برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

باید با تیم متخلف به شدت برخورد شود؛ اما البدر تبانی نکرد

جمعه، ۶ دی ۱۳۹۲، ساعت ۱۵:۰۱ — فارس

سرمربی تیم فوتبال البدر بندرکنگ گفت: معتقدم که بیشترین ظلم در پرونده البدر به من شد.

پس از کش و قوس‌هایفراوان در پروندهتیم فوتبال البدر بندرکنگ در پایان حکمانضباطی و استیناف مبنی بر محرز شدن تبانی این تیم بود اما در عین شگفتی تنها ۶ امتیاز از این تیم کسر شد و البدر در لیگ دسته اول باقی ماند! تصمیمی که تعجب همگان را برانگیخت.

پس از این موضوع مسئولان البدر سکوت را اختیار کردند و صحبتی رسمیدر این مورد نداشتند، شاید خود آنها هم فکر نمی‌کردند که مسئولان چنین تصمیمی را بگیرند و حالا جوابی برای این مسئله نداشتند! در هر صورت خبرنگار فارس با دریابان مالک این باشگاه تماس گرفت اما وی در این باره ظاهر به اظهار نظر نشد و ترجیح داد تا سرمربی و سایر افراد در این باره صحبت کنند.

اما در این بین فریدون حردانی، سرمربی البدر که امسال هدایت این تیم را برعهده گرفته معتقد است که تبانی صورت نگرفته است و بیشترین ظلم به او شده که ۶ امتیاز از تیمش کسر شده است. صحبت‌های حردانی با خبرنگار فارس را در زیر می‌خوانید:

سرمربی البدر تاکید کرد: باید دید محتوای تبانی چه بوده است. تیم سایپا مهر که هفته‌ها پیش از بازی با البدر با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کرد. این تیم در هفته پیش از بازی با البدر در دیدار مقابل کازرون حاضر نشد. ۲ هفته پیش از آن با ۱۰ بازیکن مقابل حریف خود حاضر شدند و ۳ هفته پیش از آن هم در دیدار مقابل مس سنگون تنها ۱۱ بازیکن داشتند. آن وقت این تیم چگونه می‌خواست فاصله چند هزار کیلومتری را تا بندر کنگ سپری کند و به میدان بیاید؟!

وی افزود: آنها برای اینکه از دور مسابقات کنار گذاشته نشوند با مسئولان فدراسیون صحبت کردند و در نهایت هم با ۷ بازیکن به میدان آمدند. حالا در جریان مسابقه هم یکی از بازیکنان از زمین بازی به عمد و یا سهوی اخراج شد. شاید آنها وقتی بازی را واگذار کردند دیگر نیازی ندیدند که به بازی ادامه دهند. شاید فقط برای آنها این موضوع مهم بوده که از لیگ کنار گذاشته نشوند.مگر در جریان بازی نتیجه غیر قابل باوری رقم خورده که کمیته انضباطی رای بر تبانی داده است؟!

حردانی در مورد اینکه آیا او موافق نیست که باید با البدر هم همان برخوردی صورت می‌گرفت که با شهرداری تبریز صورت گرفت؛ خاطرنشان کرد: خود من از جریانی که در تبریز رقم خورد ناراحت شدم، اما محتوای این پرونده چیزهای دیگری است. نمی‌خواستند که البدر در لیگ دسته یک بماند و زمانی که مدرکی پیدا نکردند چاره‌ای جز این نداشتند! علت اینکه مسئولان البدر هم هم‌اکنون دنبال این موضوع نیستند این است که شاید مشکلات دیگری به وجود بیاید.

وی در مورد اینکه آیا معتقد نیست که باید البدر هم به لیگ دو سقوط می‌کرد گفت: من همواره تابع قانون هستم و معتقدم باید با تیم متخلف شدیدترین برخوردها را کرد.به نظرم در این حکم بیشتری ظلم به من شد زیرا ۶ امتیاز از تیمم کسر شد و در حالی که جز مدعیان بودیم هم‌اکنون باید برای باقی ماندن در لیگ تلاش کنیم.

سرمربی البدر در مورد اینکه آیا کسر ۶ امتیاز برای این موضوع کافی بوده است؛ تاکید کرد: من چون در بطن مسئله هستم احساس می‌کنم تبانی صورت نگرفته و موضوع خاصی ندیدم. مسئولان البدر آدم های خوبی هستند که تاکنون هم هیچ بحث مورد داری را مطرح نکردند.

حردانی در مورد اینکه کار کردن در تیمی که چنین مسئله‌ای را دارد دشوار نیست گفت: مگر اینجا خانه خودم هست که بخواهم تصمیم بگیرم؟! من نسبت به تیم تعهد دارم، بگویم چون سال گذشته این اتفاق رخ داده است باشگاه را رها کنم؟! این موضوع که نمی‌شود. از نظر عملکرد همه می‌دانند که چگونه بودم. کسی که نمی‌دانست در لیگ یک می‌ماند و یا به لیگ ۲ می‌رود کاری کردم که در پایان نیم فصل در رده چهارم قرار داشت.

وی در مورد اینکه آیااز نظر وجدانی برای کار در این تیم راحت است یا خیر گفت: معتقدم با هر تیم متخلف باید به شدیدترین بحث با او برخورد کنند. من عملکرد خود را می‌بینم که شاید این ۶ امتیاز در پایان فصل به دردم بخورد. از این موضوع ناراحت می‌شوم که چرا این موضوع اتفاق افتاد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391