برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

رسول خطیبی: استعفایم ربطی به تراکتورسازی نداشت

شنبه، ۷ دی ۱۳۹۲، ساعت ۱۹:۳۶ — گل

اول فصل یک مذاکره کوچکی با تراکتورسازی انجام دادم و بین فصل هم یک مذاکره دیگر. البته در حد حرف بود و نه خیلی جدی

رسول پاکی خطیبی

برای مربیگری اش ارزش قایل است. به هر دری نزد تا بماند. هنوز اولتیماتوم نشنیده، رها کرد و رفت. خودش می‌گوید: «باج نمی‌دهم. در مربیگری اجازه نمی‌دهم کسی به من اولتیماتوم بدهد.» شاید به همین خاطر است که زودتر از حد تصور استعفای خود را تقدیم مدیران گسترش فولاد کرد تا برود و برای روزهایی استراحت کند. رسول خطیبی، مرد اصلی داستان ما است. سرمربی جوانی که با گسترش فولاد و از لیگ یک آغاز کرد، به لیگ برتر رسید، پدیده‌های بسیاری پرورش داد و در آخر از مربیگری این تیم استعفا کرد. رسول خطیبی از استعفایش گفت و از اینکه علاقه‌مند است تا گسترش در لیگ برتر بماند البته که با سوال‌هایمان او را کمی هم به سمت تراکتورسازی بردیم. تیمی که خطیبی علاقه‌مند است تا روزی مربی اش شود.

با استعفایت همه را سورپرایز کردی. چه شد که تصمیم گرفتی از گسترش فولاد جدا شوی؟

اتفاق خاصی نیفتاد. من دوستانه از گسترش فولاد جدا شدم تا شاید خون تازه‌ای به رگ‌های این تیم تزریق شود.

اتفاقی افتاده و نمی‌خواهی صحبت کنی یا اینکه واقعا اتفاقی نیفتاده و دوستانه جدا شدی؟

واقعا اتفاقی نیفتاده. گسترش فولاد تیم شهرم است، زحمت زیادی برایش کشیدم و دوستش دارم، پس بهترین جمله این است که برای گسترش آرزوی موفقیت کنم. باید از بازیکنانی که برای تیم تلاش کردند تشکر کنم و البته از زحمات مدیران باشگاه. از این خوشحالم که تیمم شخصیت داشت و فوتبال بازی می‌کرد. به شکلی بازی می‌کردیم که اگر می‌باختیم همه می‌گفتند تیم رسول باشخصیت باخت. فوتبال زیبا انجام می‌دادیم و این برای من خیلی با ارزش بود. در این یکی دو روزه اتفاقاتی رخ داده که شاید اگر بگویم باورتان نشود.

چه اتفاقاتی؟ خب بگو...

اگر قهرمان جهان هم می‌شدم اینقدر با من تماس نمی‌گرفتند یا پیامک نمی‌دادند اما در این یکی دو روزه بالای ۱۰۰۰ پیامک به دست من رسیده و انواع و اقسام شخصیت‌های سیاسی و ورزشی استان از من تشکر کردند. من با تیم ملی به جام جهانی صعود کردم، به جام جهانی رفتم، بازی کردم و قهرمان لیگ هم شدم اما اینقدر که در این یکی دو روزه، مردم و مسوولان استانی به من لطف داشتند در دوره‌های گذشته کمتر نمونه اش را دیده بودم. همین تماس‌ها و همین پیامک‌ها برای من یک دنیا ارزش دارد. یعنی اینکه مردم می‌فهمند من در گسترش فولاد موفق بودم، تیمم زیبا بازی می‌کرد و ۷، ۸ پدیده بومی هم به فوتبال ایران معرفی کردم.

پس مردم حسابی تو را مورد لطف قرار داده‌اند....

باورتان نمی‌شود اما اینها برای من از ۱۰۰ تا قهرمانی بیشتر ارزش دارد. این لطف مردم و مسوولان نشان می‌دهد که کارم را به درستی انجام داده ام.

برای جدایی تو هیچ فشاری از طرف باشگاه وارد نشد؟ مثلا بگویند استعفا بده تا اخراجت نکنیم؟

به هیچ وجه. من کسی نیستم که بخواهم باج بدهم و این رفتارها را تحمل کنم. همه چیز برای یک مربی، فوتبال نیست. فوتبال تمام می‌شود و می‌رود اما ارزش‌ها باقی می‌ماند. باز هم می‌گویم که دوستانه از گسترش فولاد جدا شدم و این دوستی و رفاقت بین من و مسوولان باشگاه می‌ماند و خواهد ماند.

همین مسوولان باشگاه حتی اولتیماتوم هم به تو ندادند؟

نه. چه حالا و چه زمانی که بازی می‌کردم اجازه ندادم که کسی به من اولتیماتوم بدهد. مطمئن باشید تا روزی هم که مربیگری کنم کسی نمی‌تواند به من اولتیماتوم بدهد. یعنی با رفتارم و با شخصیتم این اجازه را به کسی نخواهم داد.

چرا؟

قبل از اینکه به من اولتیماتوم بدهند خودم می‌روم تا دستشان برای تغییر باز باشد.

البته دستیارانت هم از گسترش جدا شدند. نظر خودت بود یا خودشان چنین تصمیمی گرفتند؟

به آنها گفته بودم بروید سر تمرین و کارتان را ادامه بدهید اما به خاطر معرفت و رفاقت با من این کار را انجام ندادند و جدا شدند.

گسترش فولاد با مهدی تارتار در لیگ برتر می‌ماند؟

اعتقاد دارم که تیم، بضاعت بالایی دارد و صد در صد در لیگ برتر می‌ماند. از همه هم خواهش می‌کنم که از گسترش فولاد حمایت کنند. از طرفداران، اهالی رسانه‌ و همه مردم تبریز.

بعد از استعفای تو از مربیگری گسترش فولاد، شایعه حضورت در تراکتورسازی مطرح شد. این دو اتفاق چقدر در استعفایت نقش داشت؟ جواب این سوال را هم بده که خیلی‌ها معتقدند تو به خاطر تراکتورسازی از گسترش فولاد جدا شدی....

این شایعه‌ها را از بیخ و بن تکذیب می‌کنم. اگر قرار بود به خاطر پیشنهاد تیم دیگری، گسترش فولاد را رها کنم نیم فصل این کار را انجام می‌دادم. نیم فصل که دو پیشنهاد فوق‌العاده داشتم اما در گسترش ماندم تا تیم شهرم را کمک کنم. ضمن اینکه از نظر من تراکتورسازی و گسترش فولاد نیاز به آرامش دارند. در آرامش باید از جلالی و تارتار حمایت کرد تا آنها نتیجه بگیرند. در این مورد باور کنید من نخستین نفری هستم که از این دو مربی حمایت می‌کنم تا در آرامش کامل کار خود را انجام بدهند.

یعنی با تراکتورسازی هیچ مذاکره‌ای نشده؟ حتی پیغام و پسغام هم بین شما رد و بدل نشده؟

اول فصل یک مذاکره کوچکی با تراکتورسازی انجام دادم و بین فصل هم یک مذاکره دیگر. البته در حد حرف بود و نه خیلی جدی. الان هم نمی‌خواهم حرفی بزنم که حاشیه درست شود. دوست دارم بستری فراهم شود که جلالی و تارتار در کارشان موفق شوند. آنها نیاز به حمایت دارند و من هم هر کاری از دستم بربیاید برایشان انجام می‌دهم.

سوال آخر را با قلبت جواب بده. دوست داری سرمربی تراکتورسازی شوی یا نه؟

خیلی‌ها دوست دارند و من هم از این قاعده مستثنی نیستم. دروغ که نمی‌توانم بگویم، علاقه‌مندم که یک روز روی نیمکت تراکتورسازی بنشینم اما آن روز باید تمام شرایط مهیا باشد.

خوب سوال را پیچاندی و رفتی سراغ شرایط...

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391