برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

تاج: به داماش کمک نمی‌کردیم ۱۰۰ امتیاز از ما کسر می‌شد

چهارشنبه، ۴ دی ۱۳۹۲، ساعت ۱۴:۴۲ — فارس

رئیس سازمان لیگ گفت: به تیم‌های لیگ دسته اول فرصت می‌دهیم تا ورزشگاه‌های خود را برای حضور در لیگ برتر آماده کنند.

جلسه هم‌اندیشی مسئولان سازمان لیگ با مدیران رسانه‌‌ای باشگاه‌های لیگ دسته اول صبح امروز در سازمان لیگ برگزار شد. در این جلسه باشگاه‌ها استقبال چندانی نکرده بودند و مدیران رسانه‌ای کمی در اولین جلسه هم‌اندیشی حاضر شده بودند. در بین مدیران رسانه‌ای،رمضانی مدیرعامل باشگاه پاس حضور داشت. در این جلسه که مهدی تاج رئیس سازمان لیگ، بهمنی مدیر روابط عمومی سازمان لیگ، محمودزاده رئیس سازمان لیگ آزادگان، کسرایی حضورداشتند اما بهروان به علت حضورش درشهرستان در این جلسه غایب بود.

*تمام قوانین لیگ برتر در لیگ دسته اول اجرا می‌شود

مهدی تاج در واکنش به این موضوع که استقبال اندکی از این جلسه صورت گرفته، تصریح کرد: این اولین جلسه‌‌ای است که ما برگزار می‌کنیم و استقبال کم باشگاه‌ها طبیعی است. ما قصد داریم تاتمام قوانینی که درAFCبرای لیگ برتر مدنظر گرفته می‌شود را در لیگ دسته اول اجرایی کنیم.

وی ادامه داد:‌ AFC نمی‌داند که قرار است کدام تیم‌ها به لیگ قهرمانان آسیا و یا لیگ برتر صعود کنند به همین دلیل تمام تیم‌ها باید امکانات لازم را داشته باشند به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم تمام لیگ‌های اول، دوم و سوم را متمرکز کنیم تا قوانین یکسانی داشته باشند. از امروز هم این امر اجرایی خواهد شد و طبق یک نامه‌ای که ابلاغ می کنیم خیلی سفت و سخت پای این مسئله خواهیم بود. این مسئله شاید سخت و تند باشد اما لازم است ما بهترین شرایط را نسبت بهتاریخ گذشتهداشته‌ایم و توانسته‌ایم ۹۰۸ امتیاز کسب کنیم حالا باید این روند را حفظ کنیم این مسئله یک برند برای ماست.

*اگر به داماش کمک نمی‌کردیم ۱۰۰ امتیاز از ما کسر می‌شد

رئیس سازمان لیگ با اشاره به کمک به تیم فوتبال داماش برای حضور در دیدار مقابل استقلال یادآور شد: اگر ما به داماش کمک نمی‌کردیم این تیم برای بازی بعد هم با مشکل روبرو می‌شد و این یک خلل در لیگ منظم ما به وجود می آورد. ما به خاطر لیگ منظم صد امتیاز گرفته بودیم که پس از این امر باعث می‌شد ۱۰۰ امتیاز از ما کسر شود و پایین‌تر از تیم‌های قطر و کویت قرار می‌گرفتیم.

وی افزود: ما باید تلاش کنیم تا ورزشگاه‌هایمان شرایط ایده‌آل داشته باشد. اگر ورزشگاه‌های ما از لحاظ استاندارد از ۱۱ ورزشگاه کمتر شود ما باز هم سقوط خواهیم کرد. به هر حال باید این مسائل را در نظر بگیریم سازمان لیگ تمام تلاش خود را می‌کند و به تیم‌‌ها هم کمک می‌کند هم‌اکنون هنوز سازمان لیگ زیر بار برخی بدهی‌ها گرفتار است.

*فاز اول نقش جهان اجرایی می‌شود

تاج با اشاره به احداث ورزشگاه نقش جهان، تأکید کرد: آنچه مسلم است این است که فاز دوم ورزشگاه نقش جهان اجرا نمی‌شود ما برای اجرایی شدن فاز اول حداقل‌ها را اعلام کردیم خود من هم با استاندار اصفهان جلسه‌ای برگزار کردم آنها هم از جایی پول گرفتند که حالا نمی‌خواهم بگویم از کجا بوده اما در مجموع فاز اول این ورزشگاه اجرایی می‌شود که همان ۴۰ هزار نفر است معتقدم نیازی هم به فاز دوم نیست اگر توانستم آن را اجرایی کنم خوب است.

رئیس سازمان لیگ با اشاره به ورزشگاه حافظیه شیراز، تصریح کرد: ورزشگاه فجر سپاسی هم‌اکنون به ورزشگاه‌های استاندارد اضافه می‌شود. نواقص این ورزشگاه رفع می‌شود تنها نور این ورزشگاه باقی مانده که این موضوع هم برطرف خواهد شد. با اضافه شدن ورزشگاه فجر سپاسی تعداد ورزشگاه‌‌های استاندارد ما به ۱۴ ورزشگاه می‌رسد باید این شرایط را حفظ کنیم رقبایمان نایستاده‌اند و آنها هم تلاش می کنند.

*تیم‌هایی که ورزشگاه استاندارد نداشته باشند اجازه حضور در لیگ برتر را ندارند

تاج با اشاره به اینکه تیم‌های صعود کننده به لیگ برتر باید تمام شرایط لازم را داشته باشند، عنوان کرد: ما نامه‌ای خواهیم نوشت و اعلام می‌کنیم که اگر تیم‌های صعود کننده به لیگ برتر ورزشگاه‌های استاندارد A کنفدراسیون فوتبال آسیا را نداشته باشند اجازه نمی‌ دهیم تا در لیگ برتر حاضر شوند. ما برای این موضوع هم وقتی در نظر می‌گیریم و الزامی است که این مسئله وجود داشته باشد این را هم در نیم‌فصل می‌گوییم که نگویند وقت لازم برای این موضوع را نداشتیم و بعد که اجازه حضور تیم‌ها را ندادیم نیایند دولت، نمایندگان مجلس و استاندار را به جان ما بیندازند به جای اینکه چنین کاری کنند از حالا اقدامات لازم را برای این کار فراهم کنند.

وی در مورد اینکه برخی تیم‌‌ها از لحاظ مالی قدرتمند نیستند و آیا فدراسیون می‌تواند به این تیم‌ها کمک کند، گفت:‌ سازمان لیگ محل برگزاری مسابقات است. ما امکاناتی نداریم که بخواهیم به تیم‌‌ها کمک کنیم اگر امسال به برخی ورزشگاه‌ها مثل غدیر، تختی و دستگردی کمک کردیم به این دلیل است که سال اول است باید ما در هیئت رئیسه جلسه‌‌ای تشکیل دهیم و در مورد اینکه اگر تیمی به لیگ برتر می‌آید شرایط ورزشگاه آن مناسب نبود چه اقدامی انجام دهیم و آیین‌نامه‌ای در این زمینه طراحی کنیم.

*به مسجدسلیمان وقت دادیم تا ورزشگاهش را به ما معرفی کند

رئیس سازمان لیگ در مورد اینکه با فشردگی مسابقات تیم‌ها وقت مجهز کردن ورزشگاه‌ها را ندارند، تأکید کرد: ما به تیم فوتبال مسجدسلیمان نامه‌ای ارسال کردیم که شرایط خود را برای برگزاری بازی در جام حذفی اعلام کند. من معتقدم که باید تیم از حق میزبانی خود استفاده کند اما شرایط باید مهیا باشد چند روز دیگر تراکتورسازی باید در جام حذفی با مسجدسلیمان بازی کند من چند سوال از مدیرعامل این باشگاه کردم که شرایط را برای ما اعلام کند آنها امروز به سوالات ما جواب بدهند تا در مورد آن تصمیم بگیریم اینکه آیا مسجدسلیمان هتلی داشته باشد و یا مسافت فرودگاه تا محل برگزاری بازی چقدر باشد مهم است.

*اولویت ما تیم ملی بزرگسالان است، بازیکنان تیم زیر ۲۲ سال در اختیارباشگاه‌ها خواهند بود

رئیس سازمان لیگ با اشاره به همزمانی مسابقات قهرمانی زیر ۲۲ سال آسیا با رقابت‌های لیگ برتر، تصریح کرد: برای مسابقات لیگ دسته اول ما در مورد تداخل بازی‌های تیم ملی مشکلی نداریم زیرا بازیکنی در تیم ملی حضور ندارد اما در مورد تیم‌های پایه با کفاشیان و نبی صحبت کردیم اولویت اول ما تیم بزرگسالان است ما از تیم منصوریان انتظار قهرمانی نباید داشته باشیم او نمی‌تواند با همه بازیکنان به اردو برود زیرا برخی تیم‌ها بیش از سه یا چهار بازیکن در این تیم دارند براساس خواسته فدراسیون فوتبال ما با این موضوع مخالفت کردیم سازمان لیگ در این زمینه تشخیص دهنده نیست بلکه ما مسائل را اجرا می‌کنیم اگر می‌خواستیم بازی‌های لیگ را به علت رقابت‌های قهرمانی زیر ۲۲ سال آسیا به تأخیر بیندازیم آن وقت نمی‌توانستیم ۲۰ فروردین ماه لیگ را به اتمام برسانیم.

*اصرار داریم تا تیم‌های بدهکار مشکلات خود را برطرف کنند

وی در مورد تیم‌های بدهکار لیگ دسته اول تصریح کرد: ما اصرار داریم تا قوانین AFC محکم اجرا شود روزی می‌رسد که تیم‌های لیگ دسته اول هم ورزشگاه‌های مناسب خواهند داشت یکی از بازی‌های زیبایی که من مشاهده کردم همین دیدار تیم امید با روسیه بود. ما بیشترین فشار را سال گذشته آوردیم تا رقابت‌ها به موقع تمام شود و به تیم ملی کمک شود عرف نیست که یک تیم در هفته سه بازی انجام دهد اما ما این موضوع را عملی کردیم زیرا اولویت ما تیم ملی بود. فصل نقل و انتقالات لیگ دسته اول هم امروز به اتمام می‌رسد و حداکثر تا شنبه تیم‌ها فرصت دارند تا این مشکل را برطرف کنند.

*ناظران سازمان لیگ نباید در تیم‌ها مشاور باشند

تاج با اشاره به مبارزه با فساد در فوتبال اظهار داشت: بحث شهرداری تبریز در سال گذشته به وجود آمد که خود من هم متوجه برخی مشکلات شدم. پافشاری کمیته اخلاق و خود بنده به نتایجی هم دست یافتیم با هیاهو نمی‌توانیم به جایی برسیم. ناظران سازمان لیگ در هیچ تیمی نمی‌توانند مشاور باشند من این موضوع را از امروز اجرایی خواهم کرد و محکم هم پای آن ایستاده‌ام و زمانی که تصمیمی می‌گیرم خیلی قاطع خواهم بود جلوی خیلی از کسانی که تاکنون نایستاده‌اند، من می‌ایستم اما آبروی افراد حائز اهمیت است باید این موضوع توجه شود.

وی با اشاره به صحبت‌های عابدینی تأکید کرد: اینکه بخواهد کسی در مورد فساد فوتبال صحبت کند خوب است و نباید جلوی او گرفته شود اما مطرح کردن بحث دریافت ۱.۵ میلیارد و اینکه ۲ نفر را متهم به این موضوع بکنند و فردا بیایند بگویند این مسئله وجود نداشته کار خوبی نیست. آبروی افراد مهم است. اینکه بگوییم در این زمینه آبروی افراد ریخته می‌شود پس مبارزه نکنیم هم منطقی نیست باید ابتدا تشخیص دهیم مطمئن شویم و بعد اجرا کنیم.

*مأمور برای رسیدگی به مباحث عابدینی گذاشته‌‌ام

رئیس سازمان لیگ یادآور شد: اینکه بگوییم این مسئله برای سه سال پیش بوده و به من مربوط نیست هم درست نیست. هم‌اکنون من رئیس سازمان لیگ هستم و هر تخلفی که حتی در ۱۰ سال پیش هم اتفاق افتاده باشدهم باید رسیدگی کنیم و به شدت با مسائل برخورد می‌کنیم من قاطع‌تر از همه هستم اما مهم این است که تشخیص دهیم و آبروی فردی بی‌مورد برده نشود.

وی افزود: اینگونه نیست که بگوییم عابدینی چرا این مسائل را عنوان کرده او نیت خیر داشته و نیتش شر نبوده به من هم این مسائل را گفت اما اگر بدون سند و مدرک بگویم دو نفر از سازمان لیگ برون آن وقت آنها حق ندارند که بگویند علت این موضوع چه بوده است؟ من مأموری در این زمینه گذاشته‌‌ام که حرف‌های آنها را هم گوش دهد اگر مستندات به جایی برسد که تخلفی صورت گرفته باشد حتما برخورد می‌کنیم. پرچم مبارزه با فساد باید همواره بالا باشد زیرا هر جایی که پول هست فساد هم است.

*بهترین و سالم‌ترین سازمان، سازمان لیگ است

تاج یادآور شد: ما بهترین و سالم‌ترین سازمان را داریم از این نوع سازمان‌ها کم است مسائلی شاید از قبل وجود داشته باشد افرادی ۲۰ سال در این سازمان تلاش کرده‌‌‌اند من اگر به نتیجه برسم حتما برخورد می‌کنم و هیچ ترسی هم از هیچکس ندارم.

*بازیکن خارجی باید شرایط ایران را بپذیرد

رئیس سازمان لیگ در مورد حضور بازیکنان و مربیان خارجی، تأکید کرد:هنگامی که فردی به میهمانی می‌رود باید شرایط میزبان را بپذیرد. شرایط ما هم برای بازیکنان غیر عرف نیست ما به مسائل خانوادگی بازیکنان ورود نمی‌کنیم زیرا معصیت این مورد از ثواب آن بیشتر است اما در بخشنامه ذکر می‌کنیم که رعایت ظاهر افراد الزامی است بازیکن نباید بر گردن خود خالکوبی داشته باشد این موضوع به نوعی بی‌احترامی به جامعه است باید ارزش‌های شایع در جامعه رعایت شود. نباید بازیکن آب دهان خود را بر زمین بیندازد یا بعد از گل خوشحالی‌هایی انجام دهد که خارج از عرف است نباید بازیکن شادی‌های نامتعارفداشته باشد که این موضوع جرم است واسمش شادی کردن نیست. مربی خارجی باید سرحال باشد و تلو تلو نکنند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391