برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

ستاد رسیدگی به تخلفات حرفه‌ای نمی‌تواند قلیان‌کشان را محروم کند

جمعه، ۲۰ دی ۱۳۹۲، ساعت ۱۲:۵۱ — فارس

کارشناس حقوقی فوتبال گفت: قلیان‌کشی تخلف است و کمیته انضباطی باید به این مسئله که در اردوی تیم‌ملی اتفاق افتاده رسیدگی کند. این پرونده باید در کمیته انضباطی مورد بررسی قرار بگیرد.

احمدرضا براتی درخصوص محرومیت چند نفر از اعضای تیم‌ملی زیر ۲۲ سال کشورمان که به دلیل قلیان‌کشی در اردوی کیش اتفاق افتاده گفت: قلیان کشیدن برای ورزشکار حرفه‌ای کاری زشت و مذموم است اما اینکه چه نهادی به این مسئله رسیدگی می‌کند این مهم است.

وی ادامه داد: ستاد رسیدگی به تخلفات حرفه‌ای در این زمینه چند نفر را محروم کرده اما باید بگوییم که خود تشکیل این ستاد، غیرقانونی است و در هیچ‌کجای اساسنامه فدراسیون فوتبال به آن اشاره نشده است و این ستاد جایگاه قانونی ندارد. اگر هم قرار باشد روزی کمیته اخلاق در فدراسیون فوتبال تشکیل شود هیچ‌کدام از اعضای این ستاد نمی‌توانند در آن کمیته عضویت داشته باشند.

براتی افزود: مسئله دیگر که باید به آن اشاره کنیم این است که ستاد رسیدگی به تخلفات حرفه‌ای اگر هم قرار باشد به مسائلی رسیدگی کند باید به تبانی، رشوه، پیشنهادات نامشروع و ... بپردازد اما مسئله قلیان‌کشی که نه تخلف مالی است و نه پیشنهادی نامشروع که این ستاد که خودش جایگاه قانونی ندارد به آن رسیدگی کند.

این کارشناس حقوقی فوتبال ادامه داد: قلیان‌کشی تخلف است و کمیته انضباطی باید به این مسئله که در اردوی تیم‌ملی اتفاق افتاده رسیدگی کند. این پرونده باید در کمیته انضباطی مورد بررسی قرار بگیرد و از افراد دعوت شود تا حق دفاع از خود را داشته باشند و بعد حکم صادر شود. قلیان‌کشی جرم نیست اما پسندیده هم نیست و برای ورزشکار کار زشتی است اما این موضوعی است که از ورزشکاران حرفه‌ای رخ داده و باید کمیته انضباطی به آن رسیدگی کند.

براتی درخصوص اینکه محسن مسلمان و پیام صادقیان اگر تخلفی کرده‌اند چرا فقط از بازی ملی محروم شدند و اگر محرومیتی هست باید برای متخلفین هم باشد ادامه داد: حرف ما هم همین است چرا که اگر کمیته انضباطی به این موضوع رسیدگی کند چون چند حقوقدان در آن حضور دارند به صورت تخصصی این مسئله مورد بررسی قرار می‌گیرد. اگر تخلفی هست باید همه چه از بازی باشگاهی و چه از بازی ملی محروم شوند. اگر دوستان به این نتیجه رسیده‌اند که قلیان‌کشی زشت بوده چرا فقط از بازی‌های باشگاهی محروم شده‌اند؟ سایر نفراتی که در این زمینه دخیل بوده‌اند چرا محروم نشده‌اند؟ چرا کادرفنی تیم ملی را با محرومیت مواجه نکرده‌اند؟

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391