برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

هاشمیان: قلیان دوپینگ نیست اما با روح ورزش مغایرت دارد

سه‌شنبه، ۱۷ دی ۱۳۹۲، ساعت ۱۰:۰۳ — تسنیم

رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال گفت: قلیان کشیدن بازیکنان تیم زیر ۲۲ سال را به عنوان مسئول کمیته پزشکی به صورت جدی پیگیری خواهیم کرد.

احمد هاشمیان ، در خصوص قلیان کشیدن بازیکنان تیم فوتبال زیر ۲۲ سال عنوان کرد: شب گذشته و بعد از دیدن برنامه ۹۰ متوجه این موضوع شدم و از همکارانم خواستم هر چه زودتر در کمیته پزشکی حاضر شوند تا تشکیل جلسه دهیم و این موضوع را بررسی کنیم.

وی با تاکید بر اینکه قلیان و نیکوتین جزو مواد ممنوعه نیست و دوپینگ محسوب نمی‌شود، افزود: استفاده از قلیان و نیکوتین شاید ممنوع نباشد اما با روح و مرام ورزشی مغایرت دارد و بارها نیز به ورزشکاران‌مان گفتیم که استفاده از قلیان عملکرد حرفه‌ای آنها را کاهش می‌دهد. اکنون نیز این اتفاق در تیم ملی افتاده و موضوع مهمی است که به صورت جدی آن را پیگیری می‌کنیم و به همین دلیل امروز (سه‌شنبه) جلسه ویژه و فوری داریم.

رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال درباره اینکه محرومیتی برای بازیکنانی که قلیان کشیده‌اند در نظر گرفته می‌شود یا نه، گفت: مطمئنا این موضوع را به عنوان مسئول کمیته پزشکی به صورت جدی پیگیری و نتایج آن را اعلام می‌کنیم. نیکوتین جزو مواد ممنوعه نیست اما در سال ۲۰۱۳ در بین مواد نظارتی قرار گرفت و در سال ۲۰۱۴ نیز جزو همین مواد است که تحت نظارت خواهد بود.

هاشمیان یادآور شد: بحث قلیان کشیدن بازیکنان تیم زیر ۲۲ سال یک بحث اخلاقی و ملی است و بازیکن تیم ملی وظیفه دارد در هر زمینه‌ای الگو باشد. این موضوع توسط کمیته پزشکی پیگیری می‌شود و رسیدگی به بحث انضباطی و محروم کردن بازیکنان بر عهده کمیته انضباطی خواهد بود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391