برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

مازیار - پرسپولیس دو روز بعد از جشن تولد

دوشنبه، ۲ دی ۱۳۹۲، ساعت ۱۷:۵۹ — گل

با دقیق شدن در رفتار و کردار زارع در طول ۹۰ دقیقه شاید بتوان به این نکته پی برد که او با کدام بازیکن یا بازیکنان پرسپولیس مشکل داشت؟

مازیار زارع دیروز شمع ۲۹ سالگی را فوت کرد تا کمی مسن تر از قبل به نظر بیاید.او در اول دی ماه سال ۶۳ در انزلی به نیا آمد و حالا دو روز بعد از توال ۲۹ سالگی اش باید مقابل تیمی قرار بگیرد که حالا برای این بازیکن یک مسابقه ویژه است. زارع که دو مقطع یک و دو ساله در پرسپولیس بود و البته در این تیم سایه ای از آن لیدر موفق خط میانی ملوان را نشان داد بعد از جدایی از پرسپولیس به نوعی با هوادران این تیم در افتاد.

او در روزهای بحرانی پرسپولیس با مربیگری حمید استیلی و دنیزلی بعد از نتایج بد این تیم یک بار با هواداران پرسپولیس در مقابل ورودی ورزشگاه درفشی فر دهان به دهان شد و همان جا گفت :«نگان نباشید چند ماه دیگر می روم تا خیال تان راحت شود.» و البته زارع سر حرفش ماند و با جدایی از جمع سرخ‌ها به انزلی برگشت تا برای تیم محبوبش بازی کند. آن شادی عجیب و خط و نشان هوادران اما کلید رودروریی زارع و هواداران پرسپولیس از بازی رفت ملوان و پرسپولیس در فصل گذشته و در انزلی زده شد. در هفته شانزدهم لیگ برتر در انزلی به مصاف ملوان رفت و به تساوی ۲ - ۲ دست یافت.در این بازی مازیار زارع گل اول ملوان را به ثمر رساند و خوشحالی عجیب و بیش از حدی از خود نشان داد.وی در پایان مسابقه نیز در مصاحبه ای در خصوص اینکه چرا به سمت نیمکت پرسپولیس نرفت گفت:«باید می رفتم که چه شود؟ نرفتم چون کسی را آنجا نمی شناختم.» از طرفی هواداران پرسپولیس هم با اشاره به اتفاقات بازی سال گذشته دو تیم و دیدار پرسپولیس - ملوان که در بازی رفت فینال جام حذفی زارع حاضر نشده بود به تیم سابق خود پنالتی بزند، به رفتار و گفتار این بازیکن در شبکه های اجتماعی واکنش شدیدی نشان دادند و به او پیغام دادند که در بازی برگشت منتظرش هستند! مصاحبه ای که برای ملوان گران تمام شد اما این تقابل زودتر از بزی برگشت دو تیم و در مصاف جام حذفی رخ داد .زارع در اولین فصل بازگشت به ملوان و در آستانه بازی با پرسپولیس در جام حذفی مصاحبه عجیبی انجام داد و حرف هایی زد که خشم هواداران پرسپولیس را برانگیخت.وی در این مصاحبه با اشاره به اتفاقات بازی رفت لیگ دو تیم در انزلی گفت:« شادی بعد از گل من به پرسپولیس حق من و حق شهر من و حق تمامی دوستداران ملوان بود. به کسی ربطی ندارد که من بعد از گل چطور شادی می‌کنم. من از کسی جز خدا نمی‌ترسم و اگر بتوانم در بازی جام حذفی گلی بزنم مطمئن باشید هزاربرابر شادی قبلی‌ام خوشحالی می‌کنم و اگر هم‌تیمی‌هایم گل بزنند هم باز شادی می‌کنم. من جواب آنها را با مصاحبه کردن نمی‌دهم بلکه مصاحبه کردن و حرف زدن کار آدم‌های ضعیف است. من در زمین مسابقه به آن‌ها نشان می‌دهم که مرد عمل هستم و فکر می‌کنم که اگر چهارشنبه روی فرم باشم برای پرسپولیس و هوادارانش خیلی گران تمام می‌شود. جواب مصاحبه بازیکنان را جلوی رویشان می‌دهم تا دیگر از این طور حرف‌ها راجع به من و تیمم نزنند.»

اما این حرف‌ها برای هافبک انزلی چی گران تمام شد و در آن بازی معروف شش بر صفر که اولین روز سرمربیگری گل محمدی در پرسپولیس بود زارع از دقیقه یک تا لحظه ای که جایش را به سعید عزت اللهی جوان بدهد تحت فشار بود و نمایش فوق العاده ضعیفی ارائه کرد تا احمدزاده تعویضش کند. از دلخوری و شکایت تا عقب نشینی بعد از این بازی و اتفاقات حاشیه ای توپ مازیار پر بود و گفت:« کجای آن مصاحبه تند بود. من متهم به این هستم که بعد از گلی که به پرسپولیس زده‌ام خوشحالی کرده‌ام. آیا باید فیلم بازی می‌کردم؟ من برای تیم شهرم و مردم شهرم و برای خودم خوشحالی کردم.من در پایان فصل قبل بازیکن آزاد بودم اما آن‌ها من را درلیست مازاد قرار دادند و از پرسپولیس من را بیرون انداختند. این موضوع را به چه کسی بگویم؟ من ۱۵۰ میلیون از پرسپولیس طلب داشتم. فردا روزی که به اداره مالیات بروم مسوول آنجا به من می‌گوید باید مالیاتت را بدهی نمی‌پرسد که طلبت را از پرسپولیس گرفته‌ای یا نه. بعد من باید چند بار به آقای ایکس یا ایگرگ در باشگاه پرسپولیس زنگ بزنم که به زور می‌آید جلوی دوربین صحبت می‌کند. مردمی که به خانواده من فحش می‌دهید آیا شما می‌توانید از هزار تومان بگذرید؟ من ۱۵۰ میلیون طلب داشتم که دست آخر آن را تبدیل به ۱۱ میلیون کردم... من بعد از گلی که در بازی قبل به پرسپولیس زدم به این خاطر خوشحالی کردم که با آبروی من بازی شده بود و حقم را خورده بودند اما آن‌ها به همه کس من دشنام دادند.» اما در همین مصاحبه تند هم می‌شد نشانه های عقب نشینی او از این جنگ دشوار را پیدا کرد:«من نگفتم وای به حال پرسپولیس اگر من آماده باشم. من عددی نیستم که مقابل تیم بزرگ پرسپولیس یک تنه کاری کنم. من نه با مردم مشکل دارم نه فرد دیگر اما مردم نمی‌دانند چه خبر است. » باز هم یک حرکت عجیبی در بازی برگشت بعد از آن باخت خیلی‌ها علت شکست سنگین ملوان را همان مصاحبه تند مازیار دانستند و حتی محمد احمدزاده و خود ملوانی‌ها هم به صورت غیر مستقیم به آن اشاره کردند تا زارع از موضع اولیه خود عقب نشینی کند.

پیش بینی می ش در بازی برگشت دو تیم در لیگ آن هجمه بازی حذفی به زارع وارد نشود اما زارع که در انزلی و در بازی رفت استارت حاشیه‌ها را زده بود در بازی برگشت لیگ هم دوباره اسیر حاشیه خودساخته شد.در هفته سی و سوم لیگ برتر و آخرین بازی خانگی پرسپولیس که سرخ‌ها با یک گل برنده از زمین بیرون آمدند باز هم در ورزشگاه آزادی علیه زارع فحاشی شد و او در حرکتی عجیب به سمت هوادران پرسپولیس رفت و از آنها خواست با صدای بلندتری علیه او شعار بدهند! با حضور دایی جو تلطیف شد در بازی رفت لیگ فصل جاری هم هواداران پرسپولیس در اویل بازی علیه او شارهایی دادند اما شدت این هجمه با بازی پارسال قابل مقایسه نبود.از طرفی خود زارع هم قبل از بازی مصاحبه ای انجام نداد تا افتقات فصل قبل برایش گران تمام نشود. مازیار بر عکس بازی پارسال در این بازی به اتفاق رافخایی و فشنگچی به طرف دایی رفت تا از او رخصت بگیرد چرا که دایی او را به پرسپولیس برگردانده بود . حالا و در بازی برگشت و در انزلی بار دیگر زارع با لباس ملوان رودروی سرخ‌ها قرار می گیرد و با اینکه بعد از پائین کشیده شدن فتیله اختلاف با هواداران پرسپولیس از سوی این بازیکن توجهات از روی برداشته شده اما باز هم نگاه های ریزبین دنبال حرکات اوست.

چشم باشگاه از اتفاقات سال قبل ترسیده ظاهرا موضع باشگاه ملوان در قبال بازیکنان و اینکه به آنها گفته اند در آستانه بازی با پرسپولیس مصاحبه نکنید هم به همان قصه مازیار برمی گردد و نشان می دهد چشم مسوولان باشگاه از آن مصاحبه جنجالی به شدت ترسیده اما فردا بازی در انزلی برگزار خواهد شد و کسی در استادیوم به قایقران جوان انزلی چی‌ها دشنام نمی دهد تا منتظر واکنش های او باشیم اما با دقیق شدن در رفتار و کردار زارع در طول ۹۰ دقیقه شاید بتوان به این نکته پی برد که او با کدام بازیکن یا بازیکنان پرسپولیس مشکل داشت؟آیا آنهایی که پشت مازیار صفحه می گذاشتند و او را شاکی کردند هنوز در تیم سرخپوش هستند یا از این تیم رفته اند؟ایا فیکس هستند یا روی نیمت می نشینند؟

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391