برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

کار درست همان است که مربیان اعتراض کنند؛ رفتار دایی و ابراهیم‌زاده قابل قیاس نبود

دوشنبه، ۲ دی ۱۳۹۲، ساعت ۱۴:۴۵ — فارس

معاون اجرایی باشگاه راه‌آهن گفت: برخی مربیان کار درستی می‌کنند که در مسابقات اعتراض می‌کنند.

رستم زندی

رستم زندی در خصوص اعتراض باشگاه راه‌ آهن سورینت به قضاوت دیدار با نفت اظهار داشت: در دور رفت هم در دیدار با نفت اشتباهات داوری بود که در نهایت ما بازی را واگذار کردیم زمانی که پس از آن بازی از واحدی داور مسابقه علت گرفتن پنالتی را پرسیدم او گفت که صحنه را ندیده فقط دید که دو بازیکن به زمین خوردند در ۹۰ هم این مسئله اعلام شد که خطای مهاجم بوده نه مدافع در هر صورت‌ آن پنالتی را گرفتند و ما باختیم.

وی ادامه داد: در دیدار برگشت هم داور پنالتی اعلام کرد که مطمئنا این موضوع درست نبوده معتقدم داور تمرکز لازم را در زمین نداشت چندین اتفاق در زمین افتاد که او نتوانست تصمیم بگیرد و به سمت داور چهارم و کمک خود رفت. من در مورد اخراج سامان آقازمانی بحثی ندارم اما بازیکنی که روی بهادر عبدی خطا کرد بازیکن شماره ۲۴ نفت بود که وقتی عبدی خود را زمین زد داور از داور چهارم سوال کرد که کدام بازیکن بوده و او بازیکن شماره ۱۳ نفت را معرفی کرد در حالی که او اصلا در صحنه نبود. حتی بازیکن شماره ۲۴ نفت هم اعتراض زیادی انجام داد اما این مسئله فایده ‌ای نداشت و داور به اشتباه به بازیکن دیگری کارت داد.

معاون اجرایی باشگاه راه‌آهن سورینت با اشاره به دیدار با فولاد خاطرنشان کرد: ما غیر از شکایت نمی‌توانیم کاری کنیم بازی با فولاد در دور رفت هم یک پنالتی برای حریف گرفتند که در نهایت فولاد توانست یک بر صفر به برتری برسد که آن صحنه پنالتی نبود. در هر صورت سیاست ما داد و هوار نیست ما قانونی مسائل را منعکس می‌کنیم اما متأسفانه جوابی هنوز از ناظران دریافت نکرده‌ایم. نمی‌دانیم تا کجا هم می‌خواهد این مسائل داوری ادامه داشته باشد.

زندی در مورد اینکه آیا معتقد است این اشتباهات سهوی و یا عمدی است، گفت: من هیچ وقت اتهام و انگ به داوران نمی‌زنم مطمئن هستم که این اشتباهات سهوی نیست اما اعتقاد دارم یک داور تا کجا حق دارد اشتباه کند این امتیازات از نظر مادی و معنوی ارزش زیادی دارد و برخی تیم‌ها از این اشتباهات متضرر می‌شوند و باید جلوی این مسئله گرفته شود.

وی در مورد اینکه برخی تیم‌ها با اعتراض‌هایی از احتمال ضرر توسط داور جلوگیری می‌کنند،‌ یادآور شد: من پس از بازی به ناظر داوری حرفی زدم که شاید درست هم نباشد اما وقتی این شرایط را می‌بینیم چنین تعبیری به ما دست می‌دهد به او گفتم که برخی مربیان با اعتراض‌های شدید خود کار درستی می‌کنند زیرا دیگر تیم‌شان متضرر نمی شود. ابراهیم‌زاده در دیدار با سایپا یک اعتراض ساده کرد اما متأسفانه او را محروم کردند در حالی که او هیچ گونه اهانتی نکرده بود این مسئله در روزی عنوان شد که محرومیت دایی شب قبل از‌ آن بخشیده شده بود آن وضعیتی که او ایجاد کرد با اعتراض ساده ابراهیم‌زاده قابل قیاس نیست آیا واقعا یک اعتراض ساده محرومیت دارد؟

مدیر تیم فوتبال راه آهن سورینت در مورد اینکه سامان آقازمانی حق حضور در تمرینات را ندارد، تصریح کرد:‌ ما یک جلسه تمرین و بازی با فولاد داشتیم و کادر فنی هم صلاح دید او حضور نداشته باشد در هر صورت او یکی از بازیکنان خوب ما به حساب می آید در آن بازی عصبانی شد و اشتباهی مرتکب شد.

وی در مورد اینکه آیا باشگاه جریمه مالی برای او در نظر گرفته، گفت:‌باید پس از بازگشت‌مان به تهران جلسه‌ای بگذاریم و کمیته انضباطی در این باره تصمیم بگیرد. هنوز مسئله‌ای مشخص نیست و باید جلسات‌مان تشکیل شود.

زندی با اشاره به دیدار راه آهن سورینت مقابل داماش در چارچوب رقابت‌های جام حذفی عنوان کرد: با توجه به اینکه رابطه تماشاگران داماش با آقازمانی خوب نبود ما گفتیم که او سعی کند خویشتن‌داری کند ابراهیم‌زاده هم در آن بازی او را در دقیقه ۹۴ قصد داشت به زمین بفرستد که در پایان هم این اتفاق رخ نداد. اما تماشاگران به او فحاشی کردند و سامان آقازمانی پس از این اقدام تماشاگران به سمت نیمکت داماش رفت و با همه دست داد در نهایت هم ما با اسکورت پلیس به سمت رستوران رفتیم که در پایان زدند شیشه ماشین ما را شکستند پس از تمام این اتفاقات کمیته انضباطی سامان آزمانی را ۲ میلیون جریمه کرد.

وی ادامه داد: زمانی که علت این موضوع را از کمیته انضباطی پرسیدیم آنها گفتند جهانی داور پیشکسوت نماینده کمیته انضباطی بوده و اعلام کرد که آقازمانی هواداران را تحریک کرده وقتی با خود جهانی صحبت کردیم او گفت من چیزی ندیدم یک سرباز به من گفت که آقازمانی تماشاگران را تحریک کرد. باید دید حرکت تحریک‌آمیز چیست. آخر نمی شود با حرف یک نفر در مورد کسی تصمیم گرفت. این مسائل برای ما مشکل‌ساز می‌شود باید مسئولان با دقت بیشتری به این موضوع نگاه کنند.

زندی در مورد اینکه آیا او همچنان سرپرست تیم است و قرار نیست حسین پاشایی این عنوان را بر عهده بگیرد تصریح کرد: قرار شده تا پایان فصل من این سمت را بر عهده داشته باشم نمی‌خواستیم پاشایی را از لیست خارج کنیم زیرا شاید در جریان مسابقات به او نیاز شد تا در ترکیب تیم قرار بگیرد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391