برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

پشت پرده ابقای رویانیان و فتح‌الله‌زاده

یکشنبه، ۱ دی ۱۳۹۲، ساعت ۱۵:۳۱ — قانون آنلاین

جنجال خبر تغییر مدیران عامل فعلی دوباشگاه پرسپولیس و استقلال روز گذشته در شرایطی با بیانیه وزارت ورزش در خصوص ابقای رویانیان و فتح‌الله زاده آرام گرفت که اخبار درون وزارت ورزش حکایت از قطعیت برکناری مدیران این دو باشگاه توسط وزیر ورزش و جوانان دارد.

علی فتح الله زاده و محمد رویانیان

جنجال خبر تغییر مدیران عامل فعلی دوباشگاه پرسپولیس و استقلال روز گذشته در شرایطی با بیانیه وزارت ورزش در خصوص ابقای رویانیان و فتح‌الله زاده آرام گرفت که اخبار درون وزارت ورزش حکایت از قطعیت برکناری مدیران این دو باشگاه توسط وزیر ورزش و جوانان دارد.

موج ایجاد تغییرات در ترکیب هیات مدیره دو باشگاه پایتخت نشین پرسپولیس و استقلال هفته گذشته در رسانه‌ها مطرح و به جنجالی بزرگ بدل شد. اتفاقی که محمد رویانیان را به کناره‌گیری موقت واداشت و علی فتح‌الله‌زاده را هم به شدت برافروخت تا مصاحبه های تند علیه تشکیلات وزارت ورزش را در دستور کارش قرار دهد.

دیروز اما در شرایطی که همه رسانه‌ها منتظر معرفی جایگزینان مدیران فعلی سرخابی‌ها بودند، خبری جالب روی سایت خبری وزارت ورزش و جوانان قرار گرفت. خبری که در آن محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان هرگونه تغییر در ترکیب هیات مدیره و علی الخصوص مدیران عامل پرسپولیس و استقلال را منتفی اعلام و به نوعی حکم ابقای رویانیان و فتح الله زاده را هم صادر کرد. تصمیم هوشمندانه ای از سوی وزیر که به نوعی آرامش را به درون این دو باشگاه برگرداند.

واکنش محمد رویانیان به خبر ابقایش جالب بود. او که خوب می داند پرسپولیس تیم برنده این روزهای لیگ است و هیچ عقل سلیمی هم به ترکیب تیم برنده دست نمی زند، با همین حربه برای وزیر ورزش شرط گذاشت. شروطی که اتفاقا کاملا همسو با خواسته های چند هفته اخیرش بود و از طرح آن هم ابایی نداشت.

او در بخشی از نامه خود که خطاب به وزیر ورزش نگاشته شده و بخشی از آن هم در سایت باشگاه پرسپولیس به نمایش در آمده، از گودرزی خواسته دو فرد دارای تمکن مالی را به ترکیب هیات مدیره این باشگاه اضافه کند. او نوشته:« در شرایطی که برخی تیم‌های لیگ برتری از بودجه کلان و دولتی بهره‌مند بوده و همواره در رفاه و آرامش هستند پرداخت بودجه ۱۰ میلیارد تومانی مصوب مجلس محترم شورای اسلامی که تنها یک میلیارد تومان آن به باشگاه پرداخت شده خواسته منطقی و معقول بنده است و اگر به دلیل موانع قانونی و سایر ملاحظات امکان پرداخت این بودجه به باشگاه وجود ندارد با اضافه شدن دو فرد علاقمند به پرسپولیس، واجد صلاحیت و دارای تمکن مالی بالا به هیات مدیره موافقت شود تا در کنار درآمدزایی‌های دیگر بتوانیم به تعهدات خود در قبال تیم فوتبال و سایر امور باشگاه عمل نماییم. افراد مورد نظر برای حضور در هیات مدیره باشگاه نفراتی هستند که آمادگی خود را به بنده اعلام کرده‌اند.»

رویانیان از فرصت دست داده سعی دارد بهترین بهره را ببرد. او که اخیرا با علی پروین به شدت زاویه پیدا کرده از وزیر ورزش خواسته این عضو پرنفوذ هیات مدیره را برکنار و حسین هدایتی و علی انصاری دو مرد اقتصادی متمول را به جمع مدیران پرسپولیس اضافه کند. اقدامی که از نظر رویانیان، هم تشکیلات مدیریتی این باشگاه را یکدست می‌کند و هم بخشی از مشکلات اقتصادی پرسپولیس را حل خواهد کرد.

علی پروین هم البته در همه این روزهای پر مشکل بیکار ننشسته. او که اتفاقا از روابط حسنه ای با وزیر ورزش برخوردار است، در جلساتی پی در پی محمد رویانیان را تا آستانه برکناری پیش برد اما شرایط خوب پرسپولیس در لیگ برتر و صدرنشینی این تیم در نهایت محمود گودرزی را از رخداد چنین تغییراتی منصرف کرد.

نکته جالب توجه این قضیه بازی برد بردی است که رویانیان به زعم خود آغاز کرده. او که فکر می‌کند حالا بهترین فرصت را برای گرفتن امتیاز از وزیر ورزش دارد، سعی خواهد کرد به همه اهدافی که در سر می پروراند، برسد. اهدافی که از طریق آن هم می خواهد علی پروین و تیم همراهش را در هیات مدیره پرسپولیس حذف کند و هم حسین هدایتی و علی انصاری را به عنوان دو عضو متمول در کنار خود قرار دهد. رویانیان البته خوب می داند محمود گودرزی به شدت مخالف حضور این دو مرد متمول در باشگاه پرسپولیس است و برای آینده پیش روی خود و البته تحت فشار گذاشتن وزیر ورزش نیاز دارد برنامه ای دیگر را در سر داشته باشد.

همه اینها در شرایطی است که منابع درون وزارت ورزش از ایجاد تغییرات قطعی در دو باشگاه پرسپولیس و استقلال خبر می دهند و وزیر ورزش به دنبال یک فرصت مناسب برای این کار است. هرچند که به نظر می رسد مقاومت محمود گودرزی در مقال خواسته های عجیب رویانیان و فتح الله زاده در نهایت این دو را مجبور به کناره گیری از جایگاه فعلی خود خواهد کرد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391