برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

قنبرزاده: در برخی مواقع عدالت در فوتبال ما رعایت نمی‌شود

یکشنبه، ۱۵ دی ۱۳۹۲، ساعت ۱۴:۲۷ — فارس

مدیرعامل باشگاه نفت گفت: متولیان فوتبال ما به علت هجمه‌ها در برخی مواقع عدالت را رعایت نمی‌کنند.

منصور قنبرزاده در خصوص اعتراض باشگاه نفت به داوری و همچنین صحبتهای حسین عسگری مبنی بر اینکه گل نفت به پرسپولیس به اشتباه مردود اعلام شده اظهارداشت: همواره گفته‌ایم که اشتباهات داوری سهوی است و آنهم به این دلیل است که فشار عصبی روی داوران وجود دارد شما تصور کنید اگر این اشتباه برعکس اتفاق می‌افتاد چه هجمه‌هایی علیه داور صورت می گرفت زندگی خصوصی داور را هم مختل می‌کردند.در بازی با سپاهان همه دیدند که چه اتفاقی افتاد و هنوز هم پس از چندین هفته مسائل آن بازی ادامه دارد.

وی ادامه داد: چندین سال گذشته برای یکی از تیم‌های پر طرفدار اتفاقی افتاد و پرچم اشتباه کمک داور باعث شد که او داوری را کنار بگذارد زیرا جو و فشار مطبوعات بسیار زیاد بود. با تمام احترامی که برای داوران قائلم اما آنها از ترس این‌که مورد هجوم مطبوعات و رسانه‌ها قرار نگیرند بیشتر به سمت تیم‌های پر طرفدار قضاوت می‌کنند تا در صورت اشتباه احتمالی هم از انتقادها در امان باشند.

مدیر عامل باشگاه نفت خاطر نشان کرد: تیم‌های کم طرفدار مثل نفت ،سایپا، راه آهن و صبا چون غوغا نمی‌کنند در این زمینه ضرر خواهند کرد به علت بحث فشار روانی که روی داوران است آنها به گونه‌ای قضاوت می‌کنند که کفه ترازو به سمت تیم‌های پرطرفدار باشد زمانیکه برای یکی از تیم‌های پرطرفدار اشتباهی صورت می‌گیرد تا انتهای داستان پیش می‌روند و حتی به ۱۰ سال گذشته برمی‌گردند تا ببینند به حساب حسن، ‌حسین، تقی، نقی و یا هر کس دیگر پولی واریز شده است یا خیر اما من به عنوان مدیرعامل باشگاه حتی پیگیری نکردم که ببینم نام آن کمک داور چیست.

وی افزود: اگر تیم پر طرفدار ضرر می‌کند دو سه برنامه تلویزیونی برگزار می‌شود و به این مسئله می‌پردازند، مسئولان فدراسیون هم در کمیته‌های مختلف مجبور به پاسخگویی در برنامه‌های زنده می‌شوند. معتقدم متولیان فدراسیون تحت فشار تیم‌های پرطرفدار هستند و گاها به همین دلیل عدالت رعایت نمی‌شود. شما ابراهیم زاده را ببینید که با وجود اینکه مربی اخلاق بوده اما تا کنون دو سه بار در این فصل اخراج شده است، باید علت این موضوع را ریشه‌یابی کرد. بعد یک سری از تصمیمات با کدخدامنشی و به علت هجمه‌های فراوان به گونه‌ای حل می‌کنند تا تیم‌ها متضرر نشوند. از آنجایی که می‌گویند مومن باید آینه مومن باشد من هم خواستم نقدهایی به مسئولان فدراسیون داشته باشم. من ایرادی به داوران نمی‌گیرم بلکه ایراد من به عدم حمایت از داوران است که تبعات خود را در پی دارد. زمانی که حمایت عملی از داوران صورت نمی‌گیرد برخی از آنها برای دوری از هجمه‌های احتمالی رو به سمت تیم‌های پرطرفدار می‌آورند.

مدیرعامل باشگاه نفت در خصوص اینکه مسئولان فدراسیون تصمیم گرفته‌اند به علت حضور بازیکنان ملی‌پوش نفت در تیم ملی زیر ۲۲ سال بازی‌های هفته‌های ۲۲، ۲۳ و ۲۴ را تغییر دهند، اظهار داشت: واقعیت این است که ما به دنبال حفظ منافع ملی هستیم و هر کاری از دست‌مان بیاید انجام می‌دهیم. از مسئولان فدراسیون هم انتظار داشتیم عدالت را رعایت کنند و اگر قرار است باشگاه‌ها بازیکنان را در اختیار تیم ملی قرار دهند محکم پای این حرف خود بایستند نه اینکه برای برخی از باشگاه‌ها این موضوع را تعدیل کنند.

وی افزود: همین مسئله باعث شد تا مسائلی درباره عدم عدالت و تبعیض به وجود آید ما همان ابتدا گفتیم اگر باشگاه‌های دیگر بازیکن بدهند مشکلی نداریم اما در غیر اینصورت تیم ما ضربه می‌خورد. ما خواهان تعلیق مسابقات نبودیم این مسئله‌ای بود که بین مسئولان فدراسیون و سازمان لیگ مطرح شد اگر بازی‌ها را به تعویق نمی‌انداختند ما حاضر نبودیم بازیکنان خود را در اختیار تیم ملی قرار دهیم.

قنبرزاده در مورد اینکه آیا با تعویق مسابقاتموافق است، گفت: تعویق مسابقات هم باید منطقی باشد و آن گونه‌ای صورت بگیرد که توافق کرده‌ایم این‌گونه نباشد که ما ۱۰، ۱۲ روز بازی نکنیم و پس از آن برای ما بازی بگذارند. این مسئله باعث می‌شود تا از دور مسابقات خارج شویم و همچنین فاصله امتیازی ما با تیم‌های مدعی هم استرسی برای ما به وجود خواهد آورد. ما نهایتا با این موضوع که بازی‌های معوقه منطقی باشد موافقت کردیم تا سه بازیکن ما در تیم ملی حاضر شوند زیرا دیدم که آنها چهره معصومانه‌ای دارند و عدم حضور آنها باعث می‌شود از لحاظ روحی دچار لطمه شوند. با وجود اینکه ما از این موضوع هم لطمه می‌خوریم اما من تبعات آن را پذیرفتم و اگر مشکلی هم پیش بیاید مسئولیت آن برعهده شخص بنده است اما این در حالی است که برنامه‌ریزی بازی‌های معوقه در زمانی باشد که ما به توافق رسیده‌ایم. این ریسک به ما ضربه می‌زند اما منافع ملی برای ما اهمیت دارد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391