برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

اولیایی: در سالهای اخیر به جای دربی،توپ بازی دیده ایم

جمعه، ۲۰ دی ۱۳۹۲، ساعت ۰۰:۱۴ — اوج نیوز

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال گفت:اگر رسانه‌ها در این هفته به داد این فوتبال برسند و به کمک دربی بیایند،فکر می کنم ورزشگاه آزادی برای دربی تا حدود ۸۰ هزار تماشاگر را در خود جای بدهد.

کاظم اولیایی

سید محمد کاظم اولیایی درباره دربی پرسپولیس و استقلال و اینکه گفته می شود اگر رسانه‌ها به این بازی نپردازند،کیفیت مسابقه بالاتر می‌رود عنوان کرد:فوتبال ورزش مورد حمایت مردم است و ارزش و اعتبارش به این است که مردم را در کنار خود داشته باشد.اگر کاری کنیم که میان فوتبال و جامعه بیش از این که هست فاصله بیفتد،تاثیرات منفی و غیرقابل جبران زیادی پدید خواهد آمد.

وی ادامه داد:من به عنوان عضوی از خانواده فوتبال نه تنها معتقدم نگاه رسانه‌ها باید به دربی نباید کم شود بلکه از دوستان رسانه ای می خواهم بیش از این به دربی بپردازند.دربی بازی بزرگی است و به اندازه قدمتش ارزش و اهمیت دارد.سال ۷۳ در بازی جنجالی آن همه نگاه رسانه ای به این مسابقه بود ولی دیدیم در آن دیدار هر دو تیم تا پیش از قطع جریان بازی نمایش قابل قبولی ارائه کردند و یک هفته بعد در مسابقه بندر عباس که بدون حضور تماشاگر و عدم توجه رسانه‌ها برگزار شد،روی نیمکت دو تیم افرادی بودند که در هنگام برگزاری مسابقه چرت می زدند.حالا که متاسفانه به دلایلی شاهد عدم استقبال تماشاگران از مسابقات هستیم،باید کاری کنیم که دربی حال و هوای این فوتبال را تغییر دهد.

مدیرعامل اسبق استقلال درباره دلایل کیفیت پایین دربی در برخی مسابقات سالهای گذشته دو تیم گفت:وقتی ترس و اضطراب از نتیجه در میان ارکان دو باشگاه به وجود بیاید همین می شود که در این سالها دیدیم و راه گریزی نیست.بازیکن به مربی اش نگاه می‌کند و مربی،مدیر را می بیند.موقعیکه رنگ رخساره مدیر،نشان بدهد او مضطرب است،مربی اعتماد به نفسش را از دست می دهد و بازیکن هم با مشکل وارد زمین می شود.اینچنین است که در سالهای اخیر به جای تماشای دربی،توپ بازی دیده ایم.در حالیکه مردم توپ بازی را دوست ندارند و دربی را می خواهند.یک مسابقه سرتاسر هیجان و جذابیت و افت و خیز.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا به نظرش در بازی روز جمعه آینده هواداران دو تیم از دربی استقبال می کنند یا نه اظهار داشت:اگر رسانه‌ها در این هفته به داد این فوتبال برسند و به کمک دربی بیایند،فکر می کنم ورزشگاه آزادی برای دربی تا حدود ۸۰ هزار تماشاگر را در خود جای بدهد.در غیر این صورت پیش بینی من این است در مسابقه استقلال و پرسپولیس زیر ۵۰ هزار نفر به ورزشگاه می آیند و این اتفاق کم از یک فاجعه برای فوتبال ما نخواهد بود.

مدیرعامل پیشین استقلال درباره اینکه آیا جنگ های لفظی میان رویانیان و فتح الله زاده را در راستای جذاب کردن دربی تلقی می‌کند یا نه گفت:کری خوانی می تواند به جذابیت مسابقه کمک کند اما بیان برخی جملات واقعا،فوتبال را سبک می کند.گاهی اوقات جملات سخیفی را می شنویم و می خوانیم که هیچ کمکی به جذابیت مسابقه نمی کند و اتفاقا اثر معکوس دارد.

اولیایی افزود:توصیه من به رویانیان و فتح الله زاده این است که با زبان روز کری بخوانند نه با زبان دیروز.اینکه مرتب بگوییم مثلا در سال ۵۲ چه اتفاقی افتاده و از آن طرف دو قهرمانی در آسیا داریم کمکی نمی کند.در سالهایی که من در باشگاه استقلال مسولیت داشتم هم چنین مواردی میان دو باشگاه وجود داشت اما سعی می کردیم کاری کنیم که در نهایت باعث توجه بیشتر افکار عمومی و ارتقا سطح کیفی بازی شود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391