برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

کسرایی: سهم باشگاهها از درآمد حاصل از جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل مشخص شد

دوشنبه، ۲۳ دی ۱۳۹۲، ساعت ۱۸:۳۰ — باشگاه خبرنگاران

فدراسیون جهانی فوتبال-فیفا با ارسال نامه ای سهم باشگاهها از درآمد حاصل از جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل را اعلام کرد.

محمدرضا کسرایی-مسئول روابط بین الملل سازمان لیگ برتر گفت:با توجه به دستورالعمل های رسیده از فدراسیون جهانی فوتبال –فیفا و همچنین استعلام های صورت گرفته در رابطه با سهم باشگاهها از درآمد حاصل از جام جهانی۲۰۱۴ برزیل، کمیته اجرایی فیفا مبلغ ۷۰ میلیون دلار را به عنوان حق باشگاههای دارای بازیکن در لیست نهایی تیم ملی در جام جهانی تصویب کرده است.

وی افزود: علاوه بر آن فدراسیون جهانی فوتبال با ارسال ایمیل دریافت فرم‌ها باشگاهها را تائید کرده و این مبلغ به باشگاههایی تعلق می گیرد که بازیکن این باشگاه‌ها در لیست نهایی تیم ملی در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۴ حضور دارند و اگر نام بازیکن در لیست نهایی تیم ملی وجود داشته باشد، باشگاه بر اساس فرمول مصوبه ، درآمدی را بابت حضور بازیکن در مسابقات جام جهانی برزیل خواهد داشت. علاوه بر این حضور بازیکنان در مرحله مقدماتی جام جهانی برزیل در فهرست تیم ملی در این خصوص ملاک نیست.

وی در ادامه بیان کرد: براساس مصوبه کمیته اجرائی فیفا مبلغ ۷۰ میلیون دلار اعلام شده به عنوان درآمد حاصل از جام جهانی به باشگاهها تخصیص می یابد و با توجه به اینکه ۷۳۶ بازیکن (۳۲ تیم ضرب در ۲۳ بازیکن ) در مسابقات جام جهانی حضور دارند و با احتساب کلیه روزهای مسابقات یعنی دو هفته قبل از شروع مسابقات تا یک روز بعد پس از آخرین مسابقه هر تیم در جام جهانی، مبلغ تقریبی ۲۸۰۰ دلار به همراه هزینه های مالیاتی به جهت حضور تیم های ملی در جام جهانی به هر باشگاهی که بازیکن در لیست نهایی تیم ملی دارد، تخصیص می یابد.

کسرایی گفت: از سویی دیگر به عنوان مثال اگر بازیکن A در لیست نهایی تیم ملی حضور داشته باشد و هنگام حضور تیم ملی در جام جهانی عضو باشگاه Y باشد و در تابستان ۲۰۱۳ از باشگاه Yبه باشگاه Z منتقل شده باشد، مبلغ ۴۰۰/۱۰۶ (۳۸ روز ضرب در ۲۸۰۰ دلار) به باشگاههای دو سال اخیرش تعلق می گیرد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391