برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

تراکتور سازی ابستن حوادث از جلالی فرگوسن تا ...

چهارشنبه، ۱۱ دی ۱۳۹۲، ساعت ۲۰:۰۵ — گل

اقای جلالی همانطوری که خود بار‌ها اشاره کرده همانی هست که سی ساله بوده است !پس کسانی که اقای جلالی راطور دیگری شناخته بودند به نظر باید به مردم پاسخ دهند

تیم تراکتورسازی تبریز و تیم پیکان

تراکتور سازی بعنوان یکی از مدعیان لیگ سیزدهم در حالی گام به یک سوم پایانی لیگ وهفته های سرنوشت ساز می گذارد که این تیم ابستن حوادثی است که عملا آنرا در سراشیبی خروج از جمع مدعیان قرار داده است .

اتفاقات حاشیه ای این تیم که از هفته دوم از بحث اولتیماتوم مدیریت باشگاه به مجید جلالی کلید خورد ، بستر مناسبی برای ادامه فصل بود که هر از چند گاهی خود را نشان دهد ، برای سر مربی ومدیر تیمی که پشتوانه ای را از نظر مدیریت باشگاه احساس نمی کرد وگاها نیز انگشت اتهام را از بابت ایجاد حاشیه به طرف عوامل باشگاه نشانه میرفت ، سر وکله زدن و کنترل بازیکنانی که هر کدام برای خود در مسائل حاشیه ای صاحب سبک هستند ، نمی تواند معدل انضباطی ان غیر این که هست باشد ، از طرفی مدیریت باشگاه در یک سیاست یک بام دو هوا از اول فصل با یکی دو نتیجه خوب ، انتخاب جلالی را انتخابی درست عنوان نموده واو را به ظاهر مورد حمایت قرار می داد ودر نقطه مقابل در مواجهه با ناکامی به سمت دادن اولتیماتوم می رفت .

در چنین فضای بود که بازیکنان خلاء موجود را احساس وواکنش های خود را به راحتی بروز می دادند ،شما می توانید یکبار دیگر حرکت جواد کاظمیان را بعد به ثمر رساندن گل خود در واکنش به کادرفنی را مورد نظر قرار دهید ، همین حرکت دقیقا بعد پاس گل میثم بائو به کریم انصاری فرد در بازی با سپاهان تکرار شد و کادر فنی زیر حملات لفظی این بازیکن قرار گرفت ، دقیقه ۲۰ همین بازی با سپاهان حامد لک دچار مصدومیت می شود ، کادر پزشکی بالای سر این بازیکن در حالی که مشغول مداوای لک بودند علی کریمی کادر فنی را مورد خطاب قرار داده وبا حالت خاصی خواستار تعویض وی می شود ، دقیقا ۱۰ دقیقه بعد حامد لک برای مهار یک توپ با احساس درد بلند می شود وکریمی از میانه میدان رو به کادر فنی با حرکات دست کادر فنی را مورد خطاب قرار داده و دستور تعویض را دوباره صادر می‌کند ! اینکه لک باید تعویض می‌شد یا نه ؟ این در حوزه مسئولیت کادر پزشکی تیم است وسوالی که مطرح است اینکه ، ایا کادر پزشکی نظرشان تعویض این بازیکن بوده ؟ اگر اینگونه بوده ، چرا کادر فنی این تیم بر خلاف نظر کادر پزشکی عمل نموده است و به نظر ورای پزشک تیم توجهی نکرده است ، اگر غیر این باشد که به واقعیت نزدیک است ،علی کریمی بر اساس چه اختیاراتی وچه مجوزی درحیطه کادر پزشکی وفنی این تیم دخالت کرده است ؟

با این اتفاقات وبی انضباطی‌ها چه برخوردی شد ؟ وظیفه کادر فنی وبه طبع آن وظیفه باشگاه در خصوص این اتفاقات چه می توانست باشد ؟ ایا انتخاب راه ساده نشنیدن وندیدن می تواند راه حل مشکلات انضباطی شود ؟ ایا اگر برخورد مناسبی از سوی مدیریت تیم وباشگاه در خصوص موارد ذکر شده صورت می گرفت باز شاهد صحنه دقایق پایانی بازی با مس کرمان می شدیم ؟ درصحنه ای که مجید جلالی اخراج شد ، حرکات علی کریمی درجلوی دوربین تلویزیونی نمی تواند کلا جایگاه سر مربی تیم را زیر سوال ببرد ؟ ایا بجای برخورد با این رفتارها فکر نمی کنید دادن پیشنهاد هم فکری ویا تفیض اختیار می تواند کل ساختار تیمی تان را زیر سوال ببرد ویا انرا با چالش بزرگی روبرو کند ؟

هدف از ایجاد تغییرات چیست ؟ شوک وارد کردن هم زمان وقواعد خاص خود را دارد ، این رفتار‌ها ونسخه پیچی‌ها در کجای فوتبال دنیا تجربه شده است ؟ تیمی که در کورس رقابت قهرمانی قرار دارد ووارد هفته های پایانی می شود ، ایا در یک بازه زمانی کوتاه با تغییر سر مربی به این هدف می رسد ؟ آنهم با چه التر ناتیو هایی ؟

ایا اگر تراکتور سازی توانسته بود سپاهان یا مس را شکست دهد ، جلالی " فرگوسن " بازمربی بی " کفایتی " می‌شد ؟ البته انتقاداتی که در خصوص عملکرد این مربی وارد است به جای خود محفوظ ولی بحث اصلی چگونه گی طرح این انتقادات وتصمیمات احساسی است که موجب می شود که کار نهایتا بجای برسد که به این شکل به مربی اولتیماتوم داده شود که اگر بردی هستی ! نبردی خداحافظ ! این در کجای فوتبال تعریف شده که می خواهید عملکرد یک مربی را تنها با یک ۹۰ دقیقه بسنجند ؟ که رفتنی است یا ماندنی ؟ اگر ملاک اینگونه بوده است ، چرا شما با انجام دو بازی تدارکاتی قبل شروع فصل آقای جلالی را مورد ارزیابی فنی قرار ندادید ؟ تا نسبت به نتیجه بازی در مورد عقد قرار داد ویا عدم همکاری با وی تصمیم گیری کنید ؟ اقای جلالی با همه نقاط ضعف وقوت خود هر چه بوده ، هست وخواهد بود وشناخت نسبت به کارنامه و اطلاع از داشته‌ها و توانایی های وی باید به موقع ودراول فصل انجام می گرفت ، نهایتا اگر کارنامه وی مورد تائید بوده اما بر خلاف کارنامه خود نیز عمل کرده باشد ، سیاست یک بام ودو هوا ی امروز " حمایت " فردا "تهدید " برای یک تیم مدعی کارساز ومنطقی نیست ، اگر جلالی توانایی به مقصد رساندن این بار را نداشته باید نهایتا در نیم فصل مسابقات با قطع همکاری راه را برای ادامه موفقیت این تیم باز می کردید ، در شرایط فعلی نباید رفتار های صورت بگیرد که نهایتا دود ان به چشم فوتبال اذربایجان ونماد آن تراکتور سازی برود.

اقای جلالی همانطوری که خود بار‌ها اشاره کرده همانی هست که سی ساله بوده است !پس کسانی که اقای جلالی راطور دیگری شناخته بودند به نظر باید به مردم پاسخ دهند که با چه معیاری او را انتخاب کرده اند که اینک به این نقطه رسیده اند که او نمی تواند انتظارت را براورد کند ؟

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391