برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

مرفاوی:جلالی به تراکتور بازنمی‌گشت بهتر بود

پنجشنبه، ۲۶ دی ۱۳۹۲، ساعت ۱۷:۳۸ — فارس

سرمربی تیم فوتبال صبای قم گفت: همه ما خانواده داریم و نباید به خانواده هیچ فردی توهین کرد. بی احترامی به مجید جلای کار درستی نبود.

صمد مرفاوی

صمد مرفاوی بعد از تساوی بدون گل تیمش مقابل تراکتورسازی گفت: از اینکه قبل از بازی در کنفرانس مطبوعاتی نتوانستم حاضر شوم، عذرخواهی می کنم. این مسئله به خاطر پروازها بود. ما با توجه به شناخت از تراکتورسازی و می دانستیم این تیم در زمین خودش همیشه از نظر فنی مشکل داشته است با قدرت آمدیم. ما راضی به توهین به یک مربی نبودیم.

وی افزود: با شناخت به تبریزآمدیم می دانستیم خط حمله آن‌ها سرعتیهستند و می خواستیم تمام حرکات حریف را کنترل کنیم. مخالف این هستم که بگویید وقت تلف کردیم. گلر ماوقتی آسیب دیده باید بیرون برود. وقتی او گفت بازی می کنم نمی توانستیم به زور او را بیرون بکشم. اصلا این مسئله عمدی نبود. اصلا دنبال این کارهانیستیم. تراکتورسازی در نیمه اول برنامه ای نداشت واتلاف وقت لازم نبود. در نیمه دوم روی اشتباه مدافع تیم که در پوشش توپ دیر عمل کرد گل خوردیم. تراکتورسازی با توجه به فشار روحی عقب نشست و گل تساوی را زدیم از بازیکنانم به خاطر تلاشی که کردند تلاش می کنم. به برنامه های خود در هر دو نیمه رسیدیم.

مرفاوی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاری در مورد اینکه در ۱۱ بازی گذشته خوب نتیجه نگرفته است، خاطرنشان کرد: من یازده بازی در صبای قم نبودم.از نیم فصل دوم ودر ۸ بازی کنار تیم بودم. توانستیم آرام آرام امتیاز بگیریم و خدا را شکر از لحاظ فنی بهتر شدیم. هفته اول باختیم اما بهتر شدیم و در دو بازی خارج از خانه گذشته ۴ امتیاز گرفتیم. در ادامه بهتر هم خواهیم شد. اینکه جایگاه من تزلزل داشته باشد نیست و ما برای بهتر شدن تلاش می کنیم.

مرفاوی در مورد اینکه اعتراض هواداران گفت: همیشه گفتم هواداران تبریز با تمام وجود تیم خود را تشویق می کنند و نمونه هستند اما در کل فوتبال هواداران از فوتبال دور شدند که این علت دارد و کارشناسان باید این مسئله را بررسی کنند. من که به عنوان مربی فعالیت می کنم اگر تیم من را نخواهد می توانند راحت من را عوض کنند یا اگر هوادار راضی نیست می تواند خیلی محترمانه بگوید اما امروز تعجب کردم که چرا یک مربی باید در این جو مورد توهین قرار بگیرد ما هم خانواده داریم و این شعار‌ها را که نه در شان تماشاگر و نه فوتبال است مشاهده می کنند. این مسئله برای من ناراحت کننده بود. درست است که یک امتیاز گرفتم و امروز مجید جلالی رقیب من بود بسیار ناراحت شدم.اگر مربی را نمی خواهید خیلی راحت بگویید نه اینکه با توهین یک مربی که با شخصیت، مودب، آرام و بدون حاشیه است را زیر پا با شعارها له کنیم. در تیم بزرگی مثل استقلال مربیگری کردم و شاید از این شعارها هم به من دادند اما واقعا چرا؟ نباید شاهد این شعارها باشیم.

سرمربی تراکتورسازی در پاسخ به این سوال که آیا صحبت های دیروز مدیرعامل تراکتورسازی در مورد اینکه هواداران نمی توانند در تغییر مربی دخالت کنند،باعثنشدهواداران امروز آنقدر اعتراض کنند،تأکید کرد: من مربی صبای قم هستم و دخالتی در اینتیم ندارم فقط ناراحتی من از این است که نباید به مربی این بی احترامی شود. چرا آنقدر راحت توهین می کنند و کسی به فکر این مسئله نیست. از طرف جامعه مربیان صحبت می کنم کار تماشاگران تبریز که نمونه هستندخوب نبود. هیچکس مربیان ایران را حمایت نمی کند و زیر بار توهین قرار بگیرد مگر در تمام دنیا مربی را عوض نمی کنند. چرا توهین می شود؟ همه ما خانواده داریم وبرایمان عزیز هستند.

مرفاوی در ادامه گفت: تیم مردمی برای مردم است. هیأت مدیره باید کار خود را انجام دهد من دخالتی در کار تراکتورسازی ندارم. من یک مربی هستم و ازاینکه یک مربی مورد توهین قرار گرفته دفاع می کنم این کار نباید در فوتبال اتفاق بیافتد. مربی که به تماشاگر توهین نکرده است. ممکن است مردم از عملکرد من ناراحت باشند اما باید این را راحت بگویند نه اینکه آنقدر بی احترامی کنند.

وی در پاسخ به این سوال که چرا مجید جلالی بعد از استعفا به این تیم بازگشت، افزود: هم مجید جلالی و هم سایر مربیان برای من قابل احترام هستند. به نظر من جلالی اگر همان موقع که تصمیم گرفت نباید دیگر عوض می کرد من با استقلال قرارداد داشتم بعد از بازی آخر با پیکان از همه خداحافظی کردم و بعد از استعفا دیگر برنگشتم. دخالت در کار جلالی نمی کنم اما به عنوان یک دوست اگر او همان اول که استعفا کرد بر نمی گشت بهتر بود. البته او را راضی به بازگشت کردند اما دیگر نباید از او عذرخواهی کند. هوادار نباید توهین کند. خانواده جلالی خانواده من است. در مورد مربیان دیگر هم این وضعیت ادامه دارد. نباید خانواده فرد زیر پا گذاشته شود.

مرفاوی یادآور شد: من کیفیت لیگ را بالا نمی دانم. از این بازی خروجی خوبی برای تیم ملی نداریم تمام تیم‌ها تدارک دارند اما ما برای دو هفته بعد خود برنامه نداریم.

سرمربی صبای قم خاطرنشان کرد: تراکتورسازی یک یا دو سال قبل با این تیم فرق می کرد. آن موقع یک محیط آرام وجود داشت. امسال یک مقدار از لحاظ روحی روانی این تیم دچار اختلال شد. من در تبریز و تماشاگران فهیم این تیم زندگی نمی کنم. این تیم امسال آرامش نداشت. اگر مشکلی در سکو باشد به زمین انتقال پیدا می کند. وقتی از لحاظ روحی روانی ارامش نباشد روحیه تیم پائین می‌آید. شما سال قبل به اولیویرا فرصت دادید و محیط آرامی را برای او فراهم کردید در حالی که امسال این وضعیت نبود.

وی در پایان گفت: ما به این مسئله که بهتر شویم امیدواریم. انشاالله در بازی‌های آینده بتوانیم در جدول شرایط خوبی را پیدا کنیم تا برای بازی‌های بعدی آرامش پیدا کنیم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391