برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

غلامحسین مظلومی:شورای تامین از ما خواهش می کرد دربی برنده داشته باشد

پنجشنبه، ۲۶ دی ۱۳۹۲، ساعت ۱۰:۴۳ — خبرآنلاین

سرطلایی استقلالی‌ها می گوید پرسپولیسی‌ها می خواستند بازی منچستر و چلسی را بازسازی کنند و بگویند این همان دربی سال ۵۲ است که شش گل زده ایم!

علی فتح الله زاده و علی جباری و غلام حسین مظلومی

غلامحسین مظلومی همچنان روی تخت در منزلش بستری است،کسی سراغی از او نمی گیرد و به قول خودش:«دوستان کم و بیش می آیند و سر می زنند.»سرطلایی استقلالی‌ها در آستانه دربی هفتاد و هشتم برای اتفاق هایی که در هفته جاری افتاد تاسف می خورد و می گوید:«تا به حال چنین چیزی ندیده بودم که تیم‌ها در سطح مدیریت کل و کل کنند و در سایت های رسمی خودشان بیانیه صادر کنند.»برای دقایقی با مظلومی به گفت و گو نشستیم.او درباره حاشیه‌ها گفت و البته هر چقدر فکر کرد نتوانست دربی سال ۵۲ و ماجرای شش تایی شدن تیمش را به یاد بیاورد!

این روزها دو تیم بدجوری به جان هم افتاده اند.انتشار بیانیه‌ها در سایت رسمی دو باشگاه برای نخستین بار است که اتفاق می افتد.

به نظر من برداشت‌ها نباید غیر منطقی باشد.این گونه رفتارها روی افکار عمومی تاثیر منفی می گذارد.بازی حساس است و تیم‌ها به جای اینکه به هوادارانشان انرژی بدهند با هم کل و کل می کنند.به هر حال من متاسفم،دو تیم باید توجه داشته باشند که اخلاق را نبازند.راستش از زمانی که یادم می آید تا به حال چنین اتفاق هایی را ندیده بودم.نمی دانم دلیلش هم چیست اما همه باید شخصیت واقعی خودشان را نشان بدهند و از تیم هایشان حمایت کنند.نباید این اتفاق‌ها باب شود.

فکر می کنید دلیل این اتفاق چه چیزی است؟

راستش نمی دانم،اما دربی بهترین فرصت است تا تماشاگران با فوتبال آشتی کنند.باید افکار مثبت به آنها تزریق شود.من می گویم از زمانی که فروش بلیت اینترنتی شده خیلی‌ها نمی توانند به ورزشگاه بیایند.بچه ۷ ساله شاید ابزار اینکه به اینترنت برود را نداشته باشد.به نظر من سیستم بلیت فروشی را مثل قدیم کنند تماشاگران بیشتر به ورزشگاه‌ها می آیند.می خواستیم مثل اروپایی‌ها باشیم اما باید باور کنیم که ما اروپایی نیستیم.

فکر می کنید چه نتیجه ای در دربی هفتادو هشتم رقم می خورد.بحث های پیش آمده حساسیت این بازی را به نظر بیشتر کرده است.

من به کادر فنی هر دوتیم احترام می گذارم.هم دایی و هم قلعه نویی برای این بازی انگیزه دارند.استقلال اگر بازی را ببرد فاصله اش با پرسپولیس با به ۷ امتیاز می رساند.پرسپولیسی‌ها هم برای اینکه فاصله شان با استقلال را کم کنند دوست دارند که برنده باشند.فکر می کنم که دو تیم برای سه امتیاز می جنگند.البته یک نکته ای را هم بگویم.شکست در دربی پایان همه چیز نیست.باید فراموش نکنیم که حتی اگر تیممان باخت هواداران ما راضی باشند.نباید بازی جوانمردانه زیر سوال برود.

تساوی پی در پی دو تیم روی اعصاب تماشاگران تلنگر می زند.آنها از این شرایط راضی نیستند.خیلی‌ها حتی پای چیزهای دیگر را وسط می کشند و مثلا می گویند اجازه نمی دهند دربی برنده داشته باشد.

راستش در زمان که چنین چیز هایی نبود.حتی وقتی من سرپرست استقلال بودم در جلساتی که با شورای تامین داشتیم آنها از ما می خواستند تا به بازیکنان خود سفارش کنیم که حتما گل بزنند.مسئولان آن زمان شورای تامین می گفتند مردم خیال میکنند ما اجازه نمی دهیم دربی برنده داشته باشد.به همین دلیل از ما خواهش می کردند تا بازیکنان خود را برای بردن ترغیب کنیم.من فکر می کنم حساسیت باعث می شود تا دو تیم تلاش کنند که بازنده نباشند.شاید خیلی‌ها بگویند که دیگر حساسیتی وجود ندارد اما من این نظر را ندارم.

دوست داشتید این بازی را از نزدیک تماشا میکردید؟

فعلا که در بستر بیماری هستم و نمی توانم.از همین تلویزیون بازی را می بینم.امیدوارم که دیدار خوبی از آب در بیاید.

یک بار گفته بودید که در زمان شما کل و کل بین بازیکنان وجود نداشت.

الان هم می گویم.البته کل و کل بین طرفداران طبیعی است و این چیزها باید در فوتبال باشد.در یک بازی بود که ما باید ۸ تا گل به پرسپولیس می زدیم که توپ هایمان توی دروازه نمی رفت.

همان مسابقه ای که بعد از باخت در شهریور سال ۵۲ رقم خورد؟

همان بازی بود اما من یادم نمی آید که شش گل از پرسپولیس خورده باشیم؟سند دارند یا مدرک؟چند باری هم قرار بود بازی منچستر و چلسی را بازسازی کنند و بگویند این پرسپولیس است و آن استقلال و بگویند کلانی گل زده است.

پس خوب یادتان است؟

در آن بازی من گل اول را زدم که قبول نکردند.اگر آن توپ گل شده بود کل قضیه فرق می کرد.اصلا می دانید ما دوست نداریم همه چیز را رو کنیم و بگوییم چنین مسابقه ای وجود داشته است.من آم فراموشکاری هستم.

استقلالی‌ها سراغی از شما می گیرند؟

نه متاسفانه هیچ کس با من در ارتباط نیست.چند وقت قبل تاج و فتح الله زاده آمده بودند.به هرحال همه گرفتار کار و زندگی خودشان هستند و من هم توقعی ندارم.تا الان هم خدا را شکر دست گدایی به سمت کسی دراز نکرده ام و تا جایی که بتوانم خودم تمام کارهایم را انجام می دهم

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391