد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391