برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

حسن زاده: رای مستند و منطبق با مفاد قانونی آیین نامه انضباطی است

یکشنبه، ۲۲ دی ۱۳۹۲، ساعت ۱۸:۱۲ — باشگاه خبرنگاران

حسن زاده رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در گفت و گو با سایت فدراسیون فوتبال درباره آرایی که در پرونده های اخیر اعلام شده به نکاتی اشاره کرد.

اسماعیل حسن زاده

رئیس کمیته انضباطی درباره رای صادره کمیته انضباطی گفت: رسیدگی به این پرونده چهارماه طول کشید که دو ماه از این تحقیقات در کمیته انضباطی بود و دو ماه هم خارج از کمیته انضباطی پیگیری شد. البته در این چهارماه حدود ۳۵ روز تعطیلی با احتساب پنجشنبه‌ها و جمعه‌ها داشته ایم و می شود دقیق تر گفت که سه ماه از روزی که پرونده کلید خورد تا به امروز که رای صادر شد به طول انجامید.

وی ادامه داد: سه ماه برای رسیدگی و اعلام رای زیاد هم دیر نیست هر چند اهالی رسانه می خواستند که این اتفاق زودتر بیفتد و رای زودتر صادر شود. سه ماه مفید برای این پرونده مهم از نظر کیفی و کمی طبیعی است و آنچه که در رای منعکس شده است برای همه مشخص شده که برای صدور آن زحمات زیادی کشیده شده است. فشارهای رسانه ای زیادی هم وجود داشت که با عجله رای را صادر کنیم اما لازم بود با فرصت به پرونده رسیدگی کنیم و با عجله کار نکنیم. رای مستند و منطبق با مفاد قانونی آیین نامه انضباطی است و امیدوارم که بتواند تاثیر خودش را در جامعه فوتبال بگذارد.

حسن زاده درباره اینکه چرا زودتر از این نمی شد رای را صادر کرد گفت: زودتر از زمانی که رای اعلام شده نمی توانستیم رای را اعلام کنیم چراکه بخش قابل توجهی از کار پرونده توسط حراست وزارت ورزش و جوانان و حراست فدراسیون فوتبال پیگیری شد که از آنها هم تشکر می کنیم چراکه این عزیزان در راستای رسیدگی به پرونده همکاری لازم را داشتند و زمان گذاشتند تا ما بتوانیم به نتیجه برسیم.
رئیس کمیته انضباطی در ادامه گفت: من همانطور که در اولین مصاحبه ام با سایت فدراسیون گفته بودم بازهم تاکید می کنم که حجم قضایی پرونده به مراتب کمتر از حجم رسانه ای بود و گمانه زنی های بیش از حد در این پرونده مطرح شد و همانطور که در دادنامه آمده برخی افراد تبرئه شده اند و حتی برخی که گمان می رفت در این ماجرا دخیل بوده اند، مورد نظر نبودند. آنهایی هم که تقصیراتی داشتند به صورت مشخص تنبیه شدند. در اینجا لازم است بگویم از اهالی فوتبال می خواهیم هر پدیده ناهنجاری را که می بینید خودشان تحلیل نکنند و منتظر تصمیم ارکان قضایی فوتبال ایران باشند. باور کنید برخی جلسات ما تا ۱۰ ساعت در روز و تا ساعات آخر شب طول می کشید به نحوی که فقط برای ادای فریضه نماز جلسه را ترک می کردیم و دوباره بازمی گشتیم تا به آن رسیدگی کنیم.مسلم است که در این پرونده مهمی که در دستور کار کمیته انضباطی بود، چنین جلساتی هم لازم بود.

حسن زاده افزود: آنچه که دلایل و مدراک و مستندات موجود به کمیته انضباطی رسید، ملاک بود که کمیته انضباطی به آن پرداخته است. البته حتی مدارک غیرمستند و بی اساس هم که در پرونده مطرح شده بودند رصد شده است تا رای جامع و کامل و بدون هیچ شبهه ای صادر شود.افرادی هم که در این پرونده محکوم شده اند حق اعتراض دارند و در فرصت قانونی، می توانند به کمیته استیناف اعتراض کنند. ضمن اینکه آنهایی که قبلا با دستور موقت محروم شده بودند مدت محرومیتشان در زمان اجرای حکمشان محاسبه خواهد شد.

رئیس کمیته انضباطی ادامه داد: افرادی که کمیته انضباطی در حکم از آنها نام برده است، از خانواده فوتبال هستند که مقررات فوتبالی حاکم بر رفتار آنها بوده و همانطور که در همه اقشار می تواند لغزش و غفلت از مقررات باشد، در مقوله داوری هم با تاکید بر اینکه جامعه داوری ما خدمات شایسته ای انجام می دهد و سلامت است، رای صادر شده و در این پرونده به غفلت و لغزش افرادی خاص رسیدگی شد که ما یقین داریم جامعه فوتبال این موضوع را به حساب جامعه داوری نخواهند گذاشت. برخی افراد هم مورد تذکر واقع شده اند که هدف این بوده متوجه فعالیت خود در امور فوتبال باشند و هرجایی که لازم شد موارد غیرقانونی را اطلاع دهند.
حسن زاده درباره آرای صادره گفت: این رای در سه بخش صادر شده است که بخش اول مربوط به بازی سپاهان و پرسپولیس در اصفهان بود که از آنجا شروع شد که به بررسی رفتار محسن قهرمانی پرداختیم. بخش دوم مسایل مرتبط با لیگ دسته سوم و بخش سوم مطالبی بود که در حاشیه اتفاقات دو بخش اول ودوم احراز شده است و کمیته انضباطی به آن پرداخته است. در عین حال کمیته انضباطی مصمم بود که با متخلفان برخورد کند و با نهایت عدل و انصاف و رافت و همچنین متناسب بودن تنبیه با رفتار متخلفین را سرلوحه کار خود قرار داده و تا جایی که ممکن بوده تلاش شده تا تنبیهات متناسب با رفتار ارتکابی باشد.

وی در پایان گفت: از رسانه هایی که به طور منطقی و دور از هرگونه افراط و تفریط مسایل را دنبال می کنند و در بعضی موارد به روند پرونده کمک کردند تشکر می کنیم و از برخی از دوستان رسانه ای که تندتر از قانون و متولیان امور حرکت کردند در خواست می کنیم همواره سعی کنند تلاش هایی داشته باشند که سازندگی آنها بیشتر از تخریبشان باشد و بدیهی است ارکان قضایی فدراسیون مستقل بوده و هست و اساسا در انجام وظایف ذاتی خود حاکم به عمل است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391