برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

علیپور: چرا همه اشتباه‌ات کمک داوران به سود پیکان است؟

شنبه، ۱۹ بهمن ۱۳۹۲، ساعت ۱۷:۲۱ — فارس

رئیس کمیته نظارت و بازرسی سازمان لیگ گفت: می‌خواهیم بدانیم چرا همه اشتباه‌های کمک داوران به سود پیکان است آیا این مسئله یک اشتباه سهوی است یا پشت پرده دارد؟

علیرضا علیپور

حجت‌الاسلام علیرضا علیپور در مورد بیانیه باشگاه پیکان مبنی بر شکایت از او به خاطر برخی اظهاراتش، گفت: یکی از وظایف ذاتی کمیته نظارت، بازرسی و ارزشیابی سازمان لیگ بررسی مسابقات است. فرم‌های مخصوصی در این زمینه تهیه شده است.دو فرم مخصوص شماره ۵ و ۱۰ که کاملا محرمانه است و تیم‌های میزبان و میهمان می‌توانند گزارش‌های خود را در مورد عملکرد تیم داوری، میهمان، ناظر مسابقه، انتظامات و سایر موارد به کمیته بازرسی سازمان لیگ ارائه کنند و ما موظفیم ظرف یکهفته اشکالات را بررسی و پاسخ دهیم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه لیگ دسته اول نیز به سازمان لیگ ملحق شده است، کارگروه ویژه‌ای نیز برای نظارت بر مسابقات لیگ یک تشکیل دادیم که از ابتدای مسابقات آنها را رصد می‌کنیم.

علیپور تصریح کرد:‌ بعداز دیدار پیکان و آلومینیوم هرمزگان مدیرعامل، سرمربی و سرپرست آلومینیوم هرمزگان گزارش‌هایی را به سازمان لیگ ارائه کردند و نسبت به عملکرد تیم داوری اعتراض داشتند. همزمان هم باشگاه پیکان نسبت به عملکرد تیم داوری این مسابقات اعتراض داشت و معتقد بود که گل آفساید آنها مردود اعلام شده است. ضمن اینکه مسئولان آلومینیوم هرمزگان معتقد بودند در دقیقه ۹۰ + ۳ خطایی پشت محوطه جریمه آنها اتفاق افتاد که داور این خطا را گرفته اما کمک او پرچم می‌زند و خطا را پنالتی اعلام می‌کند و در نهایت با این پنالتی پیکان دو بر یک برنده می‌شود.

وی ادامه داد:‌ مشابه همین اعتراض در دیدار پیکان و پارسه تهران و همچنین دیدار پیکان و پاس تهران هم انجام شده است. به همین دلیل ما نامه‌ای به کمیته داوران زده‌ایم و خواستار کارشناسی این مسابقات در مورد اعتراض‌ها شده‌ایم. ما اعلام کرده‌ایم اعتراض هر دو تیم در حال بررسی است اما اینکه باشگاه پیکان بیانیه پراکنی می‌کند، شاید می‌خواهد فرار رو به جلو انجام دهد.

علیپور تصریح کرد: ما منتظر اعلام نظرات گروه کارشناسی داوری هستیم اگر این اشکالات فنی و سهوی باشد که مسئله‌ای نیست و اشتباه داوری جزئی از داوری است اما اگر این اشتباهات پشت پرده‌ای داشته باشد به شدت با آن برخورد می‌کنیم. بهتر است باشگاه پیکان هم مسائل را با صدور بیانیه شخصی نکرده و اگر اعتراضی هم دارند آن را به ما اعلام کنند. فرهاد کاظمی سرمربی تیم باید به تعهداتی که داده است پایبند باشد. ظاهرا باشگاه پیکان همان رویه فص گذشته شهرداری تبریز را در پی گرفته است. ما می‌خواهیم بدانیم چرا تمام اشتباهات کمک داوران به نفع پیکان صورت می‌گیرد و به همین دلیل هم از کمیته داوران توضیح خواسته‌ایم. همانطور که گفتم اگر اشتباهات فنی باشد اشکالی ندارد.

وی با اشاره به صحبت‌های برخی از مسئولان پیکان گفت: از نظر قانونی صدور بیانیه هم خودش تخلف است و ما آن را از طریق مراجع قانونی پیگیری می‌کنیم. همچنین برخی از مسابقه‌های مسئولان باشگاه پیکان حاوی اظهارات خاص بوده که وکیل رسمی سازمان لیگ بعد از اخذ گزارش‌های حراست فدارسیون طرح دعوا خواهد کرد. من از رئیس فدراسیون فوتبال خواسته‌ام این کار را انجام بدهیم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391