برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

آخرین میراث خسروی برای گیلان؛ سقوط داماش!

پنجشنبه، ۱۹ دی ۱۳۹۲، ساعت ۲۰:۰۳ — گل

سرمایه گذاری در فوتبال گیلان با توجه به لنگ بودن کمیت مسائل اقتصادی در گیلان همیشه یکی از مشکلات فوتبال این خطه بوده است.

امروز و فردا کردن‌ها و قول های بی ثمر دادن برای داماش بالاخره به پایان رسید و کم کم فیتیله این چراغ به آخر رسید تا همین کور سوی رشت برای فوتبالش به یاس تبدیل شود. از بی پولی های دو فصل اخیر این تیم گرفته تا رفتن بازیکنان این تیم در فصل جاری تا حال که نوبت به فروش ساختمان باشگاه رسیده است. ساختمان ۱.۷ میلیارد تومانی داماش هم با به مزایده گذاشته شد و با فروش رفتن احتمالی اش، جزئی از خاطرات فوبالی مردم رشت شد و به تاریخ پیوست و البته خانواده خسروی هم جزئی از خاطرات مردم رشت شدند و کم کم این خاطرات با فروختن تک تک اموال خسروی از خاطر مردم محو می شوند. داماش و کم کم آب شدن و به حراج گذاشته شدنش تمام رشتی‌ها را به یاد خشک شدن سپیدرود می اندازد که آرام آرام روزهای تلخی را تجربه کرد و حال این روزها آنهم با همین مشکلات مالی در لیگ دسته دوم در حال دست و پا زدن برای بقا است. بعد از چند باخت متوالی جو در باشگاه طوری رقم خورده که خیلی‌ها ترجیح می دهند روزه سکوت بگیرند و حرفی نزند و از سوی دیگر سکوها هم تبدیل به شنبه بازاری شده که هر کس حرف خودش را قصد دارد به کرسی بنشاند. یکی از رفتن عابدینی سخن به میان می آورد دیگری بازیکن را مقصر می داند و یکی هم به زمین و زمان حرف درشت می زند. شاید همین از دست دادن سکوها بود که تیم را در چند بازی اخیر که می توانست به راحتی امتیاز بگیرد زمینگیر کرد. اتفاقات بازی با فولاد نشان از این تفرقه بنیادی در روی سکوها دارد. سکوهایی که خود را تیفوسی می نامند اما گویا بیماری بدجوری در بین آنها رخنه کرده است. حتی اختیار از دست افراد مسئول هم خارج شده و آنها نیز فقط می توانند تهدید کنند و دنبال علاج برای درمان نیستند. داماش بیشتر از هر چیز این روزها احتیاج به آرامش در روی سکوها دارد نه به شعار های رادیکالی که سر داده می شود. به دست آوردن ۱ امتیاز از ۵ بازی خودش بدون شک گویا بسیاری از مسائل است و بازی پیش رو با سپاهان نیز می تواند این رکورد اسفناک را برای داماش تداوم بخشد.

داماش تیمی است که انتخاب شده تا سقوط کند. چند بازی پیش روی داماش در خانه می تواند ضامن بقای این تیم در لیگ باشد بشرطی که آنها دو دستگی را در تیم کنار بگذارند. رفتن ناظمی‌ها و عابدینی‌ها و مرغوب‌ها از تیم در این برهه از گره ای از تیم باز نمی کند و گره ای می شود که حتی با دندان نیز باز نمی شود . البته با راه ندادن تماشاگران و خطی نامیدن کسانی که شعار رادیکالی می دهند هم سکوها را آرام نمی کند این به اصطلاح بی انضباط‌ها همان هایی یارهای غار دیروز هستند. شاید گفتن از نرفتن‌ها این روزها برای خیلی‌ها تلخ باشد اما علاج کار این است که فعلا باید داماش را در لیگ حفظ کرد نه اینکه به فکر حیا کردن‌ها بود. تیمی که بازیکن ۲۲۰ هزار یورویی می دهد و درعوض بازیکن ۵۰ میلیونی به خدمت می گیرد و خروجی هایش بیشتر از ورودی هایش است باید با بی پولی‌ها سر کند. این روزها در دفاع اگر بازیکنی مصدوم شود باید هافبک دفاعی تیم نقش دفاع آخر تیم را بازی کند تمام توانش همین قدر است. وقتی مهاجم تیم برای جبران نداشته همانند چسب زخم در هر جایی به کار برده می شود نتیجه اش بازی است که برای خیلی‌ها بی برنامه جلوه می کند. حال که کسی ما را دوست ندارد اگر کمی از بیرون به قضیه نگاه کنید می بینید داماش هم همانند سپیدرود در حال خشکیدن است. این روزها باید پشت هم بود و دیگر همه می دانند ابرار مرامش خط قرمز کشیدن نیست . بازی های پیش روی داماش در خانه می تواند این تیم را در لیگ باقی نگه دارد به شرطی که هر کسی یک ساز کوک نکند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391