برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

مجید نامجو مطلق: کسی دست بچه های ما یک نخ هم سیگار ندید

چهارشنبه، ۲۵ دی ۱۳۹۲، ساعت ۱۳:۱۸ — خبرآنلاین

بازیکن سابق تیم ملی می گوید در فوتبال ایران اگر فریاد بزنی کارت خیلی زود پیش می رود.

مجید نامجو مطلق حرف های زیادی برای گفتن دارد؛اتفاقاتی که در چند روز اخیر بین دو باشگاه استقلال و پرسپولس افتاده باعث شده تا او بگوید:« من سابقه زیادی در فوتبال بازی کردن دارم،دربی های زیادی را هم دیده ام اما واقعا تا به حال چنین چیزی ندیده بودم که دو باشگاه این طور با هم بجنگند.»با بازیکن سابق،پرسپولیس استقلال و تیم ملی درباره موضوعات مختلفی به گفت و گو نشستیم.از شرایط این روزهای فوتبال ایران گرفته تا تیم ملی،استقلال،پرسپولیس،دربی و البته استفاده بازیکنان از دخانیات.

بحث روز درگیری بین دو باشگاه استقلال و پرسپولیس است.آن هم به صورت رسمی و در سایت های رسمی دو باشگاه.

در این چند سالی که در فوتبال بودم هرگز چنین چیزی را ندیده ام.اولین بار است که میبینم دو باشگاه اینطور مقابل هم موضع گرفته اند.توهین کردن مدیران از یک طرف و موضع گیری رسمی که در سایت های آنها منتشر می شود ماهیت بدی دارد.به نظرم یکی از مشکلات فوتبال ما همین رفتارهاست.دوستان می خواهند با شلوغ کاری کنند تا نتیجه بهتری بگیرند.این ازمضرات فوتبال ما است که هر کس صدای بلند تری داشته باشد کارهایش پیش می رود.شما در طول یک فصل چند بار دیده اید که مدیران بارسلونا،رئال و یونتوس مصاحبه کنند؟شاید به سه بار هم نرسد.اما مدیران ما هر روز روی جلد روزنامه‌ها هستند و عکس شان در سایت های خبری منتشر می شود.این اتفاق در کنار مسائل داوری،حاشیه های فراوان،بازی نکردن بازیکنان و ...باعث شده تا فوتبال ما اسیر خیلی از مشکلات شود.

بحث داوری را پیش کشیدید.در زمان شما از این اتفاق‌ها می افتاد که بازیکنی به سمت یک تیم غش کند،یا ...

الان شرایط خیلی فرق می کند.اجازه بدهید یک چیز را برای شما بگویم.فساد زمانی می آید که نفع مادی وجود داشته باشد.در زمان ما پولی وجود نداشت که بخواهد داور به سمتی غش کند.متاسفانه در زمینه این اتفاق‌ها فقط حرف از برخورد می شود و اتفاقی نمی افتد که آن هم دلایل زیادی دارد و همه به خوبی می دانند.راستش وقتی ماجراهایی را که اتفاق افتاد را از برنامه های تلویزیونی و رسانه‌ها دیدم وشنیدم شاخ در آوردم.من می گویم اگر قهرمانی بی گناه است چرا با آبروی مردم بازی می کنید؟اگر کاری انجام داده است این نوع جریمه درست نیست.در فوتبال روز دنیا اگر از این اتفاق‌ها بیفتد مجرمان تا ابد محروم می شوند.حتی در فوتبال آلمان و ایتالیا مشاهده شده که داوران را به زندان انداخته اند.به هر حال امیدارم که قهرمانی کاری نکرده باشد.

بحث دیگری که از هفته گذشته در فوتبال ما رایج شده،قلیان کشیدن بازیکنان با لباس تیم ملی است.

این مسئله از دو جنبه قابل بررسی است.قلیان کشیدن در جامعه ما فراگیر شده است.در هر مکانی و با هر شرایط سنی مشاهده می شود.مشکل اصلی اینجاست.قلیان کشیدن در جامعه ما عادی شده است و وقتی یک کاری عادی می شود دیگر جرم تلقی نمی شود.اما احترام لباس تیم ملی نباید از بین برود.ارزش پیراهن ملی باید طوری باشد که بازیکنان آن را ارزان از دست ندهند.باید بدانند که اسم تیم ملی حرمت دارد،اسم تیم ایران حرمت داردو...البته من از دید خلافکاری به این ماجرا نگاه نمی کنم،از جنبه الگویی و بدرفتاری آن را می بینم.به عقیده من مشکل در مدیریت باشگاه‌ها است.فرق ما با فوتبال روز دنیا در همین چیزها است.فرق فوتبال آماتور ما با فوتبال حرفه ای نابلد بودن مدیران است.شما نمونه ای سراغ دارید که خود باشگاه‌ها بازیکنی را که خلاف کرده است محروم کنند؟فوتبال ما شده نتیجه گرایی و به همین دلیل بازیکن سالاری رواج پیدا کرده است.

در زمان شما هم بازیکنان دخانیات مصرف می کردند و ...

بله اما کسی از مردم عادی دست بچه های ما یک نخ هم سیگار ندید.زمان قبل تر از ما هم بود،حالا هم هست و باز هم خواهد بود منتها رفتاری که بازیکنان آن زمان داشتند با رفتار بازیکنان امروز فرق می کند.

با همه این شرایط و به وجود آمدن تمام این حاشیه‌ها روز جمعه قرار است استقلال و پرسپولیس در دربی به مصاف هم بروند.شرایط این بازی را چطور می بینید؟

به نظر نسبت به دربی های دیگر جذاب تر می شود.آن هم به این دلیل است که دو تیم در کورس قهرمانی قرار دارند.استقلال در چند سال اخیر مدعی بوده اما پرسپولیس فاصله زیادی داشته است.امسال شرایط نزدیک است و پرسپولیس اگر استقلال را شکست دهد می تواند همچنان در کورس باقی بماند.این شرایط برای استقلال هم وجود دارد.آنها ۴ امتیاز بیشتر از پرسپولیس دارند و من می گویم اگر دربی را ببرند ۹۰ درصد راه قهرمانی را طی کرده اند.اگر از دید فنی بخواهیم به این بازی نگاه کنیم باید بگویم که پرسپولیسی‌ها هجومی تر،پر تحرک تر و سرعتی بازی می کنند.ضمن اینکه قدرت جوانی در این تیم وجود دارد.در طرف دیگر هم استقلالی‌ها ویژگی تجربه را دارند و می توانند به خوبی روی آن مانور دهند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391