برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

یادداشت: از آن کفشهای پاشنه بلند زشت تا این کفشهای ورزشی زیبا

دوشنبه، ۲ دی ۱۳۹۲، ساعت ۱۱:۴۵ — گل

مدتی هست که سردار دیگر با فوتبال غریبه نیست و اهل فن برای گرفتن سوتی از مصاحبه های او باید تلاش بیشتری به خرج دهند

محمد رویانیان

همین یکی دوهفته پیش بود که در برنامه نود ، به گفته یکی از مربیان فوتبال بانوان ، در یکی از دیدارهای رسمی ، پزشک حاضر در میدان به دلیل پوشیدن " کفشهای پاشنه بلند " از انجام مسؤلیتهای خود بازمانده و صحنه های تأسف بار و در عین حال خنده داری را آفریده .

البته فوتبال ایران کم از این اتفاقات عجیب به خود ندیده است . این نه اولین و نه آخرین باری است که کسی میدان فوتبال را با هر جای دیگری اشتباه میگیرد . اساساً سالهاست که فوتبال و در نهایت ورزش ایران شاهد حضور چهره های ناآشنا یا با ارفاق غیر مرتبط با آن رشته ورزشی میباشد . شخصیتهایی که به تعبیری دوران دشوار آشنایی خود با عرصه فعالیت شان را با همان " کفشهای پاشنه بلند " طی میکنند . در این میان آنهایی که جنم مدیریتی و علاقه داشته باشند ، سرانجام با محیط فعالیت خود آشنا میشوند و افکارشان رنگ و بوی ورزشی هم میگیرد .

رویانیان از جمله چهره هایی است که به همین طریق مرسوم ، وارد صحنه مدیریت فوتبالی شده است . دوران پر فراز و نشیب حضور او در پرسپولیس حکایت سختی همان " دوران آشنایی " است. اما مدتی هست که سردار دیگر با فوتبال غریبه نیست و اهل فن برای گرفتن سوتی از مصاحبه های او باید تلاش بیشتری به خرج دهند . این روزها پرسپولیس با مدیریت فوتبالیزه شده رویانیان ، روی غلتک افتاده و سایه به سایه رقبا در صدر جدول به پیش میرود . هواداران بعد از فترت چند ساله ، از مجموع نتایج بدست آمده راضی اند و به ادامه لیگ امیدوار .

مجموعه بازیکنان و کادر فنی ای که با همت رویانیان دور هم جمع شده اند ، از لحاظ نیروی انسانی کامل به نظر میرسند ، اما سرخپوشان برای قهرمانی به ثبات و آرامش هم نیاز دارند . مسلماً در تیمی که روی نوار موفقیت گام برمی دارد ، هیچ دلیل ورزشی و مدیریتی برای تغییرات وجود ندارد.

اما ابقاء رویانیان با دستهای بسته و بدون پشتوانه مالی مناسب هم کمکی برای برقراری آرامش نخواهد کرد . سردار که پیش از معرفی اولین کاندیدای وزارت ورزش ، تلاش خود را برای حضور بزنگاه در بهترین موقعیت ممکن آغاز کرده بود ، این روزها با ارایه دو پیشنهاد هوشمندانه ، وزارت را برای تعیین تکلیف مدیریت باشگاه به چالش کشیده است . او خوب میداند که پیش شرط اول اش مبنی بر تخصیص بودجه بیشتر ، با توجه به قوانین جدید و محدودیت های مالی وزارتخانه ، احتمالاً مورد موافقت قرار نمیگیرد

اما در صورتی که وزیر روی پیشنهاد دوم سردار به جمع بندی مثبت برسد ، رویانیان از هر لحاظ برنده خواهد بود . او که احتمالاً قرار و مدارهایش را با دو کاندیدای معرفی شده از قبل گذاشته است ، ضمن دست یافتن به منابع مالی مطمئن ، در هیأت مدیره هم کفه ترازو را به نفع خود سنگین خواهد کرد . به هر حال ، هم اوست که این بار افتخار حضور اعضای جدید را به نام خود ثبت میکند و این دینی خواهد بود بر گردن چهره هایی که مدتهاست برای نزدیک شدن به پرسپولیس تلاش میکنند .( بالا گرفتن شایعه خریداری یک باشگاه اروپایی توسط هدایتی در روزهای آتی را هم میتوان تلاشی دیگر در همین راستا ارزیابی کرد )

به هر حال احتمالا ادامه حضور مدیری که " کفشهایش " مدتهاست " ورزشی " شده ، به نفع باشگاهی خواهد بود که برای تداوم مسیر موفقیت آمیز خود به دنبال ثبات و آرامش است . باید منتظر ماند و دید که آیا ندبیر وزیر ورزش با خواست عمومی یکی خواهد شد ؟

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391